Nietrzymaniem moczu nazywamy sytuacje, podczas której niezależnie od woli danej osoby dochodzi do niekontrolowanego oddawania moczu. Może się to pojawiać w sytuacjach wysiłkowych takich jak podnoszenie ciężkich przedmiotów, podczas kaszlu, kichania. Wówczas najczęstszą przyczyną jest osłabienie zwieraczy cewki moczowej lub mięśni pęcherza. Występuje także w innych sytuacjach, niezwiązanych z wysiłkiem, np. podczas snu. Pojawia się nagła konieczność opróżnienia pęcherza i jednocześnie niemożność utrzymania moczu! Jak się okazuje, może być to wynikiem alergii pokarmowych!!!

 


Alergia pokarmowa powoduje nietrzymanie moczu

Według doświadczeń niemieckich specjalistów z Instytutu Medycyny Bioinformacyjnej MORA, alergie pokarmowe mogą wpłynąć na pracę całego organizmu, w tym także układu moczowego. Powodują dolegliwości pozornie niezwiane z alergią. A jednak - nietrzymanie moczu należy do najczęstszych objawów, jakie dotykają układ moczowy z powodu działania alergenów. Brzmi to niewiarygodnie, ale odstawienie i odczulenie alergenów powoduje ustąpienie dolegliwości! 


Nietrzymanie moczu spowodowane alergią spotkaliśmy wielokrotnie u dzieci. Ogólnie nietrzymanie moczu dotyka częściej kobiety niż mężczyzn.


Nietrzymanie moczu, badanie

W przypadku nietrzymania moczu pacjent powinien udać się do urologa i neurologa a kobiety dodatkowo do ginekologa. Zalecą oni wykonanie pełnego badania urodynamicznego. Dodatkowo warto sprawdzić, czy nietrzymanie moczu nie jest związane z ukrytą alergią pokarmową, ponieważ jeśli tak jest, żadne inne leczenie okaże się nieskuteczne. Aby sprawdzić uczulenie na pokarmy proponujemy testy alergiczne metodą Biorezonansu (zobacz: testy alergiczne), które pokazują każdy rodzaj alergii, w tym opóźniona. Tu zaznaczmy, że konwencjonalne testy skórne nie pokażą alergii opóźnionej tylko natychmiastową!!!!

 

Nietrzymanie moczu leczenie

Konwencjonalnym sposobem na wysiłkowe nietrzymanie moczu jest wykonanie operacji. Jeśli występuje ono z innych przyczyn pacjent poddawany jest długotrwałemu leczeniu chemicznemu. Istnieją jednak alternatywne metody leczenia takie jak homeopatia, która bardzo skutecznie radzi sobie z tą przypadłością. Jeśli z kolei nietrzymanie moczu wynika z alergii pokarmowej to jedynym rozwiązaniem jest tu odczulanie – zobacz więcej odczulanie alergii.


Jeśli cierpisz na nietrzymanie moczu to zapraszamy do naszego gabinetu w Zielonej Górze, gdzie sprawdzimy metodą MORA, czy nie jest ono wynikiem alergii oraz za pomocą irydodiagnostyki, w jakim stanie jest twój układ moczowy.

 

 

 

Reklama trzech testów: irydologii, żywej kropli krwi, testu obciążeń

Częste przeziębienia

Chora na przeziębienie

Częste przeziębianie sie jest wyraźną oznaką osłabienia odporności. Znajdź i usuń przyczyny choroby!  Czytaj więcej

Pasożyty

Nowoczesna i precyzyjna diagnostyka pasożytów. Skuteczne terapie usuwania zakażeń pasożytami.  Czytaj więcej

Jerzy Zięba

Jerzy Zieba na wykłądzie

Wykłady Jerzego Zięby, autora książki "Ukryte Terapie". Zbór wywiadów w Niezależnej Telewizji. Czytaj więcej

Powrót do góry

Treści artykułów służą jedynie celom informacyjnym. Nie zastępują konsultacji z lekarzem, nie mogą służyć samodiagnozie lub samoleczeniu. Jeżeli masz problemy zdrowotne lub jakiekolwiek wątpliwości dotyczące Twojego stanu zdrowia i sposobu leczenia to skonsultuj się z lekarzem. Nie bierzemy na siebie odpowiedzialności za skutki w przypadku, gdyby ktoś będzie chciał wykorzystać informacje do samoleczenia czy samodiagnozy.