Nagromadzenie metali ciężkich w naszym środowisku sprawiło, że nie czujemy przed nimi lęku. Tłumaczymy sobie, że „jest to wszędzie, więc tego nie unikniemy:. Powinniśmy jednak zacząć działać, bowiem metale ciężkie mogą doprowadzić do wielu przewlekłych problemów ze zdrowiem, które trudno wyleczyć. Proszę spojrzeć po sobie i ludziach dookoła, ilu z nas dziś choruje i nie może uzyskać nigdzie pomocy. Bardzo częstymi objawami zatrucia są zmiany skórne takie jak atopowe zaplenie skóry oraz zaburzenia neurologiczne.


Metale ciężkie i ich wpływ na człowieka

Metale ciężkie są związkami toksycznymi, które mają tendencje do pozostawania w organizmie. Gromadzą się głównie w nerkach, nadnerczach, wątrobie, płucach, a nawet we włosach i skórze. Blokują bardzo wiele reakcji enzymatycznych, ponieważ wypierają ważne pierwiastki śladowe, zajmując ich miejsce w wiązaniach cząsteczkowych. Wypierają między innymi potrzebny nam cynk, selen, miedź i żelazo, których niedobory skutkują rozlicznymi chorobami takimi jak: nadciśnienie, uszkodzenie nerek, uszkodzenia wątroby, uszkodzenia mózgu, zaburzenia psychiczne, porażenie mózgu, atopowe zapalenie skóry, zaburzenia neurologiczne.

 

Statek na morzu i ciągnąca się za nim po wodzie smuga brudu.

 

Do najczęściej występujących metali ciężkich należą:

  • amalgamat (stop metali stosowany w stomatologii jako wypełnienia plomb; mimo, że wielu krajach jest już oficjalnie zabroniony to w naszym kraju do dziś niektóre gabinety go używają. Poza tym wiele osób nadal posiada go w swoim uzębieniu od lat)
  • arsen
  • beryl
  • kadm
  • nikiel
  • aluminium

Źródła metali ciężkich

Metale ciężkie praktycznie otaczają nas ze wszystkich stron. Znajdują się w spalinach samochodowych, dymie z elektrociepłowni, dymie papierosowym, w wypełnianiach plomb dentystycznych, w farbach, w wodzie z rurociągów (dlatego koniecznym staje się dziś filetowanie wody, najlepiej przez filtr odwróconej osmozy), w kosmetykach, w jedzeniu np. rybach (rtęć gromadzony w wątrobie ryb), w pokarmach z puszki aluminiowej, w warzywach rosnących przy autostradach, narażonych na spaliny samochodowe. Garnki albuminowe także są źródłem metali ciężkich. Przykłady można by mnożyć, ale chodzi to raczej o ogólne ukazanie ogromu problemu i tego, jak powszechne jest obciążenie metalami ciężkimi.

 

Jak sprawdzić obciążenie metalami ciężkimi?

Chcąc określić, czy jesteśmy obciążeni metalami ciężkimi warto zrobić pierwiastkową analizę włosa lub wykonać tzw. Test Obciążeń MORA. W obu tych testach można także określić, jakich dobroczynnych pierwiastków nam brakuje. Przy atopowym zapaleniu skóry bardzo często pokazuje się znaczny niedobór cynku, przy cukrzycy - cynku i chromu, przy zaburzeniach neurologicznych brakuje manganu. Manganu brakuje także przy zmianach kostnych szkieletu i osteoporozie. Przy zatoksycznieniu organizmu z reguły brakuje selenu, siarki i boru.

 

Jak się pozbyć metali ciężkich

Przyjmowanie suplementów to czasami zbyt mało na to, by usunąć z organizmu metale ciężkie. Dobrze jest to połączyć z jedną z dwóch następujących metod: terapią MORA lub chelatacją. Pierwsza z nich, terapia bioinformacyjna MORA, jest formą elektroterapii, polegająca na przekazaniu organizmowi fal o częstotliwości konkretnych metali ciężkich, co stymuluje ustrój do wyrzucenia danego metalu. Wskazane jest wówczas picie dużej ilości wody oraz przyjmowanie odpowiednich pierwiastków. Ilość zabiegów jest ustalana indywidualnie w zależności od stopnia zatrucia. Z reguły stosuje się od 10 do 30 terapii, wykonywanych raz w tygodniu. Drugą metodą usuwania metali ciężkich jest tzw. chelatacja. Polega ona na dożylnym podaniu specjalnej substancji, która usuwa metale ciężkie z całego organizmu. Zabieg trwa kilka godzin i należy go powtarzać około 10 razy. Nie jest to jeszcze metoda powszechna, ale okazuje się równie skuteczna jak terapia MORA.



Obciążenie metalami ciężkimi. Nasz gabinet

W naszym gabinecie prowadzimy diagnostykę pod kątem obciążenia metalami ciężkimi (Test Obciążeń MORA) oraz wykonujemy terapie MORA. Prowadzimy także współpracę z placówkami wykonującymi pierwiastkową analizę włosa Każdej osobie myślącej o swoim zdrowiu i oczyszczeniu się z metali ciężkich staramy się skutecznie pomóc. Zapraszamy.

Gabinet BioMora. Zielona Góra, ul. Bohaterów Westerplatte 9 gabinet 310, Tel. 531 084 087