Aluminium i może być przyczyną wielu problemów zdrowotnych. Mimo iż nie zdajemy sobie sprawy to mamy z nim kontakt na co dzień. Gdzie się dokładnie znajduje? Jak je zbadać i czym usunąć?

 

Wpływ aluminium na zdrowie

Aluminium jest absorbowane i gromadzi się w organizmie, powodując poważne problemy neurologiczne. Międzynarodowe badania wykazały, że zmiany wywołane przez aluminium leżą u genezy choroby Alzheimera. Podejrzewa się także, że aluminium przyczynia się do choroby Parkinsona i SM, ponieważ przenika do mózgu i może zakłócać prawidłową cyrkulację przekazów elektrycznych. Aluminium ma także znaczny wpływ na powstawanie chorób płuc (powodując zwyrodnienia w płucach z rozedmą płuc), chorób kości (wywołując ich zwapnienie) oraz alergii (będąc czynnikiem podrażniającym stale układ immunologiczny).

Większość naszych pacjentów borykających się z alergiami jest w większym lub mniejszym stopniu obciążona właśnie aluminium, co daję podstawę przypuszczać, że odgrywa ono ważną rolę w uszkodzeniu układu immunologicznego! Ważny jest przy tym wszystkim fakt, że aluminium zgromadzone w organizmie może wywołać chorobę dopiero po jakimś czasie, nie od razu. Objawy mogą pojawić się zatem za kilka miesięcy lub za kilka lat. Jest to jak przysłowiowa bomba z opóźnionym zapłonem.

Oto lista problemów zdrowotnych, o jakie podejrzenia się aluminium

  • anemia
  • osłabione funkcje intelektualne
  • problemy z koncentracją
  • zaburzenia mowy
  • depresja
  • demencja
  • osłabienia kości
  • zmęczenie
  • napady padaczki
  • choroba Parkinsona
  • stwardzenie rozsiane
  • autyzm
  • problemy alergiczne

 

Gdzie znajduje się aluminium?

Metal ciężki, jakim jest aluminium, znajduje się w laptopie i komputerze, na którym czytasz ten tekst, jest zakamarkach mieszkania, w meblach, sprzętach gospodarstwa domowego, w samochodach i innych urządzeniach takich jak np. suszarki. Ale spokojnie, w tej formie nie stanowi dla nas zagrożenia! Pojawia się ono dopiero wtedy, kiedy aluminium trafia do naszego organizmu, a to jest możliwe głównie poprzez żywność i kosmetyki.

 

1.  Żywność

Aluminium może przeniknąć do naszego organizmu drogą pokarmową. Zawiera je żywność sprzedawana w papierowych kartonikach czy puszkach (soki, czipsy, piwo), gdzie wewnętrzne ścianki tych opakowań mogą być wysłane aluminium. Aluminium występuje w zanieczyszczonej glebie, skąd może przedostać się do warzyw i owoców a także do mięsa, które spożywamy. Ponadto przemysł spożywczy stosuje dodatki chemiczne na bazie aluminium takie jak emulgatory, środki przeciwzbrylające, środki wybielające. Przykładami mogą być takie związki jak: E 173 (aluminium stosowane jako barwnik w przemyśle piekarniczym), 556 (czynnik przeciwzbrylajacy, stosowany w soli i gumach do żucia), E 173, 520, 521, 523, 545n 555, 556, 559, E55. Niektóre z nich są używane m.in. w produkcji polew do ciast i ciastek w celu ich udekorowania, do produkcji jadalnych ozdób do tortów i lodów. Biała mąka, którą spożywamy na co dzień jest oczyszczana za pomocą środka zawierającego aluminium! Aluminium stosuje się powszechnie w opakowaniach gotowych, mrożonych produktów przeznaczonych do podgrzewania w mikrofali lub piekarniku.

Gotowanie w garnkach aluminiowych również sprzyja przedostawaniu się tego pierwiastka do jedzenia, chociaż współcześnie coraz rzadziej używa się takich garnków. Zapominamy jednak o herbacie, która ma w składzie aluminium. Jest ono w niej co prawda nieszkodliwe do czasu aż dodamy do herbaty cytryny! Kwaśne sprzyja bowiem rozłożeniu się związków aluminium i wówczas herbata staje się toksyczna!

Aluminium znajduje się w wodzie, jaką pijemy z kranu, bowiem często jest ona oczyszczana z zastosowaniem siarczanu glinu (czyli aluminium)!

 

2. Kosmetyki

Aluminium występuje w kosmetykach, takich jak dezodoranty, kremy przeciwsłoneczne i środki przeciwpotne takie jak sztyfty. Zawierają one sole aluminium, które stanowią element aktywny, blokujący pocenie się. W przypadku antyperspirantów jest to o tyle niebezpieczne, że skóra wchłania aluminium do organizmu. Jako że kosmetyków używamy codziennie to aluminium zaczyna się odkładać w organizmie, a jego stężenie cały czas rośnie, stając się niezwykle groźnym czynnikiem dla naszego zdrowia

 

 
Oczyszczanie z aluminium

Aluminium odkłada się w tkankach a nie we krwi zatem badania z krwi nigdy nie pokażą obciążenia nim. Chcąc je wykryć poleca się wykonać badanie biorezonansem, tak zwany Test Obciążeń MORA. Jest to badanie alternatywne wykorzystujące częstotliwości rezonansowe, odczytujące sygnały aluminium z całego organizmu. Metoda biorezonansu służy także do terapii, gdzie wspomniane sygnały przekazuje pacjentowi w formie terapeutycznych bodźców, które doprowadzają do neutralizacji aluminium i jego eliminacji z organizmu. Dobrze w tym czasie spożywać środki chelatujące, czyli obejmujące wyrzucone z tkanek pod wpływem zabiegu aluminium, czym ułatwia sie oczyszczanie. Głównym środkiem wspomagającym oczyszczanie z aluminium jest krzem. Warto jednak rozszerzyć działania i wprowadzić do diety pokarmy chelatujące, np. żółtka jajka, cebulę lub czosnek.

W naszym gabinecie terapią oczyszczającą kierują specjaliści MORA, którzy ustalają najpierw stopień obciążenia organizmu aluminium a na podstawie tego dobierają odpowiednie dla danej osoby kroki terapeutyczne. Oczyszczanie z aluminium jest procesem długotrwałym, wielomiesięcznym. Jednak efekty zdrowotne po takiej kuracji są nieoceniane.

 

Opinie z gabinetu

„Nasz Adaś zaczął przejawiać objawy autyzmu i zdecydowaliśmy się na zabiegi biorezonansem na aluminium. Po pół roku terapii dziecko zaczęło mieć kontakt ze światem, jest bardziej uważny i kontaktowy. Zauważają to nawet panie w przedszkolu! Jesteśmy bardzo szczęśliwi, choć wiemy, że przed nami jeszcze długa droga”