Nasza krew pełni bardzo ważna funkcję polegającą na transportowaniu tlenu do każdej tkanki organizmu. Jednak jeśli krwinki są posklejane i wyglądają jak rulony makaronu, proces ten zostaje zaburzony i będzie to miało negatywne skutki na nasze zdrowie. Jak można to sprawdzić i co można z tym zrobić?

 

Dlaczego krew się klei?

Krwinki czerwone, czyli erytrocyty, w normalnym układzie powinny pływać każda osobno. Na ich powierzchni znajduje sie delikatny ładunek elektryczny o polaryzacji ujemnej, który sprawia, że krwinki odpychają sie od siebie, nie przyklejają sie. Jeśli jednak ten ładunek zostaje zniszczony, wówczas krwinki lepią się do siebie. Jakie to ma skutki? Krwinki czerwone transportują tlen. Cząsteczka tlenu znajduje sie na ich powierzchni wewnętrznej (zob. zdjęcie poniżej).

 

Krwinki czerwone, erytrocyty w płynącej krwi

 

 

Jeśli krwinki posklejaj się ze sobą to proces dostarczania tlenu zostaje utrudniony. Stąd często czujemy sie zmęczeni. Po dłuższym okresie możemy mieć do czynienia z blokadą w przepływie krwi w małych kapilarkach, np. w mózgu. Może sie to przyczyniać do powstawania nowotworu, ponieważ komórka nowotworowa jest komórką, której brakuje właśnie tlenu!

 

Zdjęcia krwinek z mikroskopowej obserwacji krwi

Poniżej znajduje sie zdjęcie prawidłowo wyglądającej krwi, gdzie każda krwinka pływa osobno

 

Prawidowy obraz krwi pod mikroskopem. Widać rozklejone krwinki

 

 

Z kolei tutaj jest zdjęcie, gdzie widać, jak wygląda posklejana krew. Krwinki pozbijały sie w skupiska przypominające makaron. W tym przypadku proces dotleniania jest utrudniony a takie skrzepy krwinek mogą zablokować sie w ciasnych kapilarkach. Często też dochodzi do zakwaszenia organizmu. 

 

Obraz krwi spod mikroskopu. Widać pozlepiane krwinki. Krew jest gęsta

 

 

Przyczyny pozlepiania krwinek czerwonych

U podłoża rulonizacji krwi, czyli sytuacji kiedy dochodzi do zlepienia krwinek, leży kilka czynników. Są to najczęściej: błędy dietetyczne, małe nawodnienie organizmu, spożywanie dużej ilości kawy czy napoi typu cola, przewlekły stres, brak ruchu, zakażenie pasożytami i grzybami, wpływ fal elektromagnetycznych niskich i wysokich częstotliwości (tzw. elektrosmog), nadmiar toksyn, które dziś praktycznie są na każdym kroku (powietrze w miastach, wody wodociągowa zawierająca metale ciężkie i chlor, pożywienie pełne chemii, związki chemiczne w materiałach budowlanych oraz rzeczach znajdujących sie w domu typu formaldehyd w meblach). Jednym słowem .. okazuje sie, że cały współczesny świat nie sprzyja naszemu zdrowiu i przyczynia się do pozlepiania krwinek. Jednak należy do tego podjeść w racjonalny i odpowiedzialny sposób - skoro obciążeń mamy tak dużo i powodują one posklejanie krwi to należy wprowadzić działania mające na celu oczyszczanie się z toksyn, odrobaczanie się z pasożytów a także regularnie stosować terapie niwelujące wpływ elektrosmogu. Do tego warto wprowadzić odpowiednie odżywianie i dbać o nawadnianie organizmu. A przede wszystkim należy zastosować działania rozklejające pozlepiane erytrocyty, co pozwoli zapobiec wielu problemom zdrowotnym. Można w tym celu stosować zioła takie np. bacopa monnieri czy ginkgo biloba a także znany wszystkim z medycyny ludowej z dobroczynnego wpływu na zdrowie - sok z buraka!!! Polecamy bardzo dobry preparat Beta Cruenta, który jest liofilizatem z buraka i aronii. Ma on tą zaletę, że nie trzeba męczyć sie z  procesem wyciskania i późniejszym myciem wyciskarki. Beta Cruenta jest w proszku, który się zalewa i pije. Doskonale rozkleja krwinki. Tu link do produktu: Beta Cruenta

 

Jak zbadać posklejaną krew?

Jedynym badaniem pozwalającym na sprawdzenie ułożenia krwinek jest mikroskopowa obserwacja krwi. Można na żywo zobaczyć na ekranie telewizora, jak wygląda nasza krew. Cała idea badania polega na tym, że krew wzięta z palca żyje jeszcze przez 30-40 minut i można jakby podpatrzeć, w jakim stanie pływa ona w organizmie. Po tym czasie krew obumiera i obraz krwinek ulega zniszczeniu. W klasycznych badaniach nie można tego zaobserwować. Mają one inną wartość diagnostyczną. 

Po mikroskopowej obserwacji krwi można precyzyjnie ustalić działania terapeutyczne, by rozkleić krew. W naszym gabinecie prowadzimy zarówno badanie mikroskopowe krwi jak i kuracje naturalne. Zajmujemy się tym od 2010 roku i mamy w tym zakresie duże doświadczenie.