baner biomora 2020 kompr

Akupunktura impulsowa jest rozwinięciem klasycznej akupunktury. Polega na stymulacji punktów akupunkturowych za pomocą impulsów prądu zamiast igłą.

Elektro akupunktura zabieg  Elektrody do akupunktury  

 

Akupunktura jest znana i stosowana od tysięcy lat. Jest bardzo skuteczna w leczeniu bólów głowy, nerwicy, zaburzeń hormonalnych, problemów jelitowych czy bólów reumatycznych. Polega na wbijaniu igieł w odpowiednie punkty na ciele człowieka, połączone z poszczególnymi narządami. Dzięki rozwinięciu się techniki medycznej można te same punkty stymulować delikatnymi impulsami prądu nie ingerując tym samym w powłoki skórne. Nie trzeba zatem przebijać skóry, by uzyskać ten sam - jak nie lepszy - efekt. Elektro akupunktura ma bowiem tą wyższość na klasyczną akupunktura, że dany punkt można potraktować dwojako - albo zastosować prąd tonizujący albo pobudzający. W medycynie chińskiej są dwa stany patologiczne: zbyt dużo energii lub zbyt mało. I cały sens terapii polega na równoważeniu tej "energii". O ile w klasycznej akupunkturze można było jedynie wbijać igły, by pobudzić dany punkt o tyle w elektro-akupunkturze można te punkty albo uspakajać albo pobudzać modulując kształtem fali przesyłanego prądu. Daje to znacznie szybsze efekty.

 

Jak wygląda zabieg akupunktury impulsowej?

Zabieg wygląda bardzo podobnie jak przy klasycznej akupunkturze. Pacjent leży na kozetce mając odsłonięcie wybrane części ciała (punkty znajdują sie często na stopach) a terapeuta stymuluje odpowiednie punkty akupunkturowe za pomocą specjalnej elektrody połączonej z urządzeniem generującym impulsy. Każdy punkt jest skumulowany 2 minut. Ilość punktów z reguły jest dość duża i zabieg trwa około 30-40 minut. Bardzo często podczas zabiegu doznaje sie uczucia senności lub ciepła. Warto na zabieg wziąć ręcznik, aby w razie potrzeby się nakryć.

Ilość zabiegów potrzebnych do uzyskania satysfakcjonującego efektu to 10. Pierwsze efekty widać juz jednak po 3-4 zabiegach.

 

 Urządzenie do akupunktury   Model punktów akupunkturowych. Głowa   

 

Zakres terapii akupunktury impulsowej

W naszym gabinecie wykonujemy terapie akupunktury impulsowej na

  • układ nerwowy, stres
  • nerwice
  • nerwice żołądka 
  • nerwice serca
  • choroby mające podłoże psychosomatyczne  

 

 

Cena zabiegów akupunktury impulsowej

  • 50 zł za jeden zabieg
  • 400zł za 10 zabiegów przy opłacie z góry

 

 

Baner reklamowy testy

Wizyta diagnostyczno-konsultacyjna. Zawiera pakiet trzech badań. Prowadzimy leczenie chorób przewlekłych.

Leczenie alternatywne baner reklamowy

Leczenie alternatywne: choroby układu pokarmowego i oddechowego, alergie pokarmowe i wziewne, pasożyty, borelioza  

Borelioza

Kleszcz na liściu

Ugryzł Cie kleszcz? Podejrzewasz boreliozę? Skuteczna diagnostyka i terapia boreliozy.  Czytaj więcej

Pasożyty

Urządzenie biorezonansowe MV (MORA V) firma BioKat

Nowoczesna i precyzyjna diagnostyka pasożytów. Skuteczne terapie usuwania zakażeń pasożytami.  Czytaj więcej

Alergie

Alergie na pyłki

Testy na alergie pokarmowe i wziewne. Odczulanie alergii metodą biorezonansu. Czytaj więcej 

Treści artykułów służą jedynie celom informacyjnym. Nie zastępują konsultacji z lekarzem, nie mogą służyć samodiagnozie lub samoleczeniu. Jeżeli masz problemy zdrowotne lub jakiekolwiek wątpliwości dotyczące Twojego stanu zdrowia i sposobu leczenia to skonsultuj się z lekarzem. Nie bierzemy na siebie odpowiedzialności za skutki w przypadku, gdyby ktoś będzie chciał wykorzystać informacje do samoleczenia czy samodiagnozy.

Teksty prezentowane na stronie stanowią własność firmy Łukasz Dobrzyński i są utworem w rozumieniu ustawy z dnia 04 lutego 1994r o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz.U.nr.90,poz.631). Żadna ich część nie może być rozpowszechniana, kopiowana, przetwarzana w jakikolwiek sposób (elektroniczny, mechaniczny lub inny) bez pisemnej zgody Właściciela.