Atopowe zapalenie skóry dotyka około 20 procent ludzi na całym świecie. Atakuje już od najmłodszych lat a objawy utrzymują się mimo dorastania. Swędzenie i suchość skóry, czerwone krosty z ropą lub bez, rany od drapania, są często tak uciążliwe, że utrudniają chorym normalne życie. Metody alternatywne wnoszą nowe możliwości zarówno diagnostyki jak i terapii.

 

Atopowe zapalenie skóry. Najczęstsze przyczyny

Przyczyną atopowego zapalenia skóry u części chorych są alergeny kontaktowe, takie jak proszki do prania, mydła, pasty do zębów, nikiel. Częściej jednak u podstaw nadmiernej reakcji skóry leżą czynniki wewnętrzne i zaburzenia w obrębie całego organizmu (układu pokarmowego i układu immunologicznego), co współgra z holistyczną teorią, że organizm jest całością. Czynnikami wewnętrznymi mogą być na przykład ukryte alergeny pokarmowe, metale ciężkie, toksyny środowiskowe czy nawet zakażenia pasożytami. Spotyka się także zaburzenia narządów wewnętrznych takie jak obciążenie pracy wątroby, niedokwaszenie żołądka czy nieszczelne jelita. Wiele z tych rzeczy może się na siebie nakładać.

Atopowe zapalenie skóry wymaga więc nie tylko leczenia zewnętrznego w postaci maści łagodzących skórę ale przede wszystkim leczenia wewnętrznego, zakładającego odpowiednio dobrane preparaty i odzywanie. Aby jednak ustalić, co w danym przypadku jest przyczyną choroby, należy najpierw szczegółowo przebadać organizm.

 Atopowe zmiany skórne

 

Diagnostyka atopowego zapalenia skóry

W naszym gabinecie wykonujemy trzy badania w kierunku wykrycia przyczyn atopowego zapalenia skóry:

 

1. Test Obciążeń biorezonansem MORA

Test Obciążeń MORA wykonuje się specjalnym urządzeniem, zwanym biorezonansem. Badanie polega na odczytach sygnałów elektromagnetycznych różnych potencjalnie szkodliwych substancji z organizmu człowieka. Można przetestować np. alergeny, dodatki chemiczne, pasożyty, bakterie, metale ciężkie. Potwierdzalność testu MORA sięga 98 procent, co daje najwyższy wskaźnik na rynki wśród biorezonansów. MORA jest niemiecką koncepcją diagnostyki i terapii. Test jest bezbolesny i bezinwazyjny dlatego z powodzeniem może być wykonywany u dzieci.

 

2. Mikroskopowa obserwacja krwi

To wizualna ocena elementów krwi oraz zmian znajdujących się w osoczu. Krew obserwuje się do 30 minut od pobrania, w czasie kiedy ona jeszcze "żyje". Dostarcza to wielu bezcennych informacji, które mogą pomóc w leczeniu atopowego zapalenia skóry. Można na przykład zobaczyć aktywność krwinek białych (świadczących o sprawności układu immunologicznego), kształt i ułożenie krwinek czerwonych (których nieprawidłowości mogą świadczyć o zaburzeniach wchłaniania pokarmów). Można również zobaczyć zmiany wskazujące na obciążenie toksynami, zakażanie bateriami i grzybami oraz zmiany mówiące o nieszczelnym jelicie.

 

3. Badanie irydologiczne oka

Na tęczówce oka można zobaczyć wrodzone skłonności do zmian skórnych oraz zaburzeń pracy poszczególnych narządów mogących brać udział w rozwinięciu atopowego zapalenia skóry np. żołądka (przy jego niedokwaszeniu i złym przyswajaniu pokarmu może dochodzić do zmian skórnych). Badanie ma swoje korzenie w starożytności, nosi nazwę badania irydologicznego. W naszym gabinecie posiadamy sprzęt umożliwiający wykonanie zdjęcia i prezentacje na ekranie monitora, aby osoba badana mogła zobaczyć swoje oko i poszczególne zmiany.

 


Atopowe zapalenie skóry. Leczenie alternatywne

Terapia atopowego zapalenia skóry musi być kompleksowa. Musi zawierać oczyszczanie z toksyn, usuniecie patogenów (bakterie, grzyby, pasożyty), wzmocnienie osłabionych narządów, odpowiednie odżywianie (zwłaszcza w przypadku alergii pokarmowej) i inne działania dobrane na podstawie analizy organizmu. W naszym gabinecie prowadzimy ukierunkowane działania terapeutyczne, ustalane indywidualnie. Korzystamy tylko i wyłącznie z naturalnych i bezpiecznych metod. Przynoszą one bardzo dobre rezultaty i sprawiają, że skóra atopowa została zostaje wyleczona. Po zakończonej kuracji problem nie wraca, co potwierdza ich wysoka skuteczność.

 

1. Środki naturalne

Stosujemy różne preparaty roślinne i/lub homeopatyczne. W zależności od potrzeby mają one odpowiednie zastosowanie: oczyszczanie z pasożytów, grzybów i bakterii, odtruwanie z metali ciężkich i toksyn środowiskowych, wspomaganie pracy narządów wewnętrznych (nerki, wątroba), regeneracja śluzówki jelita, poprawa pracy żołądka i przyswajania pokarmu, wygaszanie stanów alergicznych skóry

 

2. Terapie na Biorezonansie

Terapia biorezonansowe to forma elektroterapii. Zabiegi wykonywane są za pomocą specjalnego urządzenia. Polegają na przekazywaniu leczniczych impulsów elektromagnetycznych. Polecamy je w kilku przypadkach, szczególnie tam, gdzie same preparaty nie są w stanie pomóc: odczulaniu alergenów i usuwaniu metali ciężkich.

 

3. Odżywianie

Jest bardzo ważna w każdym przypadku atopowego zapalenia skóry, bowiem niektóre produkty nasilają stan zapalny, np. cukier. Z kolei przy alergii pokarmowej staje się podstawą leczenia. Dajemy wówczas listę produktów dozwolonych i szkodliwych oraz podajemy zamienniki, co można jeść.

 

Mail od mamy dziecka, cierpiącego na atopowe zapalenie skóry:

Witam panie Łukaszu, skóra Bartka po terapii i homeopatykach wygląda bardzo dobrze, zmiany są jeszcze widoczne ale tylko w miejscach, które wyglądały najgorzej i były rozdrapane. Dziecko też zachowuje się inaczej, przede wszystkim nie płacze wieczorami i się nie drapie.