Badanie metodą Volla jest obecnie jedną z najlepszych metod wegetatywno-rezonansowych. Wykonuje je tysiące lekarzy i terapeutów na całym świecie. Jest pomocne tam, gdzie konwencjonalna medycyna nie była stanie pomóc. Przewlekłe przypadki, choroby nieuleczalne, alergie, zespół drażliwego jelita, łuszczyca, atopowe zapalenia skóry mają swoją konkretną przyczynę. Doktor wykonujący Test ObciążeńBadanie metodą Volla jest nowoczesną i bardzo dokładną diagnostyką organizmu. Za pomocą odczytywania częstotliwości elektromagnetycznych z organizmu można określić rodzaj i skalę obciążeń, takich jak pasożyty, grzyby, bakterie, borelioza, toksyny, metale ciężkie, alergie oraz wiele innych czynników. Test jest polecany zwłaszcza osobom, które były już u wielu lekarzy i  mimo leczenia ciągle czują się źle. Został opracowany przez niemieckich specjalistów od trudnych chorób przewlekłych. 

 

Często się słyszy, że chory leczy się bezskutecznie latami, szukając porad w wielu gabinetach i nie uzyskuje oczekiwanych efektów. Niektórym mówi się, że przyczyna choroby jest nieznana a leczenie będzie trwało do końca życia lub, że problem ma prawdopodobnie podłoże psychosomatyczne, co najczęściej należy odczytywać, że możliwości leczenia konwencjonalnego się skończyły i pacjent jest zdany na siebie. Okazuje się jednak, że bardzo często choroba nie wynika jednak z umysłu, lecz ma inne przyczyny!  Są nimi na przykład metale ciężkie, ukryte alergie pokarmowe, pasożyty, borelioza, grzybica ogólnosutrojowa czy zatrucie organizmu toksynami środowiskowymi. Te czynniki umykają w konwencjonalnych badaniach. Z tego względu opracowano nowoczesną diagnostykę organizmu - badanie metodą Volla

 

  

Badanie Volla odpowiedzią na dzisiejsze choroby

Musimy sobie zdać sprawę, że żyjemy w czasach, w których człowiek jest narażony na setki czynników obciążających, z którymi do tej pory nie miał styczności!!! Ostatnie 20 lat to ogromny wzrost chemizacji życia, dodatków do żywności, modyfikowanego jedzenia, oprysków roślin, nadużywania leków chemicznych, spalin samochodych, wzrost natężenia pól elektromagnetycznych niskich i wysokich częstotliwości, spadek jakości wody wodociągowej zawierającej często metale ciężkie. Można długo wymieniać, jednak istotne jest to, że na przestrzeni historii ludzkości takich obciążeń nigdy nie było a nasze mechanizmy detoskykacyjne nie są w stanie sobie z tym wszystkim poradzić!!!

 

KreskaCzy te wszystkie obciążenia są dla naszego zdrowia neutralne?!!!!!

Raczej nie.

Właściwie to na pewno nie!!! 

 

Obecność tych wszystkim toksyn niesie za sobą  ogrom dolegliwości, wśród których warto wymienić ciągłe zmęczenie, słabą odporność, braki koncentracji, zmiany skóre, alergie pokarmowe i wziewne, bóle stawowo-mięśniowe, problemy z tarczycą a nawet nowotwory. Dodatkowo zatruty orgaznim jest doskonałym srodowiskiem do rozwoju wszelkich patogenów takich jak pasożyty czy grzyby. Niestety, jak już wspominaliśmy, obciążenia te są trudno wykrywalne w klasycznych badaniach. Dlatego trzeba sięgnąć po takie rozwiązania jak badanie Volla. Można powiedzieć, że jest to diagnostyka dostosowana do potrzeb współczesności, która wykaże rodzaj oraz stopień obciążenia organizmu zarówno toksynami jak i patogenami.  

 

 Test Obciążeń MORA Urządzenie MORA do badania Volla

 

 

Biorezonansowy test Volla. Podstawa działania  

Badanie Volla (inaczej nazywane Vega Testem, Testem EAV, Testem EAP) to nowoczesna diagnostyka organizmu oparta na rezonansie częstotliwości elektromagnetycznych. Podstawą biorezonansowego testu stał się fakt, że wszystko, co istnieje, posiada swoją indywidualną częstotliwość elektromagnetyczną. Wszystkie alergeny, toksyny, grzyby, bakterie, metale ciężkie itd. emitują niepowtarzalne drgania elektromagnetyczne. Zjawisko to zachodzi także w organizmie człowieka. Można zatem odczytać obecność takich obciążeń oddziałując sygnałem o częstotliwości dla nich charakterystycznym! Mówiąc prościej - można odczytać, czy w organizmie człowieka istnieją drgania metali ciężkich, pasożytów, grzybów, toksyn i wielu innych obciążeń, oraz to, jak one są silne, co wskazuje na stopień obciążenia.

 

Badanie wykonuje się przy użyciu specjalnego urządzenia (zwanego biorezonansem). Jest ono połączone z programem komputerowym, w którym znajduje się baza zapisanych częstotliwości. Pomiarów dokonuje się w specjalnych punktach biologicznie aktywnych dłoni (punktach akupunkturowych). Urządzenie sczytuje częstotliwość organizmu człowieka i przekazuje do progamu komputerowego. Tam jest zestawiane z wybraną częstotliwością substancji testowej (czyli np. z częstotliwością pasożyta czy boreliozy) i jeśli zajdzie tzw. rezonans (czyli zgodność) to wtedy wiadomo, że dany czynnik obciąża organizm. Wynik odczytuje się na komputerze. Badanie jest bezinwazyjne i bezbolesne. Jest też całkowicie bezpieczne. Nie ma tu bowiem ingerencji w stronę organizmu. Podczas testu nie są przekazywane żadne częstotliwości do organizmu. Jest to jedynie pobieranie częstotliwości z organizmu do urządzenia i zestawianie ich tam z częstotliwością wybranego obciążenia. Nie ma ograniczeń wiekowych ani przeciwwskazań do wykonania tego badania. Korzystać z niego może każdy. 

 

 

Urządzenia do badania Volla

Badanie Volla jest "metodą" - czyli sposobem testowania. Wykonuje się je na urządzeniach biorezonansowych. Jest wiele firm tych urządzeń i  trzeba wiedzieć, że ich jakość jest różna! Ma to ogromne znaczenie na prawdziwość wyników! Najlepszymi obecnie urządzeniami biorezonansowymi są: Bicom, Imedis i MORA. Posiadają one specjalne certyfikaty w tym certyfikaty dla wyrobów medycznych. Warto dodać, że MORA była pionierem biorezonansu - był to pierwszy biorezonans na świecie. Dziś mamy piątą wersje urządzenia MORA. W naszym gabinecie pracujemy na trzech aparatach z serii MORA w tym na najnowszym aparacie MV (MORA V).   

 

 

Oryginalna metoda VollaOryginalna Metoda Volla

Badanie na urządzeniach biorezonansowych MORA jest oparte na oryginalnej metodzie doktora Reinholda Volla w odróżnieniu od wielu innych badań dostępnych na rynku również nazywanych "badaniem Volla".

 

 

MORA Biorezonans Ikonka

Technologia Biorezonansu MORA

Zaawansowana technologia diagnostyki biorezonansowej (bioenergetycznej diagnostyki informacyjnej). Pozwala na precyzyjne przetestowanie elektronicznie zapisanych częstotliwości substancji bioaktywnych.

 

 

Certyfikowany Ikona

Certyfikowany wyrób medyczny

Urządzenia MORA do badania Volla posiadają certyfikaty dla urządzeń medycznych (ISO 13485: 2003, EN ISO 13485 oraz EN ISO 9001 a także certyfikat zgodności z dyrektywą 93/42/EWG).

 

 

Celownik IkonaPrecyzyjny system namierzania 

Technologia MORA opracowała specjalny moduł testujący do badania Volla. Został on zoptymalizowany pod kątem precyzji w wykrywaniu obciażeń takich jak pasożyty, bakterie, grzyby, alergie, toksyny.

 

 

Cornelissen Ikona

Rekomendacja dr. Gottfieda Cornelissena

Badanie Volla jest polecane przez niemieckiego lekarza, specjalistę w dziedzinie technologii biorezonansu, Gottfrieda Cornelissena. Stworzył on specjalny program testujący do badania Volla. 

 

 

Program testowy do metody Volla

Komputerowy program testowy (czyli zbór czynników do przetestowania), na jakim pracujemy w naszym gabinecie, nosi nazwę Testu Systemowego i został starannie opracowany przez dra G. Cornelissena, niemieckiego specjalistę z Instytutu Medycyny Bioinformacyjnej MORA. Zawiera obszerną paletę potencjalnie szkodliwych obciażeń, których odpowiedni dobór i przetestowanie pozwoli ustalić logikę choroby oraz poznać jej przyczynę. Badanie Volla w połączeniu z programem testowym dra Cornelissena daje bardzo duże możliwości i jest doskonałym sposobem na kompleksową analizę organizmu. 

 

Zrzut ekranu testu biorezonansem

  

Program zawiera następujące elementy:

ELEKTROSTRES
Wysokie częstotliwości, Niskie częstotliwości

 

ZAKWASZENIE/ZASADOWICA
Zakwaszenie, Zasadowica

 

SYSTEM REGULACJI PODSTAWOWEJ
Mezenchyma, RES, Układ obronny, Niedobór energii, Choroby autoagresywne, Układ limfatyczny, Kwas arachidonowy

 

DYSBIOZA
Procesy fermentacyjne, Procesy gnilne, Grzybica, Candida albicans, Lactobacillus acidophilus, Bifidobakterium, sIgA

 

ALERGIE POKARMOWE. GŁÓWNE
Pszenica, Gluten pszeniczny, Żyto, Orkisz, Mleko, Laktoza, Fruktoza, Cukier biały, Białko jajka kurzego, Żółtko jajka kurzego, Drożdże, Histamina, Orzechy laskowe, Orzechy ziemne, Kakao, Czekolada, Pomidory, Seler, Jabłka, Pomarańcza, Mandarynka,  Malina, Truskawka,  Mleko kozie, Mleko owcze, Kurczak, Wieprzowina,  Ryż biały, Kukurydza

 

ALERGIE WZIEWNE GŁÓWNE
Kurz domowy, Pleśnie (Alternaria alternata, Aspergillus fumigates, Aspergillus niger, Cladosporium herbarum, Mucor mucedo, Mucor racemosus, Penicillium notatum),  Kot Sierść, Roztocza - Mix, Pleśnie, Pyłki traw.

 

OBCIĄŻENIE METALAMI
Amalgamat, Arsen, Beryl, Kadm, Ołów, Pallad, Aluminium, Nikiel, Chrom (6-wrtosciowy), Rtęć

 

PIERWIASTKI ŚLADOWE/ METALE FIZJOLOGICZNE
Pierwiastki śladowe: Żelazo, Chrom, Miedź, Mangan, Molibden, Selen, Cynk, Jod
Metale fizjologiczne: Potas, Wapń, Magnez, Sód
Witaminy: B12, B6, B3 B1, A, E
Aminokwasy: L-Carnitin, L-Cystein, L-Glutamin, L-Lysin, L-Tryptophan, L-Gluthation, Kwas alfa-liponowy, L-aginina, L-Methionina, Kwas Omega 3, Q10

 

OBCIĄŻENIA OGÓLNE
Szczepionki I (wieku dziecięcego), Szczepionki II (dla dorosłych, podróżne), Leki chemiczne

 

OBCIĄŻENIA TOKSYNAMI ŚRODOWISKOWYMI
Acidum malicum (Wsk. na silne obciążenie toksynami środowiskowymi), Formaldechyd, Dioskyna, Rozpuszczalniki
Dodatki spożywcze: Benzoe - Mix (kwas benzoesowy i sole), Buso - Mix (BHA, BHT, kwas sorbinowy i sorbaty), Chinina, Galat - Mix, Glutaminian - Mix, Azotany - Mix (sole kwasu azotowego), PHB - Mix (ester kwasu benzoesowego), Fosforany (sole kwasu fosforowego), Salicylany (kwas acetylosalicylowy, sole kwasu salicylowego), Siarczany - Mix (siarczany, siarczki, SO2)
Toksyny środowiskowe: Olejki eteryczne, Azbest, Odświeżacze powietrza w samochodzie, Opary chloru, Preparaty ochrony drewna, Polyester, Tytoń/Dym, Lateks, Balsam peruwiański, Wino czerwone, Mydła, Proszki do prania, Gazety, Aromaty, Przyprawy kuchni chińskiej, Kremy, Przyprawy korzenne, Spraye do włosów, Środki czystości w gospodarstwie domowym, Farby malarskie, Perfumy, Pasty do butów, Słodziki, Włókna, Barwniki tekstylne, Spaliny diesla

 

BODŹCE CHOROBOTWÓRCZE
HHV, Opryszczka pospolita, Grippe Nosode, Haemophilus - influenzae (pałeczka grypy), Staphyloc. aureus (gronkowiec złocisty), Staph. koag pos. (gronkowiec koagulazododatni), Streptoc. haemolyt. (paciorkowce hemolizujące), Streptoc. viridans (paciorkowiec zieleniący), Klebsiella pneumoniae (pałeczka zapalenia płuc), Krztusiec, Tuberculinum, Borelioza, Bact. Coli, Bact. faec alk, Bact. Proteus (pałeczki odmieńca), Clostridium diff., Enterococcus (paciorkowiec kałowy), Enterobacter (bakterie jelitowe), Chlamydia trachomatis, HPV, Yersinia enteroc.

 

PASOŻYTY
Ameby, Pełzak (entameba), Tęgoryjec dwunastniczy, Owsik ludzki, Glista ludzka, Filarioza, Przywra wschodnia, Bąblowiec, Węgorek jelitowy, Motylica (buski), Motylica tropikalna, Tasiemiec, Motylica wątrobowa, Włosień kręty, Lamblia, Toksoplazmoza, Malaria, Rzęsistek, Pneumocystis carinii

 

METABOLIZM
Bilirubin comp. Ckolestrin comp., Acidum uricum, Arterioskleroza, Osteo/Gesta, Cholesterinum D5

 

PSYCHIKA
Zaburzenia psychiczne, Tendencje depresyjne, Zaburzenia psychosomatyczne, Lęk/Stres

 

GEOPATIA
Obciążenie geopatyczne

 

 

Dla kogo jest BADANIE VOLLA?

Test dr. Volla polecamy osobom, które cierpią na takie dolegliwości jak: 

 • Alergia pokarmowa i wziewna  
 • Anemia
 • Zmiany skórne: egzema, pokrzywka, atopowe zapalenie skóry
 • Kaszel przewlekły
 • Przewlekły katar
 • Astma
 • Borelioza
 • Choroby tarczycy
 • Kamica nerkowa
 • Brak odporności, częste przeziębienia
 • Przewlekłe zmęczenie
 • Ból brzucha, biegunka, zaparcie, wzdęcia,
 • Zespół drażliwego jelita
 • Stany zapalne jelit i żołądka
 • Brak koncentracji, kłopoty z pamięcią
 • Nadmierna nerwowość, stres
 • Depresja
 • Migrena, bóle głowy
 • Zakażenie dróg moczowych, upławy
 • Bóle kości, mięśni, reumatyzm
 • Nadwaga i niedowaga
 • Zapalenia zatok
 • a także inne przewlekłe choroby, które trudno poddają się leczeniu 

 

Przypadek z gabinetu

KreskaKobieta lat 35 zgłosiła się do nas z powodu dolegliwości żołądkowo-jelitowych, które zaczeły się kilka lat temu. Zanim trafiła do nas przeszła wiele badań, w tym kolonoskopie. Nic jednak nie znaleziono i stwierdzono tzw. zespół drażliwego jelita. Podawano leki chemiczne, które nie przynosiły żadnej poprawy. Kobieta dodatkowo cierpiała na zmiany łuszczycowe w okolicach skóry głowy, migreny, upłwy i ciągłe zmęczenie. Nasz test biorezonansnem MORA oraz obserwacja mikroskopowa krwi wykazały bardzo silne zagrzybienie organizmu. Chora przeszła u nas serię zabiegów likwidujących obciążenia grzybiczne oraz odtruwających wątrobę i wspomagających pracę jelit. Do tego przyjmowała dobrane przez nas preparaty ziołowe oraz dostała zalecenia zmiany diety. Efekty były zaskakujące - problemy z brzuchem praktycznie minęły! Kobieta odzyskała siły, wygoiła jej się również skóra na głowie i zniknęły problemy z układem moczowym. Dziś przychodzi tylko na kontrolę, aby sprawdzić, czy nic się potajemnie nie rozwinęło .

 

 

Badanie Volla wskazuje drogę terapeutyczną

Dzięki badaniu metodą Volla można wskazać odpowiedni sposób terapii. W naszym gabinecie, na podstawie wyniku, prowadzimy terapie bardzo wielu chorób przewlekłych, które trudno poddają się konwencjalnemu leczeniu. W terapii korzystamy zarówno z tradycyjnych metod medycyny naturalnej, takich jak ziołolecznictwo, jak również z nowoczesnych metod terapii, np. techniki bioinformacyjnej falami elektromagnetycznymi, terapii nozodami, organoterapii, izopatii, elektoroakupunktury wg R. Volla. Nie ograniczmy się do jednej metody, ani tym bardziej nie sprzedajemy u siebie preparatów. Oferujemy to, co dla danej osoby jest najlepsze. Możliwości pomocy są bardzo szerokie a efekty terapeutyczne okazują się zdumiewające! Prowadzimy gabinet od 2010 roku. Od tego czasu udało nam się pomóc tysiącom ludzi. Widzieliśmy, jak odzyskują zdrowie - i to w przypadkach chorób nieuleczalnych, gdzie mieli być skazani na dożywotnie branie leków.  

 

 

----

 

Badanie Volla cena - 140zł.  

Polecamy  komplet trzech badań, gdzie dodatkowo wykonujemy:

 • Mikroskopową obserwację krwi 
 • Badanie irydologiczne (diagnozę z oka)

co pozwala na jeszcze bardziej wnikliwą diagnostykę. Koszt teraz 250zł  150zł  (promocja ważna do 31.10.2018r.)

 

 

 

Informacja: Badanie Volla wykonywane na biorezonansie MORA należy do najbardziej zaawansowanych metod wegetatywno-rezonansowych. MORA jest pionierem biorezonansu, posiada liczne europejskie certyfikaty dla urządzeń medycznych, potwierdzających wiarygodność testów i skuteczność terapii. Zyskała zaufanie na całym świecie z uwagi na nieocenioną pomoc.

 

Promocja ważna do 31 października 2018 r.  (liczy się termin zgłoszenia - nawet na dalsze terminy!)

Borelioza

Kleszcz z boreliozą

Ugryzł Cie kleszcz? Podejrzewasz boreliozę? Skuteczna diagnostyka i terapia boreliozy.  Czytaj więcej

Pasożyty

Nowoczesna i precyzyjna diagnostyka pasożytów. Skuteczne terapie usuwania zakażeń pasożytami.  Czytaj więcej

Polecane książki

Jerzy Zieba na wykłądzie

Polecamy książki, które warto przeczytać. Bardzo cenna wiedza. Czytaj więcej

Powrót do góry

Treści artykułów służą jedynie celom informacyjnym. Nie zastępują konsultacji z lekarzem, nie mogą służyć samodiagnozie lub samoleczeniu. Jeżeli masz problemy zdrowotne lub jakiekolwiek wątpliwości dotyczące Twojego stanu zdrowia i sposobu leczenia to skonsultuj się z lekarzem. Nie bierzemy na siebie odpowiedzialności za skutki w przypadku, gdyby ktoś będzie chciał wykorzystać informacje do samoleczenia czy samodiagnozy.