Prowadzimy diagnostykę i terapie bólów narządu ruchu za pomocą biorezonansu. Terapia biorezonansem jest bardzo skuteczną metodą w leczeniu bólu kręgosłupa, stanów zwyrodnieniowych, stanów zapalnych stawów, reumatyzmu a także reumatoidalnego zapalenia stawów. Działa nie tylko przeciwbólowo ale także regeneruje uszkodzone tkanki. W leczeniu uwzględniamy zakażenia bakteriami borreli, yersinii i mycoplasmy.

 

Diagnostyka narządu ruchu

W naszym gabinecie wykonujemy diagnostykę przyczyn chorób narządu ruchu takich jak bóle stawów, zapalenie stawów, bóle kości. Stosujemy kompleksowe podejście zakładające analizę wszystkich potencjalnie szkodliwych czynników oraz sprawdzenie stanu organizmu i narządów wewnętrznych. Oferujemy w tym celu trzy badania: Badanie biorezonansem MORA (tak zwany Test Obciążeń), mikroskopową obserwacje kropli krwi oraz badanie z tęczówki oka

 

Biorezonans MORA

Pomiarów dokonujemy urządzeniem biorezonansowym z serii MORA, posiadającym certyfikację dla urządzeń medycznych gwarantującą poprawność wyników oraz skuteczność terapii. Badanie Biorezonansem polega na pomiarach częstotliwości elektromagnetycznych wybranych obciążeń takich jak na przykład bakterie. Badanie nie zastępuje diagnostyki obrazowej jaką jest tomograf magnetyczny i rezonans magnetyczny. Wzbogaca ją o następujące informacje:

 • zakażenia bakteryjne: borrelia burgdorferi, mycoplasma, chlamydia, yersinia
 • obciążenia toksyczne: metale ciężkie, toksyny środowiskowe
 • osłabienia narządowe: braki kolagenu, procesy degeneracyjne kości, stawów i mięśni
 • braki minerałów: magnez, wapń

Uwzględnienie w leczeniu powyższych elementów bardzo często jest kluczowe w leczeniu stanów bólowych, zwłaszcza jeśli w wynikach pokaże sie borelioza. Borelioza jest bowiem słabo wykrywalna w konwencjonalnych badaniach i z braku jej potwierdzenia leczy się bezskutecznie pacjenta objawowo pomijając bakterie borreli.

 

Mikroskopowe badanie krwi 

Jest to wizualna ocena tego, co się dzieje w krwi. Można zobaczyć stan elementów morfotycznych takich jak krwinki czerwone i białe oraz wykryć zmiany wskazujące na bakterie borreli, co jest bardzo istotne w przypadku problemów stawowych

 

Irydologia. Badanie z tęczówki oka

Jest to diagnostyka organizmu na podstawie wyglądu tęczówki oka, wywodząca sie z medycyny chińskiej. Pozwala wykryć skłonności do osłabień poszczególnych tkanek i narządów wewnętrzych. Widać na niej między innymi zaburzenia tkanki kolagenowej, zyli tkanki biorącej udział w budowie stawów i kości. 

 

Układ kostny

 

Leczenie alternatywne bólu stawów i kości

Kompleksowe podejście zakłada zarówno usunięcie przyczyn choroby jak również działania mające na celu wzmocnienie poszczególnych narządów i tkanek, wzmocnienie systemu immunologicznego oraz usprawnienie mechanizmów detoksykacyjnych. Stanowi najlepsze rozwiązanie przy bólach stawów, kości i mięśni trwających od długiego czasu, gdzie inne metody nie były w stanie pomóc.

Każdą terapie ustalamy indywidualnie, w zależności od przypadku. Korzystamy tylko i wyłącznie z metod naturalnych i alternatywnych, bezpiecznych dla zdrowia i skutecznych w działaniu. Łączymy je ze sobą na zasadzie synergii, dzięki czemu uszykujemy silniejsze działanie. Prowadzimy gabinet od 2010 roku i mamy duże doświadczenie w terapii bólów stawów i kości.

W zależności od przypadku nasze kuracje charakteryzują sie działaniem: przeciwzapalnym, przeciwbólowym, niwelującym bóle artretyczne stawów, usuwającym dolegliwości związane ze sztywnością kręgosłupa i sztywnością stawów, zwalczającym ból towarzyszący zwyrodnieniom stawów i kręgosłupa.

W przypadku zakażenia bakteryjnego dobierane są odpowiednie środki o działaniu antybakteryjnym ukierunkowanym na wykryte patogeny. Dobieramy także suplementy w sytuacjach niedoborów, np. kolagenu, który stanowi budulec stawów i kości.

 

Nasze terapie

 • usuwają stany zapalnego układu ruchu
 • pobudzają chorą tkankę do regeneracji
 • przywracają prawidłowe krążenie w chorej tkance
 • działają na przyczynę choroby
 • wspomagają usuwanie krętków borreli

 

W jakich przypadkach pomagamy?

 • reumatoidalne zapalenie stawów
 • zwyrodnieniowe zapalenie stawów
 • sztywność stawów
 • stany zapalne układu ruchu
 • rwa kulszowa
 • łokieć tenisisty
 • zespół cieśni nadgarstka
 • bóle układu kostno-stawowego
 • bóle szyi i karku
 • zwyrodnienia stawu kolanowego
 • borelioza


Ilość terapii biorezonansem

Terapia chorób przewlekłych zajmuje więcej czasu, zwłaszcza że tkanka kostna i stawowa jest najwolniej odnawialnymi tkankami w naszym organizmie. Terapie wykonuje sie 1-2 razy w tygodniu a ilość zabiegów zależy od przypadku. Z reguły jest to 10-30 zabiegów. Efekty są na tyle dobre, że chorzy z degeneracyjnym zesztywniającym zapaleniem dłoni czy szyi po serii zabiegów zaczynają normalnie funkcjonować. Wraca sprawność i znika ból. W przypadku boreliozy uzyskujemy takie same efekty.

 

Opinia z Google

"Profesjonalne podejście do pacjenta. Wszystko rzetelnie wyjaśnione. Korzystalam z zabiegów, które bardzo pomogły mi na sprawy reumatyczne. Polecam" p. Mariola