Wykonujemy dwa badania na boreliozę: mikroskopowa obserwacja krwi oraz badanie aparatem MORA. Pozwalają one precyzyjnie określić obecność bakterii borrelii w naszym organizmie oraz stopień zakażenia. Polecane są zarówno w świeżych infekcjach jak i przewlekłych przypadkach boreliozy.

  

Borelioza. Badanie krwi pod mikroskopem

W mikroskopowym obrazie krwi można zobaczyć zmiany wskazujące na krętki bakterii borreli wywołującej boreliozę! Zdjęcia poniżej pochodzą z filmu dokumentalnego "Borelioza. Cicha epidemia" i dokładnie takie same obrazy można zobaczyć u nas w gabinecie w Zielonej Górze!

Krętki borreli  Borelia we krwi

Obserwacja krwi pod mikroskopem pod kątem zakażenia bakterią borreli ma bardzo duże znaczenie diagnostyczne i stanowi niezastąpioną pomoc przede wszystkim w przypadkach świeżych, ponieważ pozwala na stwierdzenie zagrożenia od razu po zauważeniu kleszcza bez konieczności czekania 2-3 miesiące na wytworzenie sie przeciwciał (jak ma to miejsce w przypadku badań laboratoryjnych). Dzięki temu można od razu rozpocząć działania terapeutyczne i zapobiec ciężkim powikłaniom. W leczeniu boreliozy czas odgrywa dużą role. Im wcześniej podejmie sie leczenie, tym lepiej. Kiedy infekcja jest świeża i bakterie są we krwi to łatwo się ich pozbyć, jednak z czasem krętki wnikają do tkanek narządów, do układu nerwowego, do stawów i kości - i wtedy ciężko to wyleczyć, zwłaszcza, że krętki potrafią się "otorbielać" i chronić przed atakiem medykamentów.


Obserwacje krwi pod mikroskopem można także robić w przypadkach przewlekłych. Bardzo często spotykamy w obrazie zmiany wskazujące na krętki borreli. Badanie może być utrudnione jedynie podczas długotrwałego leczenia zarówno antybiotykowego jak i naturalnego, bowiem środki te najszybciej niszczą bakterie znajdujące sie właśnie we krwi. Pozostają formy borreli znajdujące sie głęboko w tkankach. W takich przypadkach polecamy badanie biorezonansem MORA, polegające na sczytaniu fal elektromagnetycznych bakterii borreli.

 

Borelioza. Badanie biorezonansem MORA

Badanie na boreliozę metodą MORA jest najnowszą formą diagnostyki i wykrywania bakterii borrelii. Jest to metoda wegetatywno-rezonansowa i polega na odczytywaniu częstotliwości elektromagnetycznych bakterii z organizmu człowieka. Badanie wykonuje się za pomocą specjalnego urządzenia o nazwie MORA, które niczym miernik sczytuje sygnały elektromagnetyczne z całego organizmu.  

  

Jak wygląda badanie na boreliozę aparatem MORA 

Badanie na boreliozę jest bezinwazyjne i bezbolesne. Polega na pomiarach specjalnym punktoskopem na palcach dłoni. Sygnał jest sczytywany i przetwarzany przez urządzenie. Następnie sygnał z organizmu jest zestawiany z sygnałem bakterii borrelii i jeśli pojawią się tożsame z nim częstotliwości (czyli częstotliwości bakterii borrelii), urządzenie pokaże zgodność sygnałów (czyli rezonans - dlatego urządzenie nosi nazwę "bio-rezonans"). Wynik jest zaznaczany w programie komputerowym. W teście określana jest również siła sygnału, dzięki czemu wiadomo, czy zakażenie borrelią jest duże czy szczątkowe (co jest ważne dla wykrycia utajnionej boreliozy). Badanie pozwala na wykrycie zakażenia bakteriami borrelii bez znaczenia na miejsce, w jakim się one ukryły.

 

1. Sczytujemy spektrum częstotliwości człowieka do urządzenia biorezonansowego poprzez pomiar punktoskopem w punktach biologicznie aktywnych (akupunkturowych) na dłoniach.

 Schemat badania

 

2. Częstotliwość człowieka zestawiamy z częstotliwością bakterii borrelii zapisanej w programie komputerowym.

Schemat badania na boreliozę

 

3. Analiza komputerowa pokazuje, czy między porównywanymi częstotliwościami zajdzie tzw. rezonans (czyli zgodność). Otrzymujemy wynik negatywny lub pozytywny wraz ze skalą.

Schemat badania część trzecia

 

 

Badanie na boreliozę tylko na certyfikowanym sprzęcie

Od jakości sprzętu zależy precyzyjność wyników. Najbardziej czułymi i precyzyjnymi aparatami pomiarowymi są urządzenia biorezonansowe podukcji niemieckiej z serii MORA. Posiadają one certyfikację dla wyrobów medycznych. W naszym gabinecie pracujemy na najnowszej aparaturze z serii MORA. System urządzeń MORA ma najbardziej wyraźny i czysty sygnał bakterii borrelii, dzięki czemu jej identyfikacja jest dużo łatwiejsza. Do tego zawiera w sobie spektrum częstotliwości wszystkich odmian borelii, co daje pewność, że żaden sygnał nie umknie naszym testom.

 

Kiedy udać się na badanie?

W przypadku, kiedy zostaliśmy ukąszeni przez kleszcza czy innego owada i podejrzewamy boreliozę nie trzeba czekać trzech miesięcy, aby zgłosić sie na badanie na boreliozę! Wręcz przeciwnie - należy jak najszybciej sprawdzić, czy nie przedostały się krętki borrelii. Okres trzech miesięcy jest ważny tylko w przypadku badań z krwi, w których badamy przeciwciała na boreliozę. Przeciwciała tworzą się właśnie przez około trzy miesiące. Stąd należy czekać, ponieważ wcześniejsze testy mogą okazać się ujemne. W przypadku biorezonansu sczytuje się sygnał bakterii a nie przeciwciała więc mozna to robić od razu po ukąszeniu.

W sytuacji przewlekłych zakażeń na badanie warto zgłosić sie w każdej chwili. Określenie stopnia zakażenia oraz wykrycie innych ewentualnych obciążeń wskazuję skuteczną drogę terapetyczną. Terapia polega wówczas nie tylko na podaniu środków przeciwbakteryjnych ale także na działaniach mających na celu otworzenie cyst i wydobycie bakterii z tkanek. .

 

Borelioza objawy

Borelioza może dotyczyć każdego. Część dotkniętych nią osób nawet nie wie o jej istnieniu. Cierpią, ponieważ występują u nich różnego rodzaju objawy takie jak bóle stawów, depresja, zmęczenie, zaburzenia koncentracji, które z uwagi na pominięcie źródła nie udaje się wyleczyć.

Oto objawy, które mogą wskazywać na boreliozę:

  • uczucie zmęczenia
  • problemy ze snem
  • fibromialgia, bóle mięśni, ścięgien
  • bóle stawów, zwłaszcza kolan, pleców i szyi
  • bóle głowy
  • zaburzenia wzroku, uczucie pieczenia oczu
  • szumy uszne
  • skurcze i pocenie się w nocy
  • zaburzenia pracy serca (arytmia)
  • zaburzenia oddychania (bezdech w czasie snu)
  • porażenie nerwu twarzowego
  • bóle korzeniowe splotu barkowego lub lędźwiowo-krzyżowego
  • problemy z koncentracją, uczucie otępienia
  • huśtawki nastrojów
  • depresja
  • bóle żołądka i jelit, zaburzenia trawienia
  • naprzemienne biegunki i zaparcia
  • problemy skórne
  • zaburzenia neurologiczne

 

Przy występowaniu więcej niż jednego spośród powyższych objawów należy sprawdzić obecność bakterii borrelii. Badanie na boreliozę warto wykonywać także profilaktycznie, bowiem bakteria borelii może przez wiele lat nie dawać żadnych objawów, by ostatecznie doprowadzić do poważnych zniszczeń w organizmie. To, że czujemy się dobrze, nie oznacza, że nie jesteśmy zakażeni krętkami borreli!

 


Jak dochodzi do zakażenia?

Boreliozę przenoszą przede wszystkim kleszcze, ale mogą ją roznosić także komary, meszki i nimfy (malutkie formy kleszczy) !!! Boreliozą można się także zarazić przez stosunek płciowy. Wiele osób chorych na boreliozę nie pamięta nawet ukąszenia kleszcza ani nie miało charakterystycznego rumienia wędrującego. Rumień pojawia się jedynie u 30-40 procentach chorych a ukąszenie łatwo przeoczyć, zwłaszcza jeśli złapiemy jakąś malutką nimfę, której prawie nie widać a która z czasem sama odpadnie np. w skutek chodzenia (jeśli do ukąszenia doszło w miejscu zgięć kolan).

 

Koinfekcje boreliozy

Oprócz samej bakterii borelii kleszcze mogą przenosić także inne infekcje, takie jak mykoplazma, chlamydia, yersinia, toskomplazma. Są one także sprawdzane podczas testu.

 

Jeśli borelioza wyszła w testach z krwi

Jeśli udało się wykryć zakażenie borrelią w testach z krwi to aby przejść do terapii warto jeszcze sprawdzić powyższe koinfekcje. Mogą one stanowić osobny dodatkowy problem a pominięcie go w terapii może utrudnić leczenie. Podobnie radzimy, aby zbadać się pod kątem grzybów, pasożytów, metali ciężkich i alergii, bowiem są to czynniki osłabiające naszą odporność a stan systemu immunologicznego jest bardzo ważny w walce z boreliozą. Stąd często leczenie boreliozy na własna rękę czy korzystanie z terapii niewykwalifikowanych terapeutów nie uwzględniających całości obciążeń organizmu, może skutkować długim okresem lub brakiem efektów. W naszym gabniecie wykonujemy kompleksową diagnostykę, która pozwala na całościowe określenie obciążeń organizmu i prowadzimy kompleksową terapie organizmu skutecznie usuwającą krętki borreli.

 

Uwaga! Borelioza jest jedną z najbardziej niebezpiecznych chorób i jest trudna do zdiagnozowania - dlatego jeśli ktoś podejrzewa, że może mieć boreliozę to oprócz laboratoryjnych testów z krwi warto wykonać także badanie MORA oraz obserwacje mikroskopową krwi!!!

 

 

Gabinet w Zielonej Górze z wieloletnim doświadczeniem

Diagnostykę i terapie boreliozy prowadzimy w Zielonej Górze od 2010 roku i mamy na swoim koncie wiele sukcesów terapeutycznych. Pomogliśmy tysiącom chorym, gdzie inne metody nie przynosiły efektów. Jesteśmy jednym z pierwszych gabinetów w Polsce, który do leczenia boreliozy podchodzi kompleksowo i stosuje tzw. multi-terapie, opierające się nie tylko na zabiegach falami elektromagnetycznymi, ale także na zastosowaniu odpowiednio dobranych preparatów naturalnych oraz prawidłowego odżywiania. Borelioza jest bowiem chorobą, która ciężko poddaje się leczeniu i dlatego trzeba uderzyć w nią z każdej możliwej strony. 

 

Umów się na wizytę

Informacja i rejestracja: 531084087

Adres: BioMora. Gabinet Biorezonansu i Medycyny Naturalnej, Zielona Góra, ul. Boh. Westerplatte 9 gab. 310

Najczęściej czytany artykuł

Reklama artykułu o wiarygodności badań Volla. Lekarka a w tle lekarz rozmawia rodzinie.

Wyniki testów biorezonansu mogą być fałszywe! Zobacz, na co zwrócić uwage i jaki test wybrać.  

Borelioza. Badanie i leczenie

baner borelii

Terapia biorezonansem MORA jest jedną z najskuteczniejszych metod leczenia boreliozy. 

Szczegółowa diagnostyka organizmu

Baner

Polecana w przypadkach przewlekłych, które trudno poddają się leczeniu

Gabinet BioMora, Paula Jodczyk, Łukasz Dobrzyński, ul. Bohaterów Westerplatte 9 gabinet 310, Zielona Góra, tel. 531 084 087