Energię czerpiemy z węglowodanów

Organizm przed treningiem potrzebuje zastrzyku energii. Wiadomym jest, ze energię czerpiemy z węglowodanów i tłuszczy. Jednak energia z tłuszczy jest bardziej skoncentrowana i organizm potrzebuje więcej czasu, by móc ją wykorzystać. Przed treningiem najlepiej zjeść posiłek węglowodanowy. Węglowodany dadzą nam szybki zastrzyk energii. Jednak nie powinniśmy ćwiczyć w pełnym brzuchem. Odstęp pomiędzy posiłkiem a treningiem powinien wynosić min 2 godz. Oczywiście niektórzy tuż przed treningiem piją BCAA - jednak te aminokwasy rozgałęzione dostarczają sporej dawki energii i w rezultacie możemy ćwiczyć więcej i będziemy mniej odczuwać zmęczenie (można je przyjmować także w trakcie treningu oraz bezpośrednio po nim).


Po treningu, niezależnie od tego o której godzinie się skończył - 7.00 rano czy 22.00, w ciągu 20-60 minut powinniśmy spożyć obowiązkowy posiłek, który sprawi, ze nasz organizm się zregeneruje. Ważne jest, abyśmy zdawali sobie sprawę z tego, że ćwicząc intensywnie wywołujemy w naszym organizmie stres, rośnie poziom kortyzolu. Posiłek potreningowy sprawi, ze nasz organizm się wyciszy, dostanie budulec do regeneracji i zastrzyk energii.


Jaki wybrać najlepszy posiłek po treningu?

Jedni uważają, że dobrze jest bezpośrednio po treningu - do 30 minut zjeść węglowodany, by odbudować energię, a później w ciągu 30-60 min spożyć posiłek białkowy. Inni łączą w ciągu 20-60 min posiłek węglowodanowy z posiłkiem białkowym, spożywając sałatkę czy wypijając koktajl białkowo-węglowodanowy czy to na bazie białka dla sportowców i owoców połączonych ze zbożami czy w postaci kasz, owoców i surowych żółtek bądź surowego mięsa. Wiem wiem, obrzydliwe, ale białko pochodzące z surowego mięsa jest najłatwiej trawione przez organizm. Oczywiście nikogo nie namawiam tutaj do spożywania surowego mięsa - pokazuję tylko możliwości:)

Umów się na wizytę

Informacja i rejestracja: 531084087

Adres: BioMora. Gabinet Biorezonansu i Medycyny Naturalnej, Zielona Góra, ul. Boh. Westerplatte 9 gab. 310

Najczęściej czytany artykuł

Reklama artykułu o wiarygodności badań Volla. Lekarka a w tle lekarz rozmawia rodzinie.

Wyniki testów biorezonansu mogą być fałszywe! Zobacz, na co zwrócić uwage i jaki test wybrać.  

Borelioza. Badanie i leczenie

baner borelii

Terapia biorezonansem MORA jest jedną z najskuteczniejszych metod leczenia boreliozy. 

Szczegółowa diagnostyka organizmu

Baner

Polecana w przypadkach przewlekłych, które trudno poddają się leczeniu

Gabinet BioMora, Paula Jodczyk, Łukasz Dobrzyński, ul. Bohaterów Westerplatte 9 gabinet 310, Zielona Góra, tel. 531 084 087