Energię czerpiemy z węglowodanów

Organizm przed treningiem potrzebuje zastrzyku energii. Wiadomym jest, ze energię czerpiemy z węglowodanów i tłuszczy. Jednak energia z tłuszczy jest bardziej skoncentrowana i organizm potrzebuje więcej czasu, by móc ją wykorzystać. Przed treningiem najlepiej zjeść posiłek węglowodanowy. Węglowodany dadzą nam szybki zastrzyk energii. Jednak nie powinniśmy ćwiczyć w pełnym brzuchem. Odstęp pomiędzy posiłkiem a treningiem powinien wynosić min 2 godz. Oczywiście niektórzy tuż przed treningiem piją BCAA - jednak te aminokwasy rozgałęzione dostarczają sporej dawki energii i w rezultacie możemy ćwiczyć więcej i będziemy mniej odczuwać zmęczenie (można je przyjmować także w trakcie treningu oraz bezpośrednio po nim).


Po treningu, niezależnie od tego o której godzinie się skończył - 7.00 rano czy 22.00, w ciągu 20-60 minut powinniśmy spożyć obowiązkowy posiłek, który sprawi, ze nasz organizm się zregeneruje. Ważne jest, abyśmy zdawali sobie sprawę z tego, że ćwicząc intensywnie wywołujemy w naszym organizmie stres, rośnie poziom kortyzolu. Posiłek potreningowy sprawi, ze nasz organizm się wyciszy, dostanie budulec do regeneracji i zastrzyk energii.


Jaki wybrać najlepszy posiłek po treningu?

Jedni uważają, że dobrze jest bezpośrednio po treningu - do 30 minut zjeść węglowodany, by odbudować energię, a później w ciągu 30-60 min spożyć posiłek białkowy. Inni łączą w ciągu 20-60 min posiłek węglowodanowy z posiłkiem białkowym, spożywając sałatkę czy wypijając koktajl białkowo-węglowodanowy czy to na bazie białka dla sportowców i owoców połączonych ze zbożami czy w postaci kasz, owoców i surowych żółtek bądź surowego mięsa. Wiem wiem, obrzydliwe, ale białko pochodzące z surowego mięsa jest najłatwiej trawione przez organizm. Oczywiście nikogo nie namawiam tutaj do spożywania surowego mięsa - pokazuję tylko możliwości:)

Baner reklamowy pakietu badań

Przedłużamy promocje! Promocja ważna do końca 2019 roku. Pakiet testów w cenie 190zł zamiast 290zł (liczy się termin zgłoszenia)

Reklama świąteczne promocje

Świąteczne Vouchery! Doskonały pomysł na prezent. Oferta jest ważna do 23 grudnia 2019 roku    

Borelioza

Kleszcz na liściu

Ugryzł Cie kleszcz? Podejrzewasz boreliozę? Skuteczna diagnostyka i terapia boreliozy.  Czytaj więcej

Pasożyty

Urządzenie biorezonansowe MV (MORA V) firma BioKat

Nowoczesna i precyzyjna diagnostyka pasożytów. Skuteczne terapie usuwania zakażeń pasożytami.  Czytaj więcej

Jerzy Zięba

Metody alternatywne Jerzego Zięby, dra Czerniaka i dra Jaśkowskiego. Polecamy kursy i szkolenia Czytaj więcej

Treści artykułów służą jedynie celom informacyjnym. Nie zastępują konsultacji z lekarzem, nie mogą służyć samodiagnozie lub samoleczeniu. Jeżeli masz problemy zdrowotne lub jakiekolwiek wątpliwości dotyczące Twojego stanu zdrowia i sposobu leczenia to skonsultuj się z lekarzem. Nie bierzemy na siebie odpowiedzialności za skutki w przypadku, gdyby ktoś będzie chciał wykorzystać informacje do samoleczenia czy samodiagnozy.

Teksty prezentowane na stronie stanowią własność firmy Łukasz Dobrzyński i są utworem w rozumieniu ustawy z dnia 04 lutego 1994r o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz.U.nr.90,poz.631). Żadna ich część nie może być rozpowszechniana, kopiowana, przetwarzana w jakikolwiek sposób (elektroniczny, mechaniczny lub inny) bez pisemnej zgody Właściciela.