LIV 52 Himalaya 

To preparat, który powinien być stosowany u osób z dużą nadwagą i otyłością, ponieważ wspomoże wątrobę w oczyszczaniu z nagromadzonych w tkance tłuszczowej toksyn. Preparat zawiera w swoim składzie unikalną kompozycję azjatyckich ziół. Poprawia pracę wątroby. Działa odtruwająco, regenerująco na miąższ wątroby. Przy nadwadze i otyłości jest to preparat o tyle ważny z tego względu, że często przy dużej ilości tkanki tłuszczowej dochodzi do stłuszczenia wątroby. Wiele osób z figurą jabłka, czyli nadmiarem tkanki tłuszczowej w okolicy brzucha ma stłuszczoną wątrobę. Oznacza to, że w miejsce zdrowych komórek wątrobowych zajmują komórki tłuszczowe i wątroba nie jest zdolna przeprowadzania swoich procesów detoksykacyjnych. Zamiast spalać tłuszcz, zaczyna go gromadzić. Podanie preparatu Liv 52 sprawia, ze komórki tłuszczowe zaczynają znikać a miąższ wątroby regeneruje się. I spalanie tkanki tłuszczowej staje sie łatwiejsze. Przy dużym stłuszczeniu wątroby trwa to ok 6-12 miesięcy. W tym czasie zaczynamy się coraz lepiej czuć, mamy więcej energii, poprawia się cera, stan włosów, paznokci i ogólne samopoczucie.
Sposób stosowania : 2 x dziennie 2 tabletki przez okres 3-6 miesięcy na 20-30 min przed posiłkiem.
Uwaga!!! Nie kupujemy aptecznego preparatu Liv 52, ponieważ zawiera on zaledwie 1/3 dawki z oryginalnego preparatu (czerwone tabletki powlekane), który możemy dostać m.in. na stronie indyjskie-recepty.

 

Czynniki lipotropowe firmy Solgar

To preparat, który dobrze jest łączyć wraz z Liv 52. Oba preparaty wzajemnie się wspierają w swoim działaniu. Czynniki lipotropowe mają w swoim składzie 3 składniki: inozytol, cholinę i l-metioninę. Badania naukowe udowodniły, że te trzy składniki synergicznie na siebie oddziałując bardzo skutecznie działają na odbudowę miąższu wątroby, poprawę jej funkcjonowania oraz pobudzenie metabolizmu i spalania tkanki tłuszczowej.


Metionina jest aminokwasem szczególnie pomocnym, jeśli dochodzi do zatrucia wątroby i uszkodzenia jej struktury chociażby poprzez stosowanie tabletek przeciwbólowych czy sterydów. Zwiększa on także wydolność fizyczną organizmu i poprawia funkcje myślowe. Jest także niezbędna do produkcji glutationu - organicznego związku chemicznego z grupy trójpeptydów, który silnie chroni wątrobę i zapewnia jej prawidłowe funkcjonowanie.


L-metioninę znaleźć możemy w takich naturalnych produktach jak: mięso, jaja, ryby, szpinak, brokuły czy brukselka.


Inozytol jest głównym składnikiem lecytyny, o której wiele osób słyszało, ze działa rewelacyjnie na pamięć i koncentrację. Jednak najważniejszą jego funkcją jest zapobieganie gromadzeniu się tłuszczu i cholesterolu w wątrobie. Przeciążona tłuszczem wątroba może prowadzić do jej niewydolności, a a także do schorzeń pęcherzyka i tworzenia się kamieni żółciowych. Inozytol działa także korzystnie na system nerwowy, poprawia jego funkcjonowanie, zmniejsza napięcie nerwowe, poprawia przewodzenie sygnałów nerwowych u osób z cukrzycą. Poprawia nastrój i działa jako energetyk, stad jest składnikiem napojów energetycznych takich jak RedBull czy napoje izotoniczne. Inozytol możemy znaleźć w takich naturalnych produktach jak: mięso, wątroba, drożdże piwne, orzechy czy owoce cytrusowe (oprócz cytryn), strączki.


Cholina (z lecytyny) również zapobiega odkładaniu się tłuszczu i cholesterolu w wątrobie. Cholina przyczynia się także do szybszego spadku wagi, ponieważ zwiększa w organizmie zawartość l-karnityny, która poprawia kondycję, zwiększa możliwość wysiłkową organizmu oraz pobudza proces spalania tkanki tłuszczowej.
Źródła w pożywieniu: kalafior, jaja, wątroba, mleko, soja, orzechy ziemne.

Stosowanie Czynników lipotropowych: 1 x dziennie 3 tabletki przez okres 3 miesięcy w trakcie posiłku lub bezpośrednio po nim.
Następnie można przez okres 3 miesięcy przyjmować samą cholinę w postaci phosphatydylocholiny 420mg - 2 3- kapsułki dziennie do jedzenia. Można przy nim stosować l-karnitynę, ale najlepiej brać ją pół godziny przed treningiem.

 

HCA

Kwas hydroksycytrynowy. Pozyskiwany jest głównie z owoców Garcinia Cambogia, który od lat króluje jako składnik herbatek spalających tkankę tłuszczową. Ważna jest jednak zawartość samego kwasu, a jak wiadomo preparat preparatowi nierówny. Kwas hydrosycytrynowy ma za zadanie zmniejszyć aktywność enzymów odpowiedzialnych za tworzenie tłuszczów w naszym organizmie. jednak, aby był najbardziej skuteczny należy go połączyć z wysiłkiem fizycznym podobnie jak L-karnitynę. Kwas hydroksycytrynowy zapobiega przemianie węglowodanów w tkankę tłuszczową. Ponadto przyczynia się do zwiększenia w organizmie serotoniny, dzięki czemu pośrednio sprawia, ze czujemy się szczęśliwsi i nie mamy takiej ochoty na hadryczne słodycze.

 

Zielony jęczmień, chlorella

Ze względu na dużą ilość oczyszczającego, odtruwającego chlorofilu - zielonego barwnika wspomagają utratę zbędnych kilogramów. Wspomagają one pracę wątroby, wiążą i usuwają metale ciężkie z organizmu oraz oczyszczają jelita ze zbędnych produktów przemiany materii. Doprowadzają jelita do dobrej kondycji, zapobiegają zaparciom. Zastosowanie ich w trakcie stosowania diety, która oczywiście ma być zdrowym odżywianiem na całe życie sprawia, ze szybciej możemy pozbyć się nadmiaru tkanki tłuszczowej. W jakich dawkach stosować chlorelle czy młody jęczmień? Otóż wszystko zależy od producenta i jakości preparatu. Kupujmy tylko certyfikowane produkty, ponieważ te z niewiadomego pochodzenia mogą bardziej szkodzić niż pomagać. Już kilkukrotnie z rynku wycofywane zostały produkty, które miały w sobie wiele toksyn. Osobiście polecam firmę Kenay AG, ponieważ ich produkty pochodzą z certyfikowanych hodowli i bardzo dobrze działają. Na chlorelle każdy ma swoją indywidualną tolerancję ze względu na jej delikatne właściwości przeczyszczające, co związane jest z jej właściwościami oczyszczającymi i dużą ilością chlorofilu. Tutaj osoby wrażliwe mogą zacząć od 1 tabletki stopniowo zwiększając ich ilość do 6 dziennie najlepiej na czczo. Można także stosować chlorellę w proszku, jest delikatna w smaku i każdy z powodzeniem jest w stanie ją zjeść czy wypić. Chlorellę w proszku stosujemy od 2-5 gram dziennie. Jeśli nie mamy możliwości zakupu chlorelli z tej formy, wybierajmy chlorellę yeeamę lub pyroneidosę z upraw ekologicznych, standaryzowane na zawartości substancji aktywnych od sprawdzonych producentów.


Młody jęczmień jest dostępny w postaci proszku, kapsułek i tabletek. Producenci stosują różne dawkowania. Jedni zalecają 1 kapsułkę dziennie, inni 15 tabletek dziennie, a proszek od 5-16gram dziennie. Tak jak w postaci chlorelli wybierajmy produkty certyfikowane. Jednak nie oczekujmy cudów spożywając 1 kapsułkę dziennie. Młody jęczmień zawiera dużo mniej chlorofilu od chlorelli i w związku z tym ma słabsze właściwości oczyszczające. Jeśli zdecydujemy się na proszek, wybierajmy najlepiej sproszkowany sok z młodego jęczmienia niż zwykły sproszkowany jęczmień, ponieważ będzie on bardziej czysty w swoim składzie i szybciej oczyści nasz organizm. Najlepiej jak będzie rozpuszczał się do postaci soku.

 

Oczywiście nie ma cudownych suplementów, które wykonają za nas całą robotę w dążeniu do wymarzonej sylwetki. Podstawą odchudzania jest zdrowa dieta, dodatkowo ruch a suplementacja jest na dalszym planie.

Baner reklamowy testy

Wizyta diagnostyczno-konsultacyjna. Zawiera pakiet trzech badań. Prowadzimy leczenie chorób przewlekłych.

Leczenie alternatywne baner reklamowy

Leczenie alternatywne: choroby układu pokarmowego i oddechowego, alergie pokarmowe i wziewne, pasożyty, borelioza. 

Najczęściej czytany artykuł

Reklama artykułu o wiarygodności badań Volla. Lekarka a w tle lekarz rozmawia rodzinie.

Wyniki testów biorezonansu mogą być fałszywe! Zobacz, na co zwrócić uwage i jaki test wybrać.  

Borelioza. Badanie i leczenie

Kleszcz na liściu

Terapia biorezonansem MORA jest jedną z najskuteczniejszych metod leczenia boreliozy. 

Zakażenia pasożytami

Urządzenie biorezonansowe MV (MORA V) firma BioKat

Precyzyjna diagnostyka pasożytów i skuteczne terapie odrobaczające dla dzieci i dorosłych

Treści artykułów służą jedynie celom informacyjnym. Nie zastępują konsultacji z lekarzem, nie mogą służyć samodiagnozie lub samoleczeniu. Jeżeli masz problemy zdrowotne lub jakiekolwiek wątpliwości dotyczące Twojego stanu zdrowia i sposobu leczenia to skonsultuj się z lekarzem. Nie bierzemy na siebie odpowiedzialności za skutki w przypadku, gdyby ktoś będzie chciał wykorzystać informacje do samoleczenia czy samodiagnozy.

Teksty prezentowane na stronie stanowią własność firmy Łukasz Dobrzyński i są utworem w rozumieniu ustawy z dnia 04 lutego 1994r o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz.U.nr.90,poz.631). Żadna ich część nie może być rozpowszechniana, kopiowana, przetwarzana w jakikolwiek sposób (elektroniczny, mechaniczny lub inny) bez pisemnej zgody Właściciela.