LIV 52 Himalaya 

To preparat, który powinien być stosowany u osób z dużą nadwagą i otyłością, ponieważ wspomoże wątrobę w oczyszczaniu z nagromadzonych w tkance tłuszczowej toksyn. Preparat zawiera w swoim składzie unikalną kompozycję azjatyckich ziół. Poprawia pracę wątroby. Działa odtruwająco, regenerująco na miąższ wątroby. Przy nadwadze i otyłości jest to preparat o tyle ważny z tego względu, że często przy dużej ilości tkanki tłuszczowej dochodzi do stłuszczenia wątroby. Wiele osób z figurą jabłka, czyli nadmiarem tkanki tłuszczowej w okolicy brzucha ma stłuszczoną wątrobę. Oznacza to, że w miejsce zdrowych komórek wątrobowych zajmują komórki tłuszczowe i wątroba nie jest zdolna przeprowadzania swoich procesów detoksykacyjnych. Zamiast spalać tłuszcz, zaczyna go gromadzić. Podanie preparatu Liv 52 sprawia, ze komórki tłuszczowe zaczynają znikać a miąższ wątroby regeneruje się. I spalanie tkanki tłuszczowej staje sie łatwiejsze. Przy dużym stłuszczeniu wątroby trwa to ok 6-12 miesięcy. W tym czasie zaczynamy się coraz lepiej czuć, mamy więcej energii, poprawia się cera, stan włosów, paznokci i ogólne samopoczucie.
Sposób stosowania : 2 x dziennie 2 tabletki przez okres 3-6 miesięcy na 20-30 min przed posiłkiem.
Uwaga!!! Nie kupujemy aptecznego preparatu Liv 52, ponieważ zawiera on zaledwie 1/3 dawki z oryginalnego preparatu (czerwone tabletki powlekane), który możemy dostać m.in. na stronie indyjskie-recepty.

 

Czynniki lipotropowe firmy Solgar

To preparat, który dobrze jest łączyć wraz z Liv 52. Oba preparaty wzajemnie się wspierają w swoim działaniu. Czynniki lipotropowe mają w swoim składzie 3 składniki: inozytol, cholinę i l-metioninę. Badania naukowe udowodniły, że te trzy składniki synergicznie na siebie oddziałując bardzo skutecznie działają na odbudowę miąższu wątroby, poprawę jej funkcjonowania oraz pobudzenie metabolizmu i spalania tkanki tłuszczowej.


Metionina jest aminokwasem szczególnie pomocnym, jeśli dochodzi do zatrucia wątroby i uszkodzenia jej struktury chociażby poprzez stosowanie tabletek przeciwbólowych czy sterydów. Zwiększa on także wydolność fizyczną organizmu i poprawia funkcje myślowe. Jest także niezbędna do produkcji glutationu - organicznego związku chemicznego z grupy trójpeptydów, który silnie chroni wątrobę i zapewnia jej prawidłowe funkcjonowanie.


L-metioninę znaleźć możemy w takich naturalnych produktach jak: mięso, jaja, ryby, szpinak, brokuły czy brukselka.


Inozytol jest głównym składnikiem lecytyny, o której wiele osób słyszało, ze działa rewelacyjnie na pamięć i koncentrację. Jednak najważniejszą jego funkcją jest zapobieganie gromadzeniu się tłuszczu i cholesterolu w wątrobie. Przeciążona tłuszczem wątroba może prowadzić do jej niewydolności, a a także do schorzeń pęcherzyka i tworzenia się kamieni żółciowych. Inozytol działa także korzystnie na system nerwowy, poprawia jego funkcjonowanie, zmniejsza napięcie nerwowe, poprawia przewodzenie sygnałów nerwowych u osób z cukrzycą. Poprawia nastrój i działa jako energetyk, stad jest składnikiem napojów energetycznych takich jak RedBull czy napoje izotoniczne. Inozytol możemy znaleźć w takich naturalnych produktach jak: mięso, wątroba, drożdże piwne, orzechy czy owoce cytrusowe (oprócz cytryn), strączki.


Cholina (z lecytyny) również zapobiega odkładaniu się tłuszczu i cholesterolu w wątrobie. Cholina przyczynia się także do szybszego spadku wagi, ponieważ zwiększa w organizmie zawartość l-karnityny, która poprawia kondycję, zwiększa możliwość wysiłkową organizmu oraz pobudza proces spalania tkanki tłuszczowej.
Źródła w pożywieniu: kalafior, jaja, wątroba, mleko, soja, orzechy ziemne.

Stosowanie Czynników lipotropowych: 1 x dziennie 3 tabletki przez okres 3 miesięcy w trakcie posiłku lub bezpośrednio po nim.
Następnie można przez okres 3 miesięcy przyjmować samą cholinę w postaci phosphatydylocholiny 420mg - 2 3- kapsułki dziennie do jedzenia. Można przy nim stosować l-karnitynę, ale najlepiej brać ją pół godziny przed treningiem.

 

HCA

Kwas hydroksycytrynowy. Pozyskiwany jest głównie z owoców Garcinia Cambogia, który od lat króluje jako składnik herbatek spalających tkankę tłuszczową. Ważna jest jednak zawartość samego kwasu, a jak wiadomo preparat preparatowi nierówny. Kwas hydrosycytrynowy ma za zadanie zmniejszyć aktywność enzymów odpowiedzialnych za tworzenie tłuszczów w naszym organizmie. jednak, aby był najbardziej skuteczny należy go połączyć z wysiłkiem fizycznym podobnie jak L-karnitynę. Kwas hydroksycytrynowy zapobiega przemianie węglowodanów w tkankę tłuszczową. Ponadto przyczynia się do zwiększenia w organizmie serotoniny, dzięki czemu pośrednio sprawia, ze czujemy się szczęśliwsi i nie mamy takiej ochoty na hadryczne słodycze.

 

Zielony jęczmień, chlorella

Ze względu na dużą ilość oczyszczającego, odtruwającego chlorofilu - zielonego barwnika wspomagają utratę zbędnych kilogramów. Wspomagają one pracę wątroby, wiążą i usuwają metale ciężkie z organizmu oraz oczyszczają jelita ze zbędnych produktów przemiany materii. Doprowadzają jelita do dobrej kondycji, zapobiegają zaparciom. Zastosowanie ich w trakcie stosowania diety, która oczywiście ma być zdrowym odżywianiem na całe życie sprawia, ze szybciej możemy pozbyć się nadmiaru tkanki tłuszczowej. W jakich dawkach stosować chlorelle czy młody jęczmień? Otóż wszystko zależy od producenta i jakości preparatu. Kupujmy tylko certyfikowane produkty, ponieważ te z niewiadomego pochodzenia mogą bardziej szkodzić niż pomagać. Już kilkukrotnie z rynku wycofywane zostały produkty, które miały w sobie wiele toksyn. Osobiście polecam firmę Kenay AG, ponieważ ich produkty pochodzą z certyfikowanych hodowli i bardzo dobrze działają. Na chlorelle każdy ma swoją indywidualną tolerancję ze względu na jej delikatne właściwości przeczyszczające, co związane jest z jej właściwościami oczyszczającymi i dużą ilością chlorofilu. Tutaj osoby wrażliwe mogą zacząć od 1 tabletki stopniowo zwiększając ich ilość do 6 dziennie najlepiej na czczo. Można także stosować chlorellę w proszku, jest delikatna w smaku i każdy z powodzeniem jest w stanie ją zjeść czy wypić. Chlorellę w proszku stosujemy od 2-5 gram dziennie. Jeśli nie mamy możliwości zakupu chlorelli z tej formy, wybierajmy chlorellę yeeamę lub pyroneidosę z upraw ekologicznych, standaryzowane na zawartości substancji aktywnych od sprawdzonych producentów.


Młody jęczmień jest dostępny w postaci proszku, kapsułek i tabletek. Producenci stosują różne dawkowania. Jedni zalecają 1 kapsułkę dziennie, inni 15 tabletek dziennie, a proszek od 5-16gram dziennie. Tak jak w postaci chlorelli wybierajmy produkty certyfikowane. Jednak nie oczekujmy cudów spożywając 1 kapsułkę dziennie. Młody jęczmień zawiera dużo mniej chlorofilu od chlorelli i w związku z tym ma słabsze właściwości oczyszczające. Jeśli zdecydujemy się na proszek, wybierajmy najlepiej sproszkowany sok z młodego jęczmienia niż zwykły sproszkowany jęczmień, ponieważ będzie on bardziej czysty w swoim składzie i szybciej oczyści nasz organizm. Najlepiej jak będzie rozpuszczał się do postaci soku.

 

Oczywiście nie ma cudownych suplementów, które wykonają za nas całą robotę w dążeniu do wymarzonej sylwetki. Podstawą odchudzania jest zdrowa dieta, dodatkowo ruch a suplementacja jest na dalszym planie.

Baner reklamowy pakietu badań

Przedłużamy promocje! Promocja ważna do końca 2019 roku. Pakiet testów w cenie 190zł zamiast 290zł (liczy się termin zgłoszenia)

Reklama świąteczne promocje

Świąteczne Vouchery! Doskonały pomysł na prezent. Oferta jest ważna do 23 grudnia 2019 roku    

Borelioza

Kleszcz na liściu

Ugryzł Cie kleszcz? Podejrzewasz boreliozę? Skuteczna diagnostyka i terapia boreliozy.  Czytaj więcej

Pasożyty

Urządzenie biorezonansowe MV (MORA V) firma BioKat

Nowoczesna i precyzyjna diagnostyka pasożytów. Skuteczne terapie usuwania zakażeń pasożytami.  Czytaj więcej

Jerzy Zięba

Metody alternatywne Jerzego Zięby, dra Czerniaka i dra Jaśkowskiego. Polecamy kursy i szkolenia Czytaj więcej

Treści artykułów służą jedynie celom informacyjnym. Nie zastępują konsultacji z lekarzem, nie mogą służyć samodiagnozie lub samoleczeniu. Jeżeli masz problemy zdrowotne lub jakiekolwiek wątpliwości dotyczące Twojego stanu zdrowia i sposobu leczenia to skonsultuj się z lekarzem. Nie bierzemy na siebie odpowiedzialności za skutki w przypadku, gdyby ktoś będzie chciał wykorzystać informacje do samoleczenia czy samodiagnozy.

Teksty prezentowane na stronie stanowią własność firmy Łukasz Dobrzyński i są utworem w rozumieniu ustawy z dnia 04 lutego 1994r o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz.U.nr.90,poz.631). Żadna ich część nie może być rozpowszechniana, kopiowana, przetwarzana w jakikolwiek sposób (elektroniczny, mechaniczny lub inny) bez pisemnej zgody Właściciela.