LIV 52 firmy Himalaya lub Liver Regeneration firmy Aliness

To preparaty, które powinny być stosowane u osób z dużą nadwagą i otyłością, ponieważ wspomagają wątrobę w oczyszczaniu z nagromadzonych w tkance tłuszczowej toksyn. Preparaty zawierają w swoim składzie unikalną kompozycję ziół. Poprawiają pracę wątroby. Działają odtruwająco, regenerująco na miąższ wątroby. Przy nadwadze i otyłości są to preparaty dlatego ważne, że często przy dużej ilości tkanki tłuszczowej dochodzi do stłuszczenia wątroby. Wiele osób z figurą jabłka, czyli nadmiarem tkanki tłuszczowej w okolicy brzucha, ma stłuszczoną wątrobę. Oznacza to, że w miejsce zdrowych komórek wątrobowych zajmują komórki tłuszczowe i wątroba nie jest zdolna do przeprowadzania swoich procesów detoksykacyjnych. Zamiast spalać tłuszcz, zaczyna go gromadzić. Podanie preparatu Liv 52 lub Liver regeneration sprawia, ze komórki tłuszczowe zaczynają znikać a miąższ wątroby regeneruje się. Spalanie tkanki tłuszczowej staje sie łatwiejsze. Przy dużym stłuszczeniu wątroby trwa to ok 6-12 miesięcy. W tym czasie zaczynamy się coraz lepiej czuć, mamy więcej energii, poprawia się cera, stan włosów, paznokci i ogólne samopoczucie.

Sposób stosowania: 2 x dziennie 2 tabletki przez okres 3-6 miesięcy na 20-30 min przed posiłkiem.

Uwaga!!! Zwracajmy uwagę na oryginalność preparatu Liv 52, ponieważ na rynku są jego słabe zamienniki, zawierające zaledwie 1/3 dawki. Opakowanie jest prawie identyczne ale tabletki są czerwone, powlekane. Ten słaby ma zielone chropowate. Z kolei Liver Regeneration jest produktem polskiej firmy i z nim nie ma problemu.

Wybieramy jeden z nich!Czynniki lipotropowe firmy Solgar

To preparat, który dobrze jest łączyć wraz z Liv 52 lub z Liver Regeneration. Oba preparaty wzajemnie się wspierają w swoim działaniu. Czynniki lipotropowe mają w swoim składzie 3 składniki: inozytol, cholinę i l-metioninę. Badania naukowe udowodniły, że te trzy składniki synergicznie na siebie oddziałując bardzo skutecznie działają na odbudowę miąższu wątroby, poprawę jej funkcjonowania oraz pobudzenie metabolizmu i spalania tkanki tłuszczowej.

Metionina jest aminokwasem szczególnie pomocnym, jeśli dochodzi do zatrucia wątroby i uszkodzenia jej struktury. Zwiększa on także wydolność fizyczną organizmu i poprawia funkcje myślowe. Jest także niezbędna do produkcji glutationu - organicznego związku chemicznego z grupy trójpeptydów, który silnie chroni wątrobę i zapewnia jej prawidłowe funkcjonowanie.

L-metioninę znaleźć możemy w takich produktach jak: mięso, jaja, ryby, szpinak, brokuły czy brukselka.

Inozytol jest głównym składnikiem lecytyny, o której wiele osób słyszało, ze działa rewelacyjnie na pamięć i koncentrację. Jednak najważniejszą jego funkcją jest zapobieganie gromadzeniu się tłuszczu i cholesterolu w wątrobie. Przeciążona tłuszczem wątroba może prowadzić do jej niewydolności, a także do schorzeń pęcherzyka żółciowego i tworzenia się kamieni żółciowych. Inozytol działa także korzystnie na system nerwowy, poprawia jego funkcjonowanie, zmniejsza napięcie nerwowe, poprawia przewodzenie sygnałów nerwowych u osób z cukrzycą. Poprawia nastrój i działa jako energetyk, stad jest składnikiem napojów energetycznych takich jak RedBull czy napoje izotoniczne. Inozytol możemy znaleźć w takich naturalnych produktach jak: mięso, wątroba, drożdże piwne, orzechy czy owoce cytrusowe (oprócz cytryn), strączki.

Cholina (z lecytyny) również zapobiega odkładaniu się tłuszczu i cholesterolu w wątrobie. Cholina przyczynia się także do szybszego spadku wagi, ponieważ zwiększa w organizmie zawartość l-karnityny, która poprawia kondycję, zwiększa możliwość wysiłkową organizmu oraz pobudza proces spalania tkanki tłuszczowej.

Źródła w pożywieniu: kalafior, jaja, wątroba, mleko, soja, orzechy ziemne.

Stosowanie Czynników lipotropowych: 1 x dziennie 3 tabletki przez okres 3 miesięcy w trakcie posiłku lub bezpośrednio po nim.
Następnie można przez okres 3 miesięcy przyjmować samą cholinę w postaci phosphatydylocholiny 420mg w dawce 2 3- kapsułki dziennie do jedzenia. Można przy nim stosować l-karnitynę, ale najlepiej brać ją pół godziny przed treningiem.HCA

Kwas hydroksycytrynowy. Pozyskiwany jest głównie z owoców Garcinia Cambogia, który od lat króluje jako składnik herbatek spalających tkankę tłuszczową. Ważna jest jednak zawartość samego kwasu, a jak wiadomo preparat preparatowi nierówny. Kwas hydrosycytrynowy ma za zadanie zmniejszyć aktywność enzymów odpowiedzialnych za tworzenie tłuszczów w naszym organizmie. jednak, aby był najbardziej skuteczny należy go połączyć z wysiłkiem fizycznym podobnie jak L-karnitynę. Kwas hydroksycytrynowy zapobiega przemianie węglowodanów w tkankę tłuszczową. Ponadto przyczynia się do zwiększenia w organizmie serotoniny, dzięki czemu pośrednio sprawia, ze czujemy się szczęśliwsi i nie mamy takiej ochoty na słodycze.


Zielony jęczmień, chlorella

Zielony jęczmień i chlorella, ze względu na dużą ilość oczyszczającego, odtruwającego chlorofilu, zielonego barwnika, wspomagają utratę zbędnych kilogramów. Wspomagają one pracę wątroby, wiążą i usuwają metale ciężkie z organizmu oraz oczyszczają jelita ze zbędnych produktów przemiany materii. Doprowadzają jelita do dobrej kondycji, zapobiegają zaparciom. Zastosowanie ich w trakcie odpowiedniej diety sprawia, ze szybciej możemy pozbyć się nadmiaru tkanki tłuszczowej. W jakich dawkach stosować chlorelle czy młody jęczmień? Otóż wszystko zależy od producenta i jakości preparatu. Kupujmy tylko certyfikowane produkty, ponieważ te z niewiadomego pochodzenia mogą bardziej szkodzić niż pomagać. Już kilkukrotnie z rynku wycofywane zostały produkty, które miały w sobie wiele toksyn. Osobiście polecam firmę Kenay AG, ponieważ ich produkty pochodzą z certyfikowanych hodowli i bardzo dobrze działają. Na chlorelle każdy ma swoją indywidualną tolerancję ze względu na jej delikatne właściwości przeczyszczające, co związane jest z jej właściwościami oczyszczającymi i dużą ilością chlorofilu. Tutaj osoby wrażliwe mogą zacząć od 1 tabletki stopniowo zwiększając ich ilość do 6 dziennie najlepiej na czczo. Można także stosować chlorellę w proszku, jest delikatna w smaku i każdy z powodzeniem jest w stanie ją zjeść czy wypić. Chlorellę w proszku stosujemy od 2-5 gram dziennie. Jeśli nie mamy możliwości zakupu chlorelli z tej formy, wybierajmy chlorellę yeeamę lub pyroneidosę z upraw ekologicznych, standaryzowane na zawartości substancji aktywnych od sprawdzonych producentów.

Młody jęczmień jest dostępny w postaci proszku, kapsułek i tabletek. Producenci stosują różne dawkowania. Jedni zalecają 1 kapsułkę dziennie, inni 15 tabletek dziennie, a proszek od 5-16gram dziennie. Tak jak w postaci chlorelli wybierajmy produkty certyfikowane. Jednak nie oczekujmy cudów spożywając 1 kapsułkę dziennie. Młody jęczmień zawiera dużo mniej chlorofilu od chlorelli i w związku z tym ma słabsze właściwości oczyszczające. Jeśli zdecydujemy się na proszek, wybierajmy najlepiej sproszkowany sok z młodego jęczmienia niż zwykły sproszkowany jęczmień, ponieważ będzie on bardziej czysty w swoim składzie i szybciej oczyści nasz organizm. Najlepiej jak będzie rozpuszczał się do postaci soku.

Oczywiście nie ma cudownych suplementów, które wykonają za nas całą robotę w dążeniu do wymarzonej sylwetki. Podstawą odchudzania jest zdrowa dieta, dodatkowo ruch a suplementacja jest na dalszym planie.