Baner strony z adresem. Z lewej strony uśmiechnięta lekarka a tle para lekarzy. Z boku symbol medycyny naturalnej w postaci kamieni i liścia. Po lewej stronie znak medycyny w postaci węża i łodygi

Jakich grup pokarmów należy wystrzegać się w diecie odchudzającej, by zdrowo i łatwo schudnąć bez efektu jo-jo?

 

Słodycze

Fakt, że słodycze powodują nadwagę nie jest niczym nowym, ale mimo to wiele osób nadal je podjada tłumacząc sobie, że to tylko batonik czy to tylko cukierek. Powiedzmy więc to sobie raz na zawsze - nie wolno podjadać słodyczy!!


Przyjrzyjmy się nieco bliżej wyrobom sklepowym, które są przepełnione nie tylko ogromną ilością cukru, ale także niezdrowego tłuszczu oraz wieloma dodatkowymi substancjami chemicznymi. Dajmy przykład zwykłego pączka. Kiedyś skład pączka był prosty i krótki: mąka, mleko, jaja, drożdże, odrobina cukru, konfitura domowej roboty plus do smażenia smalec lub masło klarowane, czasem rafinowany olej z dodatkiem spirytusu, by paczek nie wsiąknął tłuszczu. Dziś skład "niezwykłego" pączka sklepowego jest często zatrważający. Znajdziemy w nim: skrobie modyfikowane, tłuszcz rafinowany, substancje regulujące kwasowość, difosforany, substancje spulchniające inne oprócz drożdży, substancje utrzymujące wilgotność. Wielu z tych z substancji organizm nie potrafi strawić i odkłada to w postaci tkanki tłuszczowej. Ponadto może to doprowadzić do reakcji zapalnych w całym organizmie

Reklama baner trzech testów.

Promocja ważna do 31 marca 2019 r.  Pakiet trzech testów w cenie 190zł zamiast 290zł (liczy się termin zgłoszenia)

Borelioza

Kleszcz na liściu

Ugryzł Cie kleszcz? Podejrzewasz boreliozę? Skuteczna diagnostyka i terapia boreliozy.  Czytaj więcej

Pasożyty

Urządzenie biorezonansowe MV (MORA V) firma BioKat

Nowoczesna i precyzyjna diagnostyka pasożytów. Skuteczne terapie usuwania zakażeń pasożytami.  Czytaj więcej

Polecane książki

Jerzy Zięba na wykładzie organizowanym przez fundację Polska dla Polaków

Polecamy książki, które warto przeczytać: Jerzy Zięba "Ukryte terapie" Czytaj więcej

Treści artykułów służą jedynie celom informacyjnym. Nie zastępują konsultacji z lekarzem, nie mogą służyć samodiagnozie lub samoleczeniu. Jeżeli masz problemy zdrowotne lub jakiekolwiek wątpliwości dotyczące Twojego stanu zdrowia i sposobu leczenia to skonsultuj się z lekarzem. Nie bierzemy na siebie odpowiedzialności za skutki w przypadku, gdyby ktoś będzie chciał wykorzystać informacje do samoleczenia czy samodiagnozy.

Teksty prezentowane na stronie stanowią własność firmy Łukasz Dobrzyński i są utworem w rozumieniu ustawy z dnia 04 lutego 1994r o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz.U.nr.90,poz.631). Żadna ich część nie może być rozpowszechniana, kopiowana, przetwarzana w jakikolwiek sposób (elektroniczny, mechaniczny lub inny) bez pisemnej zgody Właściciela.