Jakich grup pokarmów należy wystrzegać się w diecie odchudzającej, by zdrowo i łatwo schudnąć bez efektu jo-jo?

 

Słodycze

Fakt, że słodycze powodują nadwagę nie jest niczym nowym, ale mimo to wiele osób nadal je podjada tłumacząc sobie, że to tylko batonik czy to tylko cukierek. Powiedzmy więc to sobie raz na zawsze - nie wolno podjadać słodyczy!!


Przyjrzyjmy się nieco bliżej wyrobom sklepowym, które są przepełnione nie tylko ogromną ilością cukru, ale także niezdrowego tłuszczu oraz wieloma dodatkowymi substancjami chemicznymi. Dajmy przykład zwykłego pączka. Kiedyś skład pączka był prosty i krótki: mąka, mleko, jaja, drożdże, odrobina cukru, konfitura domowej roboty plus do smażenia smalec lub masło klarowane, czasem rafinowany olej z dodatkiem spirytusu, by paczek nie wsiąknął tłuszczu. Dziś skład "niezwykłego" pączka sklepowego jest często zatrważający. Znajdziemy w nim: skrobie modyfikowane, tłuszcz rafinowany, substancje regulujące kwasowość, difosforany, substancje spulchniające inne oprócz drożdży, substancje utrzymujące wilgotność. Wielu z tych z substancji organizm nie potrafi strawić i odkłada to w postaci tkanki tłuszczowej. Ponadto może to doprowadzić do reakcji zapalnych w całym organizmie

Najczęściej czytany artykuł

Reklama artykułu o wiarygodności badań Volla. Lekarka a w tle lekarz rozmawia rodzinie.

Wyniki testów biorezonansu mogą być fałszywe! Zobacz, na co zwrócić uwage i jaki test wybrać.  

Borelioza. Badanie i leczenie

baner borelii

Terapia biorezonansem MORA jest jedną z najskuteczniejszych metod leczenia boreliozy. 

Szczegółowa diagnostyka organizmu

Baner

Polecana w przypadkach przewlekłych, które trudno poddają się leczeniu

Treści artykułów służą jedynie celom informacyjnym. Nie zastępują konsultacji z lekarzem, nie mogą służyć samodiagnozie lub samoleczeniu. Jeżeli masz problemy zdrowotne lub jakiekolwiek wątpliwości dotyczące Twojego stanu zdrowia i sposobu leczenia to skonsultuj się z lekarzem. Nie bierzemy na siebie odpowiedzialności za skutki w przypadku, gdyby ktoś będzie chciał wykorzystać informacje do samoleczenia czy samodiagnozy.

Teksty prezentowane na stronie stanowią własność firmy Łukasz Dobrzyński i są utworem w rozumieniu ustawy z dnia 04 lutego 1994r o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz.U.nr.90,poz.631). Żadna ich część nie może być rozpowszechniana, kopiowana, przetwarzana w jakikolwiek sposób (elektroniczny, mechaniczny lub inny) bez pisemnej zgody Właściciela.