Woda jest niezbędna do życia. Pozbawiony wody człowiek umiera po około tygodniu, bowiem głównie z wody składa się nasz organizm. Jako dzieci mamy w swym ciele około 70% wody. Z czasem jej zawartość w organizmie maleje dochodząc do około 50%. Nasz skóra staje się wówczas bardziej zwiotczała a nasz metabolizm spada. Woda wypijana w ilości 1,5 do 2,5 litra dziennie zapobiega odwodnieniu organizmu i sprawia, ze czujemy się bardziej ożywieni. Woda nawadnia organizm oraz pomaga wypłukać z niego zbędne metabolity i oczyszcza organizm. W wielu chorobach właściwe nawodnienie organizmu sprawia, że większość dolegliwości mija. Jednak pamiętajmy, by często do wody dodawać odrobiny soku z cytryny, soli himalajskiej/kłodawskiej czy chociażby dodać plasterek ogórka czy ananasa. Wówczas taka woda dłużej zostanie w naszym organizmie i nawodni tkanki, a nie tylko przeleci obciążając nasze nerki.


Generalnie każdy z nas może przeliczyć sobie ile wody powinien wypijać w ciągu dnia. Aby to zrobić należy pomnożyć 30 ml wody przez ilość naszych kilogramów. Wiadomym jest także, ze gdy uprawiamy sport lub gdy zwiększa sie potliwość naszego organizmu, potrzebujemy tej wody więcej.

Najczęściej czytany artykuł

Reklama artykułu o wiarygodności badań Volla. Lekarka a w tle lekarz rozmawia rodzinie.

Wyniki testów biorezonansu mogą być fałszywe! Zobacz, na co zwrócić uwage i jaki test wybrać.  

Borelioza. Badanie i leczenie

baner borelii

Terapia biorezonansem MORA jest jedną z najskuteczniejszych metod leczenia boreliozy. 

Szczegółowa diagnostyka organizmu

Baner

Polecana w przypadkach przewlekłych, które trudno poddają się leczeniu

Treści artykułów służą jedynie celom informacyjnym. Nie zastępują konsultacji z lekarzem, nie mogą służyć samodiagnozie lub samoleczeniu. Jeżeli masz problemy zdrowotne lub jakiekolwiek wątpliwości dotyczące Twojego stanu zdrowia i sposobu leczenia to skonsultuj się z lekarzem. Nie bierzemy na siebie odpowiedzialności za skutki w przypadku, gdyby ktoś będzie chciał wykorzystać informacje do samoleczenia czy samodiagnozy.

Teksty prezentowane na stronie stanowią własność firmy Łukasz Dobrzyński i są utworem w rozumieniu ustawy z dnia 04 lutego 1994r o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz.U.nr.90,poz.631). Żadna ich część nie może być rozpowszechniana, kopiowana, przetwarzana w jakikolwiek sposób (elektroniczny, mechaniczny lub inny) bez pisemnej zgody Właściciela.