baner biomora 2020 kompr

Pożywienie może być dla organizmu ogromnym wsparciem ale może stać sie także największą trucizną.


Odżywianie to podstawa

To, co jemy, ma podstawowe znaczenie dla naszego zdrowia. Za pomocą pożywienia powinniśmy dostarczać organizmowi substancji odżywczych, aby ten mógł prawidłowo funkcjonować. Codziennie powinniśmy dostarczyć 28 aminokwasów, 15 minerałów, 12wiatmin, 7 grup enzymów, 3 nienasycone kwasy tłuszczowe. Do tego trzeba dodać to, co daje energię naszym komórkom, czyli węglowodany i tłuszcze. Są to niezbędne materiały budulcowe i jeśli któregoś z nich zabraknie to powstaną zaburzenia w tworzeniu sie komórek.
Do tego ważne jest, aby pożywienie było dobrej jakości i nie było zbyt mocno obciążone chemią. W przeciwnym przypadku będziemy sie zwyczajnie zatruwać. Organizm zacznie źle pracować i będziemy chorować.

 

Prawidłowe jedzenie

 

Ważne są także proporcje spożywanych pokarmów. Na przykład nadmiar mięsa może doprowadzić do zakwaszenia organizmu. Z kolei nieumiejętnie stosowany wegetarianizm może wywołać anemie.

Dlatego w naszym gabinecie bardzo dużą wagę przywiązujemy do kwestii odżywiania.

Wykonujemy testy aparatem MORA pokazujące obciążenia chemią spożywczą, co wskazuje nam na jakość spożywanych produktów. Do tego sprawdzamy także alergie i nietolerancje pokarmowe, ponieważ często zdarza się, że ludzie nie wiedzą o tym, że mają alergie na jakiś pokarm a jedzą go w dużych ilościach. Objawy alergii to nie tylko katar i zmiany skórne a problemy z krążeniem, stany zapalne stawów, choroby tarczycy, migreny czy różnego rodzaju problemy żołądkowo - jelitowe nie kojarzone z alergią i bezskutecznie leczone przez długie lata.


Nasze badanie obejmuje:

  • Alergie pokarmowe główne: mleko, pszenica, cukier, żyto, jaja kurze, drożdże, kakao
  • Owoce, warzywa, orzechy, napoje, przyprawy, mięso, ryby
  • Dodatki chemiczne, konserwanty
  • Opryski roślin w tym glifosat


Na podstawie testów połączonych ze szczegółowym wywiadem ustalamy, co dana osoba może jesc, czego ma unikać i jakie można stosować zamienniki. Do tego dajemy na wizycie spis sklepów ze zdrową żywnością w Zielonej Górze i okolicach, ponieważ tak jak zostało już wspomniane - współczesny problem pożywienia polega w dużej mierze na tym, że jedzenie dostępne w sklepach jest w większości obciążeniem dla organizmu z uwagi na dużą zawartość chemii. Nie dajemy jadłospisów z podziałem na kalorie. Skupiamy się na produktach zdrowych i indywidualnie dobrych do danej osoby. Podpowiadamy, gdzie można znaleźć ciekawe pomysły na przepisy w dozwolonych produktów.

 

Owoce grejfrut i cytryna

 

Baner reklamowy testy

Wizyta diagnostyczno-konsultacyjna. Zawiera pakiet trzech badań. Prowadzimy leczenie chorób przewlekłych.

Leczenie alternatywne baner reklamowy

Leczenie alternatywne: choroby układu pokarmowego i oddechowego, alergie pokarmowe i wziewne, pasożyty, borelioza  

Borelioza

Kleszcz na liściu

Ugryzł Cie kleszcz? Podejrzewasz boreliozę? Skuteczna diagnostyka i terapia boreliozy.  Czytaj więcej

Pasożyty

Urządzenie biorezonansowe MV (MORA V) firma BioKat

Nowoczesna i precyzyjna diagnostyka pasożytów. Skuteczne terapie usuwania zakażeń pasożytami.  Czytaj więcej

Alergie

Alergie na pyłki

Testy na alergie pokarmowe i wziewne. Odczulanie alergii metodą biorezonansu. Czytaj więcej 

Treści artykułów służą jedynie celom informacyjnym. Nie zastępują konsultacji z lekarzem, nie mogą służyć samodiagnozie lub samoleczeniu. Jeżeli masz problemy zdrowotne lub jakiekolwiek wątpliwości dotyczące Twojego stanu zdrowia i sposobu leczenia to skonsultuj się z lekarzem. Nie bierzemy na siebie odpowiedzialności za skutki w przypadku, gdyby ktoś będzie chciał wykorzystać informacje do samoleczenia czy samodiagnozy.

Teksty prezentowane na stronie stanowią własność firmy Łukasz Dobrzyński i są utworem w rozumieniu ustawy z dnia 04 lutego 1994r o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz.U.nr.90,poz.631). Żadna ich część nie może być rozpowszechniana, kopiowana, przetwarzana w jakikolwiek sposób (elektroniczny, mechaniczny lub inny) bez pisemnej zgody Właściciela.