Dna moczanowa – jest to choroba, podczas której nadmiar kwasu moczowego w postaci kryształów odkładany jest w obrębie stawów i/lub tkanek otaczających stawy. Powoduje to obrzęki i ból. Choroba jest jedną z najczęstszych chorób cywilizacyjnych i jest uwarunkowana sposobem odżywania.

 

Dna moczanowa objawy

Dna moczanowa jest chorobą przewlekłą przebiegającą z ostrymi napadami bólu.

  • Ból kłujący, pojawia się w okolicy obciążonego kryształkami kwasu moczanowego stawu. Najczęściej jest to staw dużego palca u stopy ale może być to także staw kolanowy, barkowy, kciuka i stawy kręgosłupa!
  • Obrzęk w obrębie stawu, odczucie ciepła
  • Ból rozdzierający , nasilający się powoli
  • Napięta , błyszcząca i zaczerwieniona skóra w obrębie chorego stawu
  • Guzki dnawe czyli złogi kwasu moczanowego. Występują w obrębie małżowiny usznej, łokcia, rąk i stóp

Nerka anatomia ważna przy dnie moczanowej

Dna moczanowa rozwija się powoli, latami. Początkowo objawy są niedostrzegalne. Stopniowo jednak zaczynają dokuczać coraz mocniej aż do sytuacji, kiedy chory wręcz cierpi z bólu , co utrudnia mu normalne funkcjonowanie

 

Dna moczanowa przyczyny

Przyczyną dny moczanowej jest nadmiar kwasu moczanowego w organizmie, który odkłada się w stawach. To, że dochodzi do tego nadmiaru może wynikać z dwóch rzeczy – jedzenie zbyt dużej ilości produktów zawierających tzw. Puryny (co powoduje zakwaszenia organizmu, a kryształki moczanowego to nic innego jak zmaterializowany kwas) lub osłabienia funkcjonowanie narządów odpowiedzialnych za wydalanie kwasu moczowego. Aby to określić warto wykonać badanie żywej kropli krwi i test obciążeń MORA, które wykażą stopień zakwaszenia organizmu oraz badane z tęczówki oka, gdzie można określić stan funkcjonowania nerek i innych mechanizmów detoksykacyjnych. Objawy dny moczanowej będą się z kolei nasilać podczas nadmiernego wysiłku fizycznego, stresu oraz nieprzestrzegania diety.

 

Dna moczanowa, co jadać a czego nie?

Cytrynka na dne moczanowąChorując na dnę moczanową należy unikać nadmiernych ilości nabiału, słodyczy i mięsa, zwłaszcza tłuszczów zwierzęcych, ponieważ wpływają one na wzrost stężenia kwasu moczowego. Powinno odstawić się także alkohol, kawę i czarną herbatę. Polecane są warzywa, owoce, ryby, chude sery, jaja, kasze, pieczywo razowe i makarony. Jako że na dnę najczęściej chorują mężczyźni taki sposób odżywiania jest dla nich nie do zaakceptowania i bardzo często pozostają oni przy starych nawykach żywieniowych. W końcu jak tu nie zjeść mięsa z grilla i nie wypić piwka

 

Dna moczanowa leczenie naturalne

W terapiach stosowanych przez nasz gabinet bardzo pomocne są zabiegi biorezonansowego ukierunkowane na zniesienie bólu, likwidację obrzęku, poprawę funkcjonowania nerek oraz wspomagających odkwaszanie organizmu! Uzupełnione zostaje to indywidualnie dobranymi ziołami oraz poradami dietetycznymi. Terapia została specjalnie opracowana przez niemieckich specjalistów z Instytutu Medycyny Bioinformacyjnej MORA i jest jedną z najlepszych alternatywnych sposobów leczenia dny moczanowej, daje dużą poprawę zdrowia.

 

 

Borelioza

Kleszcz z boreliozą

Ugryzł Cie kleszcz? Podejrzewasz boreliozę? Skuteczna diagnostyka i terapia boreliozy.  Czytaj więcej

Pasożyty

Nowoczesna i precyzyjna diagnostyka pasożytów. Skuteczne terapie usuwania zakażeń pasożytami.  Czytaj więcej

Jerzy Zięba

Jerzy Zieba na wykłądzie

Wykłady Jerzego Zięby, autora książki "Ukryte Terapie". Zbór wywiadów w Niezależnej Telewizji. Czytaj więcej

Powrót do góry

Treści artykułów służą jedynie celom informacyjnym. Nie zastępują konsultacji z lekarzem, nie mogą służyć samodiagnozie lub samoleczeniu. Jeżeli masz problemy zdrowotne lub jakiekolwiek wątpliwości dotyczące Twojego stanu zdrowia i sposobu leczenia to skonsultuj się z lekarzem. Nie bierzemy na siebie odpowiedzialności za skutki w przypadku, gdyby ktoś będzie chciał wykorzystać informacje do samoleczenia czy samodiagnozy.