baner biomora 2020 kompr

Nieokreślone bóle brzucha, zaparcia, biegunki, na zmianę jedno i drugie, skurcze brzucha, śluz w jelitach, do tego brak jakichkolwiek przyczyn tłumaczących objawy - tak wygląda zespół drażliwego jelita (tzw. IBS).

 

Diagnostyka przyczyn i leczenie alternatywne

W badaniach konwencjonalnych nie wykrywa się racjonalnej przyczyny objawów, jakie odczuwa osoba cierpiąca na tak zwany zespół drażliwego jelita. Jest to zatem zespół objawów o nieznanej etiologii i stosuje się jedynie leczenie objawowe. Dużą rolę przypisuje się do stresu. Okazuje się jednak, że stres jest najczęściej "oliwą do ognia" i jedynie zaostrza problem nie stanowiąc źródła problemu. Tym źródłem są niewykrywalne przez testy laboratoryjne czynniki takie jak ukryte alergie pokarmowe, zakażenia pasożytami i przerost grzybów candida. 

 

 Kobieta trzymająca dłonie na brzuchu jako oznaka bólu brzucha. Nie widać głowy.  Jelita

 

Alergia pokarmowa a drażliwe jelito

Z reguły słysząc alergia wyobrażamy sobie, że jak coś się zje to zaraz pojawiają się widoczne objawy. Tak jest tylko w przypadku alergii natychmiastowej, czyli IgE zależnej. Wtedy reakcja pojawia się od razy przy kontakcie z produktem. Okazuje się jednak, że bardzo często mamy do czynienia z tzw. alergią opóźnioną, podczas której objawy pojawiają się nawet do 5 dni po zjedzeniu szkodliwego produktu! W tym typie alergii biorą udział przeciwciała IgG i IgM! Osoba cierpiąca na taką alergię nie jest w stanie obserwacyjnie określić, po czym ma problemy żołądkowo-jelitowe! Objawy mogą wystąpić w każdej chwili. Czasem pojawiają się stopniowo, innym razem raptownie. Najczęściej są to skurcze brzucha, biegunki lub/i zaparcia! czyli objawy wskazujące na zespół drażliwego jelita! Po odstawieniu produktów, które powodują uczulenie - pacjent nagle wraca do zdrowia!


Cierpiałem na drażliwe jelito od kilku lat, początkowo nie wiedziałem co się dzieje, dlaczego ciągle boli mnie brzuch. Lekarze zrobili mi wszelkie możliwe badania łącznie z kolanoskopią i orzekli, że tam nic nie ma i mam tzw. zespół drażliwego jelita. Miałem się nie denerwować i stosować leki. Nic to jednak nie pomogło a bóle i skurcze uniemożliwiały mi życie. Trafiłem ostatecznie do gabinetu medycyny naturalnej, gdzie kazano mi odstawić mleko i pszenicę jako że mam na nie alergię! Nieco zdziwiony posłuchałem rady i okazało się to... zadziałało! Drażliwe jelito uspokoiło sie po miesiącu! Potem zrobiłem odczulanie i do dziś nie mam żadnych problemów!!!! Tomasz Lipiński, Gorzów Wielkopolski

 

Diagnostyka alergenów 

Produktów, które mogą szkodzić na jelita jest bardzo wiele dlatego potrzebna jest tutaj dokładna diagnostyka. W naszym gabinecie wykonujemy specjalityczne testy aparatem MORA, określające szkodliwe produkty. W teście posiadamy ogromną bazę około 600 produktów pokarmowych oraz dodatków spożywczych, co daje bardzo szerokie możliwości i pozwala znaleźć przyczynę objawów drażliwego jelita. Na podstawie wyników można ustalić plan odżywiania oraz przeprowadzić zabiegi odczulające na aparacie MORA. Zabiegi stosuje się w przypadku najważniejszych alergenów. Często wystarcza kilka zbiegów, aby alergia całkowicie wygasła i uspokoiły się objawy zespołu drażliwego jelita - biegunki, skurcze, zaparcia, śluź z jelit. Zabiegi polegają na przekazywaniu odpowiednich fal elektromagnetycznych, które mają za zadanie wygasić reakcję na wskazane alergeny. Jest to bezinwazyjne, nie ma żadnych skutków ubocznych. Jest stosowane od lat 70-tych w Niemczech, gdzie terapie MORA cieszą się dużym uznaniem z uwagi na sukcesy terapeutyczne i bezpieczny charakter. 

 

Pasożyty i grzyby a zespół drażliwego jelita

Plaga zakażeń pasożytami oraz grzybicą jest ogromna i też może być przyczyną problemów jelitowych i wywoływać objawy takiwe jak przy zespole drażliwego jelita. Pasożyty i grzyby niszczą swoimi wydzielinami błonę śluzową jelit, podrażnią ją, wskutek czego zaczyna ona reagować "alergicznie". Grzybica, najczęściej candida albicans, rozrasta się w jelicie na skutek zniszczenia w nim prawidłowej flory bakteryjnej. Doprowadza do tego najczęściej nadmierne stosowanie antybiotyków lub stosowanie ich bez ochrony jelit probiotykami!

  

  

Badania i leczenie alternatywne drażliwego jelita

W naszym gabinecie wykonujemy trzy badania służące określeniu przyczyn zespołu drażliwego jelita

 

Biorezonans ikona napis i zdjęcie1. Badanie Biorezonansem

Badanie specjalistycznym urządzeniem odczytującym sygnały obciążeń organizmu. Określa alergeny pokarmowe i szkodliwość dodatków spożywczych. Pokazuje zakażenie pasożytami i grzybami candida

 

Krew2. Mikroskopowa obserwacja kropli krwi

Badanie polega na obserwacji świeżo pobranej kropli krwi pod mikroskopem w bardzo dużym powiększeniu. Można zobaczyć zmiany wskazujące na obecność grzybów i pasożytów. 

 

Irydologia3. Badanie irydologiczne

Badanie z tęczówki oka ukazujące zmiany wrodzone i nabyte do poszczególnych chorób w myśle zasady, że na tęczówce znajdują się miejsca połączeń z danymi narządami. Wskazuje także na stopień napięcia układu nerwowego 

 

Test na komputerze  Biurko gabinetu z laptopem i biorezonansem

 

Na podstawie wyników powyższych badań prowadzimy ukierunkowane leczenie alternatywne. Korzystamy z takich metod terapeutycznych jak:

 

Ramka z napisem i zdjęciem o preparatach roślinnych1. Ziołolecznictwo

Stosujemy silne i skuteczne preparaty roślinne sprawdzonych firm. Przez lata wypracowaliśmy odpowiednie konfiguracje preparatów przy zespole jelita drażliwego. Stosujemy także probiotyki i środki regenerujące jelita. 

 

Ramka z napisem dietoterapia i zdjęciem owoców2. Dietoterapia

Polega na eliminacji produtków szkodliwych oraz wprowadzeniu produktów dozwolonych. Zakłada także usunięcie z jadłospisu alergenów pokarmowych, o ile takie wyszły w badaniach. 

 

Biorezonans ramka3. Odczulanie na Biorezonansie MORA 

Stosowane jest tylko u osób uczulonych na pokarmy. Odczulanie zakłada pięć zabiegów na jeden czynnik wykonywanych raz w tygodniu,. Po sesji zabiegów w większości przypadków jest możliwość spożywania odczulonych produktów. 

 

Sposób leczenia dobieramy w zależności od przypadku i wykrytych przyczyn choroby. Kuracja nie bedzie zatem taka sama u każdej osoby. Jedni będą potrzebować oczyszczania z pasożytów a inni zmiany odżywiania i zabiegów odczulających. 

 

Nasze terapie

 • harmonizują cały organizm
 • wzmacniają układ immunologiczny
 • poprawiają funkcjonowanie jelit i błon śluzowych układu pokarmowego
 • oczyszczają organizm z pasożytów i grzybów
 • zabezpieczają przed ponownym zakażeniem
 • likwidują wrażliwość pokarmową na uczulające produkty
 • tonizują układ nerwowy
 • przywracają sprawność systemu regulacji podstawowej
 • regenerują zaburzone tkanki
 •  usuwają stany zapalne, bóle i zastoje
 • są bezpieczne i nie posiadają skutków ubocznych
 • mają długotrwałe działanie

  

Cena

Wizyta diagnostyczno-konsultacyjna. Obejmuje pakiet testów pod kątem przyczyn zespołu drażliwego jelita, omówienie wyników badań, konsultacje oraz dobór terapii (leczenie przyczyn choroby, nie objawów.) W skład pakietu testów wykonujemy: Badanie na Biorezonansie, Mikroskopową obserwację krwi oraz Badanie Irydologiczne z tęczówki oka. Dodatkowo sprawdzamy także punkty akupunkturowe w celu powiązań narządowych. Wizyta trwa około 1h (zob. więcej)

cena 250zł

 

 

Informacja i rejestracja: 697 755 393

BioMora. Gabinet Biorezonansu i Medycyny Alternatywnej, ul. Boh. Westerplatte 9 gab. 310, 65-034 Zielona Góra, czynne pon-pt. 12.00-20.00, sb. 10.00-16.00

 

Baner reklamowy testy

Wizyta diagnostyczno-konsultacyjna. Zawiera pakiet trzech badań. Prowadzimy leczenie chorób przewlekłych.

Leczenie alternatywne baner reklamowy

Leczenie alternatywne: choroby układu pokarmowego i oddechowego, alergie pokarmowe i wziewne, pasożyty, borelioza  

Borelioza

Kleszcz na liściu

Ugryzł Cie kleszcz? Podejrzewasz boreliozę? Skuteczna diagnostyka i terapia boreliozy.  Czytaj więcej

Pasożyty

Urządzenie biorezonansowe MV (MORA V) firma BioKat

Nowoczesna i precyzyjna diagnostyka pasożytów. Skuteczne terapie usuwania zakażeń pasożytami.  Czytaj więcej

Alergie

Alergie na pyłki

Testy na alergie pokarmowe i wziewne. Odczulanie alergii metodą biorezonansu. Czytaj więcej 

Treści artykułów służą jedynie celom informacyjnym. Nie zastępują konsultacji z lekarzem, nie mogą służyć samodiagnozie lub samoleczeniu. Jeżeli masz problemy zdrowotne lub jakiekolwiek wątpliwości dotyczące Twojego stanu zdrowia i sposobu leczenia to skonsultuj się z lekarzem. Nie bierzemy na siebie odpowiedzialności za skutki w przypadku, gdyby ktoś będzie chciał wykorzystać informacje do samoleczenia czy samodiagnozy.

Teksty prezentowane na stronie stanowią własność firmy Łukasz Dobrzyński i są utworem w rozumieniu ustawy z dnia 04 lutego 1994r o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz.U.nr.90,poz.631). Żadna ich część nie może być rozpowszechniana, kopiowana, przetwarzana w jakikolwiek sposób (elektroniczny, mechaniczny lub inny) bez pisemnej zgody Właściciela.