Medycyna alternatywna. Leczenie boreliozy

Nieokreślone bóle brzucha, zaparcia, biegunki, na zmianę jedno i drugie, skurcze brzucha, śluz w jelitach, do tego brak jakichkolwiek przyczyn tłumaczących te objawy - tak wygląda zespół drażliwego jelita.

 

Medycyna naturalna patrzy inaczej na zespół drażliwego jelita

Kobieta trzymająca dłonie na brzuchu jako oznaka bólu brzucha. Nie widać głowy. W badaniach konwencjonalnych nie ma racjonalnej przyczyny objawów jakie odczuwa osoba cierpiąca na tak zwany zespół drażliwego jelita. Medycyna alternatywna zauważyła, że bardzo często u podłoża tych dolegliwości leży utajniona alergia pokarmowa, zakażenie pasożytami lub zakażenie grzybami, wynikające na przykład z nadmiernego przyjmowania antybiotyków.

 

 

Alergia pokarmowa a drażliwe jelito

Z reguły słysząc alergia wyobrażamy sobie, że jak coś się zje to zaraz pojawiają się widoczne objawy. Tak jest tylko w przypadku alergii natychmiastowej, czyli IgE zależnej. Wtedy reakcja pojawia się od razy przy kontakcie z produktem. Okazuje się jednak, że bardzo często mamy do czynienia z tzw. alergią opóźnioną, podczas której objawy pojawiają się nawet do 5 dni po zjedzeniu szkodliwego produktu! W tym typie alergii biorą udział przeciwciała IgG i IgM! Osoba cierpiąca na taką alergię nie jest w stanie jednoznacznie określić, po czym ma problemy żołądkowo-jelitowe! Objawy mogą wystąpić w każdej chwili. Czasem pojawiają się stopniowo, innym razem raptownie. Najczęściej są to skurcze brzucha, biegunki lub/i zaparcia! czyli objawy wskazujące na zespół drażliwego jelita! Po odstawieniu produktów, które powodują uczulenie - pacjent nagle wraca do zdrowia!


Cierpiałem na drażliwe jelito od kilku lat, początkowo nie wiedziałem co się dzieje, dlaczego ciągle boli mnie brzuch. Lekarze zrobili mi wszelkie możliwe badania łącznie z kolanoskopią i orzekli, że tam nic nie ma i mam tzw. zespół drażliwego jelita. Miałem się nie denerwować i stosować leki. Nic to jednak nie pomogło a bóle i skurcze uniemożliwiały mi życie. Trafiłem ostatecznie do gabinetu medycyny naturalnej, gdzie kazano mi odstawić mleko i pszenicę jako że mam na nie alergię! Nieco zdziwiony posłuchałem rady i okazało się to... zadziałało! Drażliwe jelito uspokoiło sie po miesiącu! Potem zrobiłem odczulanie i do dziś nie mam żadnych problemów!!!! Tomasz Lipiński, Gorzów Wielkopolski

 

Diagnostyka alergenów 

Dzbanek z mlekiem, przetwory mleczne na tle pieknej zieleni. Produktów, które mogą szkodzić na jelita jest bardzo wiele dlatego potrzebna jest tutaj dokładna diagnostyka. W naszym gabinecie wykonujemy specjalityczne testy aparatem MORA Super Plus, określające szkodliwe produkty. W teście posiadamy ogromną bazę okołóo 600 produktów pokarmowych oraz dodatków spożywczych, co daje bardzo szerokie możliwości i pozwala znaleźć przyczynę objawów drażliwego jelita. Na podstawie wyników można ustalić plan odżywiania oraz przeprowadzić zabiegi odczulające na aparacie MORA. Zabiegi stosuje się w przypadku najważniejszych alergenów. Często wystarcza kilka zbiegów, aby alergia całkowicie wygasła i uspokoiły się objawy zespołu drażliwego jelita - biegunki, skurcze, zaparcia, śluź z jelit. Zabiegi polegają na przekazywaniu odpowiednich fal elektromagnetycznych, które mają za zadanie wygasić reakcję na wskazane alergeny. Jest to bezinwazyjne, nie ma żadnych skutków ubocznych. Jest stosowane od lat 70-tych w Niemczech, gdzie terapie MORA cieszą się dużym uznaniem z uwagi na sukcesy terapeutyczne i bezpieczny charakter. 

 

Pasożyty i grzyby a zespół drażliwego jelita

Grzyby candida - obraz pod mikroskopem. Plaga zakażeń pasożytami oraz grzybicą jest ogromna i też może być przyczyną problemów jelitowych i wywoływać objawy takiwe jak przy zespole drażliwego jelita. Pasożyty i grzyby niszczą swoimi wydzielinami błonę śluzową jelit, podrażnią ją, wskutek czego zaczyna ona reagować "alergicznie". Grzybica, najczęściej candida albicans, rozrasta się w jelicie na skutek zniszczenia w nim prawidłowej flory bakteryjnej. Doprowadza do tego najczęściej nadmierne stosowanie antybiotyków lub stosowanie ich bez ochrony jelit probiotykami!

  

Stres nasila dolegliwości drażliwego jelita

Mówi się, że zespół drażliwego jelita jest wywołany stresem! Tylko stresem. Pacjentom, z braku wytłumaczalnych przez konwencjonalne metody przyczyn, mówi się, że cierpią z powodu emocji. Według naturalnej medycyny nie do końca jest to prawdą. Co prawda, nie można się nie zgodzić, że stres nasilała dolegliwości drażliwego jelita, ponieważ podczas emocji wydzielają się hormony takie jak adrenalina i nordrenalina, które nasilają reakcje alergiczne i zapalne, jednak jest on współwinowajcą obok innych czynników takich jak candida, pasożyty, czy alergia pokarmowa. Dopiero połączenie tych czynników daje złożony i trudny do zdiagnozowania problem. W naszym gabinecie, dla szybszej poprawy zdrowia, do zabiegów odczulających alergeny i terapii oczyszczającej z patogenów, dołączamy terapia antystresową, co sprawia, że osoby cierpiące na zespół drażliwego jelita otrzymują kompleksową pomoc i szybko wracają do zdrowia! 

  

Pozbądź się drażliwego jelita

Zapraszamy na kompleksową analizę organizmu (zob. Test Obciążeń MORA) pod kątem alergii oraz obciążenia pasożytami i grzybami. Prowadzimy skuteczne terapie pozwalające uwolnić się od zespołu drażliwego jelita. 

 

Nasze terapie

 • harmonizują cały organizm
 • wzmacniają układ immunologiczny
 • poprawiają funkcjonowanie jelit i błon śluzowych układu pokarmowego
 • oczyszczają organizm z pasożytów i grzybów
 • zabezpieczają przed ponownym zakażeniem
 • likwidują wrażliwość pokarmową na uczulające produkty
 • tonizują układ nerwowy
 • przywracają sprawność systemu regulacji podstawowej
 • regenerują zaburzone tkanki
 •  usuwają stany zapalne, bóle i zastoje
 • są bezpieczne i nie posiadają skutków ubocznych
 • mają długotrwałe działanie

 

Jeśli zatem cierpisz z powodu drażliwego jelita - umów się na wizytę!

 

 

Baner reklamowy pakietu badań

Promocja ważna do 30 listopada 2019 r.  Pakiet trzech testów w cenie 190zł zamiast 290zł (liczy się termin zgłoszenia)

Baner reklamujący badanie i leczenie boreliozy

Diagnostyka i terapia boreliozy za pomocą urządzeń z serii MORA. Gabinet z wieloletnim doświadczeniem. Pomagamy od 2010 roku.  

Borelioza

Kleszcz na liściu

Ugryzł Cie kleszcz? Podejrzewasz boreliozę? Skuteczna diagnostyka i terapia boreliozy.  Czytaj więcej

Pasożyty

Urządzenie biorezonansowe MV (MORA V) firma BioKat

Nowoczesna i precyzyjna diagnostyka pasożytów. Skuteczne terapie usuwania zakażeń pasożytami.  Czytaj więcej

Jerzy Zięba

Metody alternatywne Jerzego Zięby, dra Czerniaka i dra Jaśkowskiego. Polecamy kursy i szkolenia Czytaj więcej

Treści artykułów służą jedynie celom informacyjnym. Nie zastępują konsultacji z lekarzem, nie mogą służyć samodiagnozie lub samoleczeniu. Jeżeli masz problemy zdrowotne lub jakiekolwiek wątpliwości dotyczące Twojego stanu zdrowia i sposobu leczenia to skonsultuj się z lekarzem. Nie bierzemy na siebie odpowiedzialności za skutki w przypadku, gdyby ktoś będzie chciał wykorzystać informacje do samoleczenia czy samodiagnozy.

Teksty prezentowane na stronie stanowią własność firmy Łukasz Dobrzyński i są utworem w rozumieniu ustawy z dnia 04 lutego 1994r o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz.U.nr.90,poz.631). Żadna ich część nie może być rozpowszechniana, kopiowana, przetwarzana w jakikolwiek sposób (elektroniczny, mechaniczny lub inny) bez pisemnej zgody Właściciela.