Helicobacter pylori – bakteria układu pokarmowego odpowiadająca za choroby żołądka takie jak stany zapalne i wrzody. Może także wywołać dolegliwości poza żołądkowe takie jak schorzenia neurologiczne, schorzenia hematologiczne, zmiany skórne, problemy sercowo-naczyniowe, zaburzenia metaboliczne, dolegliwości alergicznych i zaburzenia wątrobowo-żółciowe.

Helicobacter pylori występuje u połowy populacji. Bakteria bytuje w błonie śluzowej żołądka, płytce nazębnej oraz w jelitach. Jest bakterią zakaźną i można się nią zarazić od drugiej osoby.

 

Helicobacter pylori - objawy

Helicobacter pylori może żyć w organizmie człowieka przez wiele lat i nie powodować żadnych objawów. Jednak kiedy daje o sobie znać to pojawiają się dolegliwości takie jak bóle brzucha po jedzeniu, wzdęcia i uczucie pełności. Helicobacter pylori jest bakterią patogenną i powoduje zmiany zapalne w błonie śluzowej żołądka. Niestety nasz układ immunologiczny nie jest w stanie sam jej zniszczyć, co prowadzi do przewlekłego stanu zapalnego i powstania wrzodów żołądka.

Objawy charakterystyczne przy zakażeniu Helicobacter pylori:

  • bóle brzucha
  • brak apetytu
  • mdłości
  • zgaga
  • nadmierne odbijani się
  • wzdęcia

 

Helicobacter pylori. Wrzody żołądka

silniejszy jest kwas, tym mocniejsza jest ochrona. Helicobacter pylori wydziela substancję zasadową, która miejscowo zmienia ph żołądka skutkiem czego kwas żołądkowy niszczy ten fragment błony śluzowej. Bakteria zagnieżdża się w ranie i bez specjalistycznej ingerencji problem będzie narastać.


Leczenie wrzodów żołądka

W leczeniu owrzodzeń żołądka wywołanych przez helicobacter pylori należy wprowadzić odpowiednie odżywanie łagodne dla chorej śluzówki, zmniejszyć na czas leczenia wydzielanie kwasów żołądkowych (aby nie uszkadzały chorej śluzówki), podać środki antybakteryjne i regenerujące śluzówkę. Po okresie terapii należy przywrócić prawidłowe zakwaszenie żołądka, aby wyleczona śluzówka dostosowała się do naturalnego środowiska.

W naszym gabinecie prowadzimy leczenie według powyższego schematu korzystając tylko i wyłącznie z bezpiecznych i naturalnych preparatów. Skuteczność leczenia jest bardzo wysoka.


Helicobacter pylori. Diagnostyka

Posiadamy aparat MORA, który za pomocą odczytywania częstotliwości elektromagnetycznych z organizmu jest w stanie precyzyjnie wykazać zakażenie bakterią. Urządzenie ma szerokie możliwości diagnostyczne i poza helicobacter można przetestować kilka tysięcy potencjalnie szkodliwych czynników. U osób z helicobacter wykonujemy pomiary całego układu pokarmowego, sprawdzamy obciążenie innymi patogenami, testujemy główne czynniki alergiczne pokarmowe oraz mierzymy obciążenie chemią spożywczą oraz toksynami środowiskowymi. Ma to na celu wykazanie kondycji organizmu, co warto wziąć pod uwagę w terapii. Helicobacter – jak zostało wyżej wspomniane – żyje u większości ludzi a tylko nieliczni chorują. Może to wynikać z osłabienia organizmu a nasze testy pokażą, gdzie leży źródło tego osłabienia. Dzięki temu leczenie jest tak skuteczne i nie ma nawrotów choroby.