Irydologia to klasyczna diagnostyka, oceniająca stan zdrowia na podstawie tęczówki oka. Jest niezwykle pomocna w każdej terapii holistycznej traktującej człowieka jako całość. Pozwala określić stan poszczególnych narządów oraz wskazać wrodzone predyspozycje do chorób. 

 

Irydologia odczytuje stan organizmu z tęczówki oka

Na tęczówce oka, podobnie jak na dłoniach i stopach, znajdują się miejsca połączone z poszczególnymi narządowi. O ile punkty na kończynach wykorzystuje się do terapii, np. w akupunkturze, o tyle miejsca na tęczówce służą do diagnostyki organizmu. Dzięki połączeniom nerwowym między narządami a odpowiednimi miejscami na tęczówce można określić predyspozycje do osłabień narządów oraz zobaczyć zmiany nabyte wskazujące na toczącą się chorobę. Jest to fenomen, który zaobserwowano już w starożytności, a rozwinięto w XVIII wieku, kiedy można było za pomocą innych badań potwierdzić słuszność diagnozy z oka. Wieloletnie doświadczenia udowodniły niezwykłą wartość irydodiagnostyki, sięgającą 98%!

 

Mapa irydologiczna, gdzie widać rozmieszczenie narządów na tęczówce oka.

 

Irydologia określa słabe punkty organizmu

Tęczówka oka pokazuje zmiany wrodzone i znaki nabyte ale w większości są to te pierwsze. Znaki nabyte mówiące o aktualnej chorobie to jedynie niewielki procent tego, co wychodzi w badaniu. I dotyczy to głównie wątroby, nadnerczy, układu krążenia i układu nerwowego. Nie da się tym sposobem ocenić wszystkich narządów. Do tego stosujemy inne badania. Ale irydologia jest nieoceniona, jeśli chodzi o predyspozycje chorobowe. Pokazuje bowiem, jakie mamy wrodzone osłabienia narządowe. Wskazuje nasze słabe punkty. Pozwala to odkryć logikę choroby.

Przykładowo mamy pacjenta z bólem gardła, bólem żołądka, biegunkami, skurczami brzucha, astmą i zmianami skórnymi. Wydaje się, że ma on wiele różnych niezwiązanych ze sobą chorób. Patrząc jednak na tęczówkę jego oka okazuje się, że ma on skłonności do wrażliwości błon śluzowych i skóry, które mogą być podatne na czynniki alergiczne lub kontaktowe. Przez to chorować będzie gardło, oskrzela, żołądek, jelita i skóra, ponieważ są wyścielone błonami śluzowymi. W leczeniu nie zastosujemy leków na astmę, żołądek czy biegunki, nie damy maści na skórę. Zaproponujemy środki łagodzące wrażliwość błon śluzowych! Do tego ukierunkujemy dalszą diagnostykę na przetestowanie czynników mogących wpływać na ich podrażnienie czyli alergenów i czynników kontaktowych.

 

Budowa tęczówki wskazuje naszą konstytucje

W zależności od budowy tęczówki można wyróżnić poszczególne typy, mówiące o charakterystycznych dla nich osłabieniach narządowych:


Typ limfatyczny – wskazuje tendencje do zaburzenia pracy układu limfatyczny oraz wrażliwość błon śluzowych układu pokarmowego, oddechowego, moczowego oraz skóry


Typ hematogeny - mówi o skłonnościach do pracy wątroby i układu krążenia (typu nadciśnienie)


Typ wegetatywno-spastyczny - źródłem problemów zdrowotnych będzie napięty układ nerwowy. Na tym tle często dochodzi tu do reakcji spastycznych (ścisków, spięć) poszczególnych narządów np. skurczu jelit czy duszności nerwicowych.


Typ immunopatologiczny - układ odpornościowy jest znacznie słabszy niż u przeciętnego człowieka i celem leczenia będzie jego wzmocnienie. Często dochodzi tu do reakcji autoimmunologicznych


Typ reumatyczny – często widać na nim znaki wskazujące na predyspozycje do osłabienia tkanki kolagenowej, czyli struktury stanowiącej podstawę budowy stawów i kości. U takich osób suplementacja kolagenem będzie koniecznością i najlepszym lekarstwem.


Typ hormonalny – osoba będzie przejawiać wrodzoną skłonność do zaburzeń endokrynologicznych. Może chorować przez to na tarczyce.


Poza głównymi typami istnieje jeszcze wiele zmian indywidualnych, które wnikliwiej określą skłonności pacjenta. Tęczówka zawiera mapę prawie wszystkich narządów i układów. Są tam: jelita, płuca, oskrzela, nerki, serce, wątroba, trzustka, żołądek, nadnercza, tarczyca, gardło, zatoki, mózg, jajniki, jądra, prostata, śledziona i wiele innych.

 

Irydologia z foto-video. Nowe możliwości diagnostyczne

Do tej pory irydolog sam oglądał oko przez urządzenie okulistyczne a potem mówił pacjentowi, co tam widać. Teraz, dzięki nowym rozwiązaniom technicznym, możemy zrobić zdjęcie oka i pokazać je osobie badanej. Każdy ma wiec możliwość obejrzenia tęczówki swojego oka!!! Zdjęcie omawiamy szczegółowo, tak aby każdy wiedział, co dany znak oznacza. Dzięki temu zdobywa się większą wiedzę na temat swojego organizmu a także otrzymuje potrzebne wskazówki terapeutyczne.

Wykonanie zdjęć tęczówki oka ma jeszcze dwie dodatkowe zalety. Nie trzeba być narażonym na długie świecenie lampą po oku, co często miało miejsce, kiedy irydolog zawzięcie obserwował tęczówkę przy użyciu zwykłego sprzętu okulistycznego bez fotografii. Po drugie materiał zdjęciowy jest doskonałym dokumentem, na podstawie którego można obserwować zmiany, jakie pojawią się na oku po zastosowaniu kuracji.

 

 

Przykłady zdjęć z badania irydologicznego

Zmiany wskazujące na osłabienie oskrzeli i płuc (1), plamy wątrobowe wynikające z obciążenia wątroby (2). Osoba cierpi na częste przęziębienia i ma dolegliwości trawienne. 

Zdjęcie tęczówki oka z aparatu podczas badania. Są zaznaczone strzałki wskazujące zmiany na tęczówce.

 

 

Wyraźne zmiany wskazujące na stan zapalny w polu żołądka (biały okrąg przy źrenicy). 

Zdjęcie tęczówki oka z aparatu podczas badania. Są zaznaczone strzałki i kółeczka wskazujące zmiany na tęczówce.

 

 

Zatoka z białą wstęgą wskazuje na uaktywnienie procesów zapalnych. W tym przypadku był to starszy mężczyzna, u którego w porę wykryto utajniony stan zapalny jądra.  

Zdjęcie tęczówki oka z aparatu podczas badania. Jest zaznaczona strzałka wskazująca zmiany na tęczówce.

 

 

Zmiany w polu serca, wskazujące na nerwicę. Osoba tych tęczówek ma także tendnecje do nadciśnienia.  

Zdjęcie tęczówki oka z aparatu podczas badania. Są zaznaczone strzałki i kółeczko wskazujące zmiany na tęczówce.

 

 

Widoczna zatoka w polu ucha wskazująca na przewlekły stan zapalny. Na tle niebieskiej tęczówki widać dużo barwnika żółtego, co wskazuje na silne zakwaszenie organizmu. Kwaśny odczyn ph nasila wszelkie stany zapalne! Ciemne brzegi tęczówki mówią o gromadzeniu się toksyn w organizmie. 

Zdjęcie tęczówki oka z aparatu podczas badania.Jest zaznaczona strzałka pokazująca zmiany na tęczówce.

 

 

Ściśnięte pole jelit u osoby o konstytucji neurogennej wskazujące na nerwowe pochodzenie dolegliwości. Dodatkowo widać zaburzenia metoboliczne i zmiany mówiące o podwyższonym cholesterolu (rozmycie brzegów tęczówki)

Zdjęcie tęczówki oka z aparatu podczas badania. Oko koloru brązowo żółtego. Jest zaznaczona strzałka wskazująca zmiany na tęczówce.

 

 

Irydologia częścią kompleksowej diagnostyki

W naszym gabinecie zaczynamy testy od badania irydologicznego. Daje nam to informacje na temat konstytucji pacjenta oraz wskazuje kierunek dalszej diagnostyki. Potem wykonujemy jeszcze dwa badania: Test Obciążeń biorezonansem MORA oraz mikroskopowa obserwacja krwi. Połączenie tych metod daje nam szeroki obraz stanu organizmu i pozwala dojść do przyczyn choroby.

Najczęściej czytany artykuł

Reklama artykułu o wiarygodności badań Volla. Lekarka a w tle lekarz rozmawia rodzinie.

Wyniki testów biorezonansu mogą być fałszywe! Zobacz, na co zwrócić uwage i jaki test wybrać.  

Borelioza. Badanie i leczenie

baner borelii

Terapia biorezonansem MORA jest jedną z najskuteczniejszych metod leczenia boreliozy. 

Szczegółowa diagnostyka organizmu

Baner

Polecana w przypadkach przewlekłych, które trudno poddają się leczeniu

Treści artykułów służą jedynie celom informacyjnym. Nie zastępują konsultacji z lekarzem, nie mogą służyć samodiagnozie lub samoleczeniu. Jeżeli masz problemy zdrowotne lub jakiekolwiek wątpliwości dotyczące Twojego stanu zdrowia i sposobu leczenia to skonsultuj się z lekarzem. Nie bierzemy na siebie odpowiedzialności za skutki w przypadku, gdyby ktoś będzie chciał wykorzystać informacje do samoleczenia czy samodiagnozy.

Teksty prezentowane na stronie stanowią własność firmy Łukasz Dobrzyński i są utworem w rozumieniu ustawy z dnia 04 lutego 1994r o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz.U.nr.90,poz.631). Żadna ich część nie może być rozpowszechniana, kopiowana, przetwarzana w jakikolwiek sposób (elektroniczny, mechaniczny lub inny) bez pisemnej zgody Właściciela.