baner biomora 2020 kompr

Kaszel – dolegliwość wynikająca z podrażnienia błon śluzowych układu oddechowego: oskrzeli, krtani, tchawicy. O ile kaszel ostry wynika z przeziębienia, zakażenia wirusowego lub bakteryjnego, o tyle kaszel przewlekły ma bardzo wiele przyczyn. Do najczęstszych należą: niedoleczone infekcje, zakażenia pasożytami, alergie wziewne i pokarmowe, pleśnie w mieszkaniu, nieoczyszczona klimatyzacja, palenie papierosów.

 

  Kaszel   

 

Kaszel przewlekły. Przyczyny

 

1. Pasożyty

Najczęściej występującym pasożytem, który powoduje przewlekły kaszel jest glista ludzka. Glista ma bowiem cykl rozwojowy, który zakłada przejście larw przez oskrzela, co powoduje znaczne podrażnienie układu oddechowego i wywołuje kaszel. Niekiedy odczuwa się drapanie wzdłuż gardła, jakby przykleił się tam włos. Dolegliwości najczęściej występują nocą, choć nie jest to regułą.

 

 2. Alergie

Alergia na kurz jest bardzo często źródłem wiecznego kaszlu. Często podejrzewa się, że ktoś ciągle jest chory i zapisuje się mu niepotrzebnie antybiotyki. Jednak to i tak nic nie daje, a dodatkowo doprowadza do grzybicy jelit i zatruwa wątrobę. Podobnie przejawia się alergia na pleśnie, takie jak alternaria czy cladosporium, które praktycznie mogą dokuczać przez cały rok, z monetami nasilenia w okresie późnego lata i jesienią. Pyłki traw także mogą wywołać kaszel, ale pojwia się on raczej sezonowo. Innymi czynnikami, które mogą wywołać kaszel są: kosmetyki, perfumy, proszki do praca, pierze w poduszkach, sierści zwierząt (zwłaszcza kota).


Przewlekły kaszel może również występować na skutek alergii pokarmowej. Może to nieco dziwić, ale udowodniono, że wydzielanie histaminy spowodowane alergenami pokarmowymi może uruchomić szereg reakcji w tym zarówno zmiany skórne jak i objawy ze strony układu oddechowego. Przewlekły kaszel jest jednym z bardzo częstych objawów. Nie można jednak uchwycić samemu bezpośredniego związku ataków kaszlu z konkretnym pokarmem, ponieważ w większości przypadków chodzi o reakcje opóźnione, podczas których reakcja alergiczna ujawnia się od kilku godzin do kilku dni po zjedzeniu takiego produktu. Jedynym rozwiązaniem są tutaj testy identyfikujące alergen.

 

3. Czynniki środowskowe

Oczywistym jest, że dym papierosowy podrażnia śluzówki układu oddechowego i wywołuje kaszel. Dotyczy to tak samo osób niepalących, które mieszkają bądź pracują z tymi, które palą. Najbardziej szkodliwe jest to dla dziecka, którego rodzice są palaczami, ponieważ układ oddechowy dziecko dopiero się kształtuje a poddawanie go oddziaływaniu dymu papierosowego znacznie upośledza jego funkcje i może doprowadzić do trwałych problemów w tym astmy.


Pleśnie w rogu sufitu lub powietrze z klimatyzacji, w której rozwijają się grzyby to kolejna przyczyna ciągłego kaszlu. Pleśnie bowiem podrażniają śluzówkę i wywołują reakcje alergiczne. Mogą także z czasem spowodować zwiększoną wrażliwość zapachową i większą podatność na inne alergie np. na kurz czy pyłki.

 

 

Diagnostyka i leczenie

Prowadzimy dianostykę i leczenie przewlekłego kaszlu. Zaczynamy od ustalenia jego przyczyny, sprawdzając wszystkie wymienione wyżej czynniki. Wykonujemy w tym celu trzy badania:

 

Biorezonans ramka1. Badania Biorezonansem MORA

Badanie specjalnym urzadzeniem polegające na sczytywaniu częstotliwości elektromagnetycznych potencjalnie szkodliwych czynników takich jak pasożyty, alergie, metale ciężkie. Badanie określi zatem alergeny wziewne i pokarmowe, wykaże obciążenie czynnikami środowiskowymi takimi jaki pleśnie, dymy przemysłowe, papierosy, perfumy czy spaliny samochodowe.

  

Krew2. Mikroskopowa obserwacje krwi

Badanie polega na pobraniu kropli krwi z opuszka palca i obserwacji jej pod mikroskopem w powiększeniu 1000-1600 razy. Obraz przesyłany jest na ekran monitora, dzięki czemu przebieg badania może obejrzeć osoba badana. Analiza pokaże zmiany wskazujące na zakażenie pasożytami i grzybami oraz zmiany wskazujące na nieprawidłowości w kształcie i ułożeniu krwinek czerwonych.  

 

3Irydologia ramka. Irydodiagnoza

Badanie z tęczówki oka wykazujące skłonności genetyncze do określonych chorób (np. układu oddechowego) oraz zmiany nabyte mówiące o alergii pokarmowej i/lub wziewnej, obciążeniu toksynami

 

 

W zależności od wyniku przeprowadzamy ukierunkowane terapie. Korzystamy z naturalnych metod leczenia oraz terapii biorezonansowych.

 

Preparaty ikona1. Preparaty roślinne

W zależności od przypadku stosujemy preparaty o działaniu antyalergicznym, przeciwbakteryjnym, powlekającym błony śluzowej, przeciwzapalnym, rozszerzającym oskrzela, wykrztuśnym, przeciwpasożytnicznym.

  

 

Biorezonans MORA2. Terapie biorezonansem MORA

Terapia na Biorezonansie to forma elektroterapii służąca odczulaniu alergenów. Jest podstawą w leczeniu alergii pokarmowych i wziewnych. O ile lekami można alergie wygasić działając na objawy o tyle odczulanie działa na przyczynę likwidując reakcje alergiczną na pozimie komórkowym. Przestaje się reagować na czynniki, jakie do tej pory uczulały. Wykonuje się pięć zabiegów na dany czynnik w odstępie 7-10 dni. 

  

Dietoterapia3. Dietoterapia

Nie polega na odchudzaniu i zmniejszeniu ilości spożywanych produktów tylko na odpowiednim dobrze produktów dozwolonych i niedozwolonych. Do tego stosujemy eliminację wykrytych w teście alergicznym czynników pokarmowych oraz odstawienie słodyczy, które stanowią pożywkę dla wszelkiego rodzaju patogenów. Alergeny takie jak na przykład białka jajka kurzego czy pomidory można odczulać za pomocą biorezonansu MORA

 

 Ceny  

Wizyta diagnostyczno-konsultacyjna. Obejmuje pakiet testów pod kątem przyczyn przewlekłego kaszlu, omówienie wyników badań, konsultacje oraz dobór terapii (leczenie przyczyn choroby, nie objawów.) W skład pakietu testów wykonujemy: Badanie na Biorezonansie, Mikroskopową obserwację krwi oraz Badanie Irydologiczne z tęczówki oka. Dodatkowo sprawdzamy także punkty akupunkturowe w celu powiązań narządowych. Wizyta trwa około 1h (zob. więcej)

Cena 250zł

  

Informacja i rejestracja: 697 755 393

BioMora. Gabinet Biorezonansu i Medycyny Alternatywnej, ul. Boh. Westerplatte 9 gab. 310, 65-034 Zielona Góra, czynne pon-pt. 12.00-20.00, sb. 10.00-16.00

 

Baner reklamowy testy

Wizyta diagnostyczno-konsultacyjna. Zawiera pakiet trzech badań. Prowadzimy leczenie chorób przewlekłych.

Leczenie alternatywne baner reklamowy

Leczenie alternatywne: choroby układu pokarmowego i oddechowego, alergie pokarmowe i wziewne, pasożyty, borelioza  

Borelioza

Kleszcz na liściu

Ugryzł Cie kleszcz? Podejrzewasz boreliozę? Skuteczna diagnostyka i terapia boreliozy.  Czytaj więcej

Pasożyty

Urządzenie biorezonansowe MV (MORA V) firma BioKat

Nowoczesna i precyzyjna diagnostyka pasożytów. Skuteczne terapie usuwania zakażeń pasożytami.  Czytaj więcej

Alergie

Alergie na pyłki

Testy na alergie pokarmowe i wziewne. Odczulanie alergii metodą biorezonansu. Czytaj więcej 

Treści artykułów służą jedynie celom informacyjnym. Nie zastępują konsultacji z lekarzem, nie mogą służyć samodiagnozie lub samoleczeniu. Jeżeli masz problemy zdrowotne lub jakiekolwiek wątpliwości dotyczące Twojego stanu zdrowia i sposobu leczenia to skonsultuj się z lekarzem. Nie bierzemy na siebie odpowiedzialności za skutki w przypadku, gdyby ktoś będzie chciał wykorzystać informacje do samoleczenia czy samodiagnozy.

Teksty prezentowane na stronie stanowią własność firmy Łukasz Dobrzyński i są utworem w rozumieniu ustawy z dnia 04 lutego 1994r o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz.U.nr.90,poz.631). Żadna ich część nie może być rozpowszechniana, kopiowana, przetwarzana w jakikolwiek sposób (elektroniczny, mechaniczny lub inny) bez pisemnej zgody Właściciela.