Łuszczyca skóry – jest to przewlekła choroba skóry, przebiegająca z nawrotami, spowodowana nadmiernym tworzeniem się naskórka, podczas której tworzą się charakterystyczne wykwity grudkowe. Zmiany skórne mogą dotyczyć różnych części ciała. Najczęściej jednak znajdują się na dłoniach, w okolicach kolan, łokci i owłosionej skóry głowy. Niekiedy występują także w okolicy lędźwiowo-krzyżowej, na wyprostowanych częściach przedramion i na podudziach.

 

 Łuszczyca na skórze, czerwone plamy Skóra łuszcząca sie na przedramieniu. Czerwone suche plamy.zajmujące 90 procent skóry.


Łuszczyca to choroba całego organizmu

Łuszczyca to nie tylko choroba samej skóry ale choroba całego organizmu! Skóra jest jedynie miejscem "wyjścia" choroby, ale główny problem znajduje się wewnątrz organizmu. Stąd w leczeniu łuszczycy należy skupić się na diagnostyce i leczeniu całego organizmu.

 

Przyczyny 

Powszechnie uważa, że łuszczyca jest chorobą przekazywaną genetycznie, chociaż sposób dziedziczenia nie został w pełni wyjaśniony. Poza tym wiele osób choruje na łuszczycę nie mając w rodzinie nikogo, kto by na nią chorował! Okazuje się, że zmiany skórne łuszczycowe mają swoją przyczynę, która nie leży w genetyce. Według specjalistów łuszczyca powstaje na bazie zaburzenia środowiska wewnętrznego organizmu a zmiany skórne są "jedynie" objawem choroby całego organizmu. Skóra jest więc miejscem "wyjścia" choroby. Może ona powstać w wyniku obciążenia organizmu metalami ciężkimi, toksycznego obciążenia pracy wątroby (po długotrwałym leczeniu chemicznym, np. antybiotykami), osłabienia płuc (np. u palaczy), na tle ukrytej alergii pokarmowej, z powodu zakażeń pasożytami, z powodu niedokwaszenia żołądka oraz z powodu nieszczelności jelit. Przyczyn może być zatem kilka ale wszystkie wpływają na mechanizm tworzenia się zmian na skórze. 

 

Łuszczyca. Diagnostyka i leczenie

Diagnostyka pod kątem łuszczycy zakłada komp0lekwsowee podjecie. Badamy zarówno stan narządów wewnętrznych jak i potencjalnie możliwe przyczyny. Sprawdzane są także mniej oczywiste rzeczy, aby nic nie umknęło uwadze. Badamy alergeny pokarmowe i wziewne, toksyny środowiskowe, metale ciężkie, zakażenia pasożytami i grzybami, infekcje bakteryjne i wirusowe oraz wiele innych elementów. Do analizy używamy trzech badań: Testu Obciążeń MORA, mikroskopowej obserwacji krwi oraz badania irydologicznego.

 

1. Badanie Biorezonansem, czyli Test Obciążeń MORA

Jest to diagnostyka wegetatywno-rezonansowa polegająca na sczytywaniu częstotliwości elektromagnetycznych wszystkich potencjalnych obciążeń. Można z dużą precyzją wykryć obciążenie metalami ciężkimi, pasożytami, grzybami, bakteriami. Można ustalić alergie pokarmowe uwzględniając stopień alergizacji. Badanie określa stan funkcjonalnych narządów wewnętrznych, w tym płuc i wątroby.

 

2. Mikroskopowa obserwację krwi

Badanie polega na pobraniu kropli krwi z opuszka palca i obserwacji próbki pod mikroskopem w powiększeniu 1000-1600 razy. Widać tam zmiany bakteryjne świadczące o nieszczelności jelit, będącej jedną z głównych przyczyn łuszczycy. Obraz z mikroskopu przesyłany jest na ekran monitora dzięki czemu osoba badana może wszystko zobaczyć.

 

3. Badanie Irydologiczne

Badanie z tęczówki oka znane ze starożytnej medycyny chińskiej. Określa wrodzone skłonności do poszczególnych chorób oraz wskazuje zmiany nabyte świadczące o toczących się procesach chorobowych. Jest pomocną wskazówką w doborze kuracji.

 

Zrzut ekranu programu testowego BioKat SI przy diagnostyce łuszczycy

 

Łuszczyca. Leczenie alternatywne 

Na podstawie powyższych badań ustalamy dalsze postępowanie terapeutyczne. Zakłada ono kompleksowe podejście, uwzględniające usunięcie przyczyny choroby, wzmocnienie organizmu, regeneracje osłabionych narządów a także odpowiednie odżywianie. W naszym gabinecie korzystamy z wielu metod, łącząc je ze sobą na zasadzie synergii. Dobieramy je indywidualnie, w zależności od przypadku. Gabinet prowadzimy od 2010 roku i posiadamy na swoim koncie wiele sukcesów w leczeniu łuszczycy.

 

Nasze terapie:

  • likwidują przewlekłe stany zapalne skóry działając na przyczynę choroby 
  • oczyszczają organizm z metali ciężkich
  • usuwają pasożyty, grzyby i bakterie
  • usprawniają pracę narządów wewnętrznych, zwłaszcza jelit i żołądka
  • regenerują jelita i przywracają przyswajanie substancji odżywczych
  • w przypadku alergii prowadzimy odczulanie na biorezonansie

 

Mail od pacjentki

"Mam 47 lat, od 5 lat zaczęłam chorować na łuszczycę. Zmiany były tak uciążliwe, że nie mogłam spać a w pracy nosiłam rękawiczki, bo sypało się ze mnie. Było to bardzo upokarzające. Nie mając już wiary w leczenie trafiłam na biorezonans. Pomyślałam, że co mi szkodzi, wiele nie tracę. Wynik badania był nieco szokujący, bo wyszło mi dużo alergii na pokarmy, które jadam od lat, a właściwie od zawsze. Do tego zalecono mi rzucić palenie, czego niestety jeszcze nie zrobiłam :) Postawiłam na restrykcyjną dietę i odczulania na biorezonansie. Efekty przeszły moje oczekiwania!!! Po dwóch miesiącach pozostały mi zaledwie niewielkie plamki, nie swędzą już tak, mogę spać. Zmiany z dłoni praktycznie zniknęły. Koleżanki pytają, co zrobiłam :) Domyślam się, że to jeszcze nie koniec leczenia, ale przez 5 lat nikt nie pomógł mi jak biorezonans." Beata G. Głogów.