baner biomora 2020 kompr

Glistnik jaskółcze ziele jest doskonały nie tylko na kurzajki i brodawki ale także na wiele innych problemów w tym zaburzenia trawienne, problemy ze wzrokiem, nerwice czy bolesne miesiączki!

 

Czym jest glistnik

Glistnik jaskółcze ziele to pospolicie rosnący chwast, który wykazuje silne właściwości zdrowotne, które w medycynie naturalnej wykorzystuje się od wieków. Stosowano go już w starożytnej Grecji. Glistnik nazywamy jaskółczym zielem, ponieważ kwitnie w okresie, kiedy przylatują jaskółki. Z kolei z łacińskiego oznacza "dar niebios" - Chelidonium maius.

 

Znamy go jako środek na brodawki i kurzajki

Glistnik jest powszechnie znany jako środek do likwidowania brodawek i kurzajek. Są z niego robione maści i wyciągi ale można również świeżym sokiem z zerwanego ziela posmarować zmienioną chorobowo skórę kilka razy dziennie (najlepiej przez kilka dni), a brodawka czy kurzajka zasuszy się i odpadnie. Jeśli zerwiemy glistnik to musimy uważać, aby dłonią nie dotknąć oczu, ponieważ żółty sok, który jest używany do wypalanie kurzajek i brodawek, może spowodować silne pieczenie.

 

Glistnik dobry też na wątrobę i układ pokarmowy

Mało kto wie, że glistnik jest bardzo pomocny w problemach wątrobowych i zaburzeniach układu trawiennego. Wykazuje silne działanie oczyszczające wątrobę, posiada właściwości przeciwskurczowe i żółciopędne. Jest stosowany przy kamicy wątrobowej. Wykazuje także działanie rozkurczowe, dlatego przy kolce wątrobowej wypicie naparu z glistnika w połączeniu z wyciągiem alkoholowym daje bardzo szybkie efekty. Chelidonina zawarta w glistniku usuwa ból i skurcze jelit. Natomiast sangwinaryna jest pomocna wtedy, gdy jelito pracuje za szybko a ruchy robaczkowe są zbyt silne - wówczas jelita zwalniają. Glistnik pomaga zatem, gdy mamy biegunkiGlistnik na oczyszczenie z toksyn

Glistnik jest bardzo pomocny przy oczyszczaniu organizmu z toksyn. Jak wiadomo, żyjemy w środowisku, gdzie nieustannie jesteśmy narażeni na obciążenia toksynami, począwszy od zanieczyszczonej wody, przez chemizację jedzenia, aż po powietrze pełne spalin. Takie zanieczyszczenia mogą powodować m.in. astmę, alergie, problemy skórne i wiele innych problemów, które nazywamy "chorobami cywilizacyjnymi". Glistnik pomaga nam usuwać toksyny z organizmu.

 

Na bakterie i wirusy

Co ciekawe, według specjalistów zielarzy i fitoterapeutów, glistnik wykazuje także działanie przeciwbakteryjne i przeciwwirusowe. Mówi sie, że doskonale pomaga przy wirusowych stanach zapalnych w tym zakażeniu wirusem opryszczki oraz półpaścem. Były nawet kiedyś próby opracowania leku na wirusa HIV na bazie glistnika. Z zakażeniami bakteryjnymi glistnik również radzi sobie bardzo dobrze. Na zakażenia skórne poleca sie maści glistnikowe.

 

Glistnik na oczy

Glistnik może być przydatny w problemach z oczami! Stąd w Niemczech nazywa się go Augenkraut, czyli "ziele oka". Według Medycyny Chińskiej energia wątroby odpowiada za narząd wzroku, stąd wzmacniając i oczyszczając wątrobę, wzmacniamy także oczy! Jeśli mamy zatem problemy ze wzrokiem, powinniśmy skupić się na oczyszczeniu i odtruciu wątroby. Poprawi nam to funkcje wzrokowe, poprawi widzenie, zwiększy ostrość widzenia, zmniejszy pieczenie i swędzenie oczu, zmniejszy reakcje alergiczną.

 

Glistnik na układ nerwowy i inne rzeczy

Glistnik wpływa kojąco na system nerwowy. Jest polecany w nerwicach, przy padaczce, w atakach paniki, drgawkach. Stosuje się go także przy bolesnych miesiączkach, ponieważ wykazuje silne działanie przeciwbólowe i przeciwskurczowe.

 

Stosowanie glistnika

Glistnik należy do bardzo silnych ziół i nie powinno się go stosować samemu. Jest najczęściej używany jako składnik mieszanek ziołowych lub jako składnik wyciągów, których dawki ustalane są indywidualnie. Na pewno nie możemy zaparzyć sobie szklanki glistnika i go sobie wypić!!! Warto, aby określeniem dawki zajął sie specjalista zielarz.

 

Zamów banner

 


Źródła:
Ziołowa apteka Ojców Boniftratów
Fitoterapia i leki roślinne

Baner reklamowy testy

Wizyta diagnostyczno-konsultacyjna. Zawiera pakiet trzech badań. Prowadzimy leczenie chorób przewlekłych.

Leczenie alternatywne baner reklamowy

Leczenie alternatywne: choroby układu pokarmowego i oddechowego, alergie pokarmowe i wziewne, pasożyty, borelioza  

Borelioza

Kleszcz na liściu

Ugryzł Cie kleszcz? Podejrzewasz boreliozę? Skuteczna diagnostyka i terapia boreliozy.  Czytaj więcej

Pasożyty

Urządzenie biorezonansowe MV (MORA V) firma BioKat

Nowoczesna i precyzyjna diagnostyka pasożytów. Skuteczne terapie usuwania zakażeń pasożytami.  Czytaj więcej

Alergie

Alergie na pyłki

Testy na alergie pokarmowe i wziewne. Odczulanie alergii metodą biorezonansu. Czytaj więcej 

Treści artykułów służą jedynie celom informacyjnym. Nie zastępują konsultacji z lekarzem, nie mogą służyć samodiagnozie lub samoleczeniu. Jeżeli masz problemy zdrowotne lub jakiekolwiek wątpliwości dotyczące Twojego stanu zdrowia i sposobu leczenia to skonsultuj się z lekarzem. Nie bierzemy na siebie odpowiedzialności za skutki w przypadku, gdyby ktoś będzie chciał wykorzystać informacje do samoleczenia czy samodiagnozy.

Teksty prezentowane na stronie stanowią własność firmy Łukasz Dobrzyński i są utworem w rozumieniu ustawy z dnia 04 lutego 1994r o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz.U.nr.90,poz.631). Żadna ich część nie może być rozpowszechniana, kopiowana, przetwarzana w jakikolwiek sposób (elektroniczny, mechaniczny lub inny) bez pisemnej zgody Właściciela.