Nie wystarczy pobrać suplementu z kolagenem przez 2 miesiące, ponieważ uzupełnia się on bardzo długo. Stanowi budulec naszych tkanek i odpowiada za ich regenerację.

 

Czym jest kolagen?

Kolagen to białko, które wchodzi skład tkanki łącznej, czyli tkanki, z jakiej zbudowana jest duża część naszego organizmu. Jego podstawowym zadaniem jest utrzymanie sprężystości trwałości tkanki oraz jej regeneracja. Kolagen łączy ze sobą komórki. Jest budulcem większości narządów, skóry, kości, zębów, ścięgien, chrząstek, naczyń krwionośnych i oka. Z biegiem lat jego poziom w naszym organizmie spada, przez co mogą występować różne dolegliwości. Coraz częściej zdarza sie jednak, że na braki kolagenu cierpią także ludzi młodzi, co jest uwarunkowane stylem życia a niekiedy skłonnościami genetycznymi.

 

Jakie dolegliwości powstają z niedoboru kolagenu?

 • zaburzenia gojenia ran
 • zaburzenia zrostu kości
 • bóle stawów
 • strzelanie stawów
 • tendencja do złamań kości
 • sztywność stawów
 • zaburzenia krążenia
 • żylaki
 • wypadanie odbyty
 • opadanie narządów wewnętrznych, np. odpadnięta nerka
 • hemoroidy
 • bóle oczu i pogorszenie widzenia
 • problemy z gojeniem śluzówek układu pokarmowego np. przy wrzodach żołądka lub zapaleniu jelit
 • nieszczelne jelito
 • przewlekle zmęczenie (kolagen zapewnia przemianę glukozy w energię)
 • nadwaga
 • rozwój nowotworów !

 

W naszym gabinecie

Bardzo często polecamy ludziom kolagen. Jest on jednym z najważniejszych preparatów, zarówno u osób z boreliozą, problemami stawowymi, chorobami skóry, przewlekłym zmęczeniem jaki zaburzeniami układu pokarmowego. Jak zostało wyżej zaznaczone, braki kolagenu doprowadzają do bardzo powszechnej przypadłości naszych czasów a mianowicie do zespołu nieszczelnego jelita. Polega ono na tym, że ścianki jelita tracą swoją spójności wiele szkodliwych rzeczy przedostaje sie z jelit do krwi. Zatruwa to organizm doprowadzając do całej lawiny objawów w tym do chorób autoimmunologicznych i trudnych do zidentyfikowania nadwrażliwości pokarmowych i wziewnych.

 

Długa odbudowa kolagenu

Kolagen uzupełnia sie bardzo długo. Nie wystarczy dwumiesięczna suplementacja. Często słyszymy, że jakąś osoba kupiła w aptece, wybrała jedno opakowania i nic to nie podziałało. Zgadza sie - to nie podziała tak szybko. Regeneracja trwa kilka miesięcy!!!! I cały czas trzeba dostarczać tego kolagenu. Nie trzeba w tym celu stosować tylko preparatów, bowiem kolagen znajdziemy także w naszym pożywieniu. Tylko z reguły nie je sie takich rzeczy, gdzie znajduje sie kolagen, bowiem są one powszechnie uznane za niesmaczne. Mowa tu o tłuszczykach z golonek, o tłustym rosole, o skórze z kurczaka i ryb, o galaretkach z ryb i kurczaków, o salcesonie itd. Tam jest kolagen! I aby uzupełnić dziennie zapotrzebowanie to musimy zjeść lub wypić równowartość dwóch szklanek rosołu. Codziennie! Nie talerz rosołu co niedziele! Problemem może tu być jedynie to, że wiele osób źle reaguje na tłuste i boli ich po tym brzuch. Stad suplementy z kolagenem okazują sie być pod tym względem lepsze. Ale nic nie stoi na przeszkodzie, by zjeść sobie tłuściutką goloneczkę i tym uzupełnić braki kolagenu. Oby tylko mięsko było z dobrego źródła a nie z marketu bo bardziej sie tym zatrujemy niż sobie pomożemy...

 

Witaminy do budowy kolagenu

Są metody, zamiast kolagenu przyjmować witaminy pobudzające samoczynne tworzenie sie kolagenu. Przyznam że z naszego doświadczenia działa to różnie. Jedną z witamin jest witamina C i mamy wiele osób, które od lat stosują witaminę C nadal cierpią na braki kolagenu. Nie oznacza to ze witamina C nie działa, bo jest ona bardzo dobra i osoby ją stosujące mają na przykład doskonałą odporność, jednak nie zawsze udaje sie tym sposobem wytworzyć samoczynnie kolagen.. Potwierdzamy jednak, że przyjmowanie kolagenu i dodatkowo witaminy C przyspiesza proces regeneracji tkanki kolagenowej. Stąd można albo suplementować witaminę C albo spożywać pokarmowy bogate w witaminę C. My bardzo polecamy świeżo wyciśnięte soki, które poza witmianką C maja wiele innych zdrowotnych właściwości.

Umów się na wizytę

Informacja i rejestracja: 531084087

Adres: BioMora. Gabinet Medycyny Naturalnej, Zielona Góra, ul. Boh. Westerplatte 9 gab. 310  

Najczęściej czytany artykuł

Reklama artykułu o wiarygodności badań Volla. Lekarka a w tle lekarz rozmawia rodzinie.

Wyniki testów biorezonansu mogą być fałszywe! Zobacz, na co zwrócić uwage i jaki test wybrać.  

Borelioza. Badanie i leczenie

baner borelii

Terapia biorezonansem MORA jest jedną z najskuteczniejszych metod leczenia boreliozy. 

Szczegółowa diagnostyka organizmu

Baner

Polecana w przypadkach przewlekłych, które trudno poddają się leczeniu

Gabinet BioMora, Paula Jodczyk, Łukasz Dobrzyński, ul. Bohaterów Westerplatte 9 gabinet 310, Zielona Góra, tel. 531 084 087