baner biomora 2020 kompr

Witamina C w odpowiedniej dawce i podana w odpowiednim czasie potrafi zdziałać cuda. Linus Pauling i Albert Szent-Gyoergy uważali witaminę C nie za witaminę, lecz za środek spożywczy, który powinien stać w naszej kuchni obok wody do picia.

 
Uśmiechnięta kobieta trzyma w ręce rozkrojoną pomarańczę przykladając ją do oka jakby lunete. W drugiej ręce ma szklankę. Mówiąc o witaminie C mam na myśli kwas l-askorbinowy czyli witaminę C lewoskrętną. Taką witaminę znajdziemy we wszystkich naturalnych pokarmach. Na rynku można znaleźć także wiele preparatów zawierających witaminę C w kapsułkach i proszku. Należy przede wszystkim unikać kwasu askorbinowego prawoskrętnego, który jest słabo przyswajalny przez organizm i może wykazywać skutki uboczne jak zakwaszenie organizmu czy osłabienie organizmu.

 

Bezpieczeństwo stosowania kwasu l-askorbinowego

Do bezpiecznych preparatów należy kwas l-askorbinowy, który dostępny jest w aptekach i sklepach w postaci kapsułek jak i proszku. Choć jest to kwas syntetyczny, nie jest szkodliwy dla naszego organizmu, ponieważ jego skład chemiczny jest identyczny do tego naturalnego. Jedyna różnica polega na tym, że nie zawiera przy sobie całej otoczki bioflawonoidów, które sprawiają, że pozostaje on dłużej w naszym organizmie.

 

Wbrew wielu nieuzasadnionym przekonaniom witamina C lewoskrętna nie jest szkodliwa nawet w dużych dawkach. Jak wykazują badania naukowe nie powoduje odkładnia się kamieni nerkowych, a wręcz zapobiega ich powstawaniu. Nie powoduje zaparć, nie obniża w organizmie poziomu witaminy B12 i miedzi, nie powoduje nadmiernego kumulowania się żelaza, erozji na szkliwie z powodu kwaśnego smaku ani reakcji alergicznych.

 

Witamina C stosowana nawet w "mega" dawkach jest bezpieczna dla organizmu. Jej nadmiar zostaje wydalony wraz z moczem. Ważne jest, aby nie brać na raz większej jej ilości, ponieważ jeśli organizm stwierdzi, ze dostał jej za dużo to i tak wydali nadmiar, co będziemy wiedzieć po zapachu i koloru moczu. Poza tym należy ustalić sobie indywidualną porcję witaminy C. Zażycie większej dawki może spowodować uczucie burczenia i przelewania się w brzuchu, co jest naturalną reakcją i wówczas należy tylko zmniejszyć jej dawkę lub zażywać ją w większych odstępach czasowych.

 

Biorąc mniejsze dawki witaminy C i starając się, by została ona jak najdłużej w naszym organizmie możemy łączyć ją z różnymi substancjami jak bioflawonoidy lub odrobina sody oczyszczonej - tu tworząc askorbinian sodu. Kwas l-askorbinowy można połączyć przykładowo z letnią herbatką z owoców dzikiej róży bądź proszkiem z dzikiej róży i będziemy mieć dwie pieczenie na jednym ogniu, czyli odpowiednią dla nas dawkę witaminy C i bioflawonoidy, dzięki którym dłużej utrzyma się jej stężenie w naszym organizmie.

 

Owoce. Rozkrojone grejfruty, pomarańcze i cytrynki ozdobione liściami. Na biały tle.

 

Czy duże dawki witaminy C lewoskrętnej szkodzą?

Badania naukowe dowiodły, ze witamina C może nam zaszkodzić, ale pod warunkiem, że weźmiemy ją w ilości, która raczej jest nierealna do spożycia, a jest nią dawka około 250-300 GRAM jednorazowo. Jak wiadomo wszystko w nadmiarze szkodzi, nawet to, co jest bardzo zdrowe. Jednak dawki około 300 g nie da się spożyć a podanie jej w 1-5 gramach kilka razy dziennie może wyleczyć nas z wielu dolegliwości.

 

W świecie krąży wiele teorii jakoby witamina C uszkadzała nerki i doprowadzała do powstawania w nich kamieni. Jednakże obserwacje naukowe przeprowadzone na kilkudziesięciu kobietach spożywających regularnie witaminę C w dużych dawkach przez kilkanaście lat pokazują, że nie spowodowała ona powstania żadnych kamieni nerkowych. Podobne badania przeprowadzone na mężczyznach spożywających także spore dawki witaminy C wskazywały na obniżone ryzyko wystąpienia kamieni nerkowych. O nietoksyczności witaminy C świadczy również fakt, że używana była ona jako lek w przypadku istniejących już kamieni nerkowych. Stwierdzono także, że wysokie dawki witaminy C działają silnie bakteriobójczo, a kamienie nerkowe tworzą się głównie wokół naruszonej struktury nerek, w których tworzy się stan zapalny, który zachęca bakterie do żerowania i mnożenia się.

 

Wysokie dawki witaminy C dobrze toleruje około 80 % społeczeństwa. Osoby z poważnymi uszkodzeniami nerek czy chorujący na hemochromatozę powinni duże dawki witaminy C konsultować z lekarzem. Niektóre osoby z tymi chorobami dobrze tolerują duże dawki kwasu inne nie. Dlatego dawki należy tu ustalać indywidualnie.

 

Poniższy wykaz pokazuje przykładowe stosowane dawki witaminy C na swoich pacjentach przez amerykańskiego lekarza dra Roberta Cathcarta:

 • Profilaktycznie - 4-15 gram/doba w 4-6 dawkach
 • Przeziębienie - 30-60 gram/doba w 6-10 dawkach
 • Ciężkie przeziębienie - 60-100 gram/doba w 8-15 dawkach
 • Grypa - 100-150 gram/doba w 8-20 dawkach
 • Wirusowe zapalenie płuc - 100-200 gram/doba w 12-25 dawkach
 • Astma, katar sienny - 15-50 gram/doba w 4-8 dawkach
 • Alergie - 0,5-50 gram/doba w 4-8 dawkach
 • Choroba nowotworowa - 15-100 gram/doba w 4-15 dawkach
 • RZS - 15-100 gram/doba w 4-15 dawkach
 • Infekcje bakteryjne - 30-200 gram/doba w 10-25 dawkach
 • Zapalenie wątroby - 30-100 gram/doba w 6-15 dawkach
 • Kandydoza - 15-200 gram/doba w 6-25 dawkach

 

Baner reklamowy testy

Wizyta diagnostyczno-konsultacyjna. Zawiera pakiet trzech badań. Prowadzimy leczenie chorób przewlekłych.

Leczenie alternatywne baner reklamowy

Leczenie alternatywne: choroby układu pokarmowego i oddechowego, alergie pokarmowe i wziewne, pasożyty, borelioza  

Borelioza

Kleszcz na liściu

Ugryzł Cie kleszcz? Podejrzewasz boreliozę? Skuteczna diagnostyka i terapia boreliozy.  Czytaj więcej

Pasożyty

Urządzenie biorezonansowe MV (MORA V) firma BioKat

Nowoczesna i precyzyjna diagnostyka pasożytów. Skuteczne terapie usuwania zakażeń pasożytami.  Czytaj więcej

Alergie

Alergie na pyłki

Testy na alergie pokarmowe i wziewne. Odczulanie alergii metodą biorezonansu. Czytaj więcej 

Treści artykułów służą jedynie celom informacyjnym. Nie zastępują konsultacji z lekarzem, nie mogą służyć samodiagnozie lub samoleczeniu. Jeżeli masz problemy zdrowotne lub jakiekolwiek wątpliwości dotyczące Twojego stanu zdrowia i sposobu leczenia to skonsultuj się z lekarzem. Nie bierzemy na siebie odpowiedzialności za skutki w przypadku, gdyby ktoś będzie chciał wykorzystać informacje do samoleczenia czy samodiagnozy.

Teksty prezentowane na stronie stanowią własność firmy Łukasz Dobrzyński i są utworem w rozumieniu ustawy z dnia 04 lutego 1994r o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz.U.nr.90,poz.631). Żadna ich część nie może być rozpowszechniana, kopiowana, przetwarzana w jakikolwiek sposób (elektroniczny, mechaniczny lub inny) bez pisemnej zgody Właściciela.