baner biomora 2020 kompr

Pękanie naczynek krwionośnych jest dość częstym problemem, z którym boryka się coraz więcej kobiet w każdym wieku. Przyczyn nieszczelnych naczyń krwionośnych upatrywać można w wielu czynnikach jak obciążenia genetyczne, braki w diecie podstawowych substancji odżywczych typu. witamina C, krzem czy rutyna, zaburzenia wchłaniania, stres, palenie papierosów czy nadużywanie alkoholu. 

 Naczynia krwionośne widok przekroju naczynia z płynącymi krwinkami

 

Pajączki, krwawienia dziąseł, żylaki, obrzęki to słabe naczynia krwionośne!

Kruche naczynia krwionośne mogą prowadzić do bardzo wielu schorzeń spowodowanych m. in. brakiem substancji odżywczych. Na przykład miażdżyca jest jednym z objawów nieszczelnych naczyń krwionośnych. Uszkodzone naczynia są zalepiane m. in. wapniem, dzięki czemu organizm stara się ratować przez szkorbutem, tzw. chorobą żeglarzy, którym z braku substancji takich jak witamina C pękały naczynia krwionośne, co doprowadzało do wewnętrznych krwotoków. Kolejnym objawem pękania naczynek są różnego rodzaju opuchnięcia różnych części ciała jak worki pod oczami czy opuchnięcia kończyn dolnych i górnych (może być to również wywołane niewydolnością nerek).

 

Alergia także może być spowodowana kruchością naczyń krwionośnych. Podczas alergii organizm jest jakby w ciągłym stanie zapalnym, uwalniane są w organizmie duże dawki histaminy. Naczynia krwionośne mogą być nabrzmiałe. Poprzez nieszczelne naczynka do tkanek mogą przedostawać się substancje drażniące jak pyłki, roztocza czy też niestrawione białka, które organizm traktuje jak intruza. Niestrawione białka mają swoją przyczynę w złej pracy układu trawiennego, niedokwaszeniu żołądka czy braku enzymów trawiennych i należy przy tym zadbać o prawidłowe odżywianie. Nie mniej jednak uszczelnienie naczyń krwionośnych może iść w parze ze zmianą diety ze względu na szybsze ustąpienie objawów i częściowe zlikwidowanie przyczyny dolegliwości.

 

 

Substancje pomocne w uszczelnianiu naczyń krwionośnych

 

Witamina C

Najpotężniejszą bronią w walce z nieszczelnymi naczyniami krwionośnymi jest witamina C. Dr Rath - twórca medycyny komórkowej i założyciel koalicji w Obronie Zdrowia, jako jedna z pierwszych osób nawoływał do stosowania dużych dawek witaminy C w walce z chorobami układu krążenia, cholesterolem czy nowotworami. Witamina C powinna stać u nas w domu obok wody, ponieważ może nas ustrzec przed wieloma chorobami jak i z wielu wyleczyć. Jest ona niezbędna do produkcji wielu niezbędnych związków w naszym organizmie, w tym do tworzenia kolagenu - substancji odpowiedzialnej za prawidłowe funkcjonowanie stawów, kości, błon śluzowych układu pokarmowego czy jędrność skóry, enzymów, a także hormonów nadnerczy. Jest niezbędna w metabolizmie aminokwasów, cholesterolu czy żelaza.

 

Kobieta z cytryną, którą przykłada do oka niczym lutetę. W drugim ręku ma sok z cytryny.

 

 

Witamina C jest silnym przeciwutleniaczem, dzięki czemu neutralizuje wolne rodniki w naszym organizmie. Chroni nas przed toksynami (chemią w pożywieniu, dymem papierosowym czy toksynami środowiskowymi), wspomaga odtruwanie wątroby, pomaga wytwarzać tak ważną substancję jaką jest glutation - jeszcze silniejszy przeciwutleniacz, który jest szczególnie istotny w obronie naszego organizmu przed patogenami.


Witamina C chroni nasz organizm przed uszkodzeniami komórek oraz powstawaniem nietypowych komórek, przez co może wykazywać działanie przeciwnowotworowe. Jest również środkiem antyalergicznym, ponieważ zwalcza stany zapalne w organizmie i obniża poziom histaminy. Podwyższa także odporność organizmu, pobudzając do pracy limfocyty. Z tego powodu powinien być stosowany w katarze siennym, astmie, atopowym zapaleniu skóry, dolegliwościach pokarmowych.


Niestety dzisiejsza przetworzona żywność nie zawiera tej cennej witaminy. Również gotowanie pokarmów czy smażenie niszczy ją. Dlatego należy ją pozyskiwać z nieprzetworzonych termicznie pokarmów czy przyjmować ją w postaci suplementu w kapsułkach czy proszku. Najlepszymi źródłami witaminy C w pożywieniu są: papryka, kapusta, wiśnie - w tym wiśnia acerola, porzeczki, owoce cytrusowe - tu należy zachować ostrożność przy alergiach czy zielone warzywa.

 

 

OPC - oligometryczne proantocyjanidyny


Co to takiego OPC? OPC zostało odkryte w 1947 roku przez francuskiego chemika i profesora medycyny Jacka Masqueliera. Pierwsze OPC zostało pozyskane z czerwonych łupin orzecha włoskiego i stosowane przez niego ze świetnymi rezultatami w chorobach naczyniowych.


OPC to substancja o bardzo silnych właściwościach przeciwutleniających pozyskiwana dziś głównie z pestek winogron oraz kory sosny przybrzeżnej, w których znajduje się ich największe stężenie.


Właściwości ochronne OPC są wg naukowców 40-krotnie wyższe niż witaminy E oraz 18-krotnie silniejsze od witaminy C. OPC neutralizuje wolne rodniki, zapobiega uszkodzeniom w organizmie. Jest też świetnym czyścicielem żył, ponieważ zapobiega gromadzeniu się złogów w tętnicach oraz wykazuje zdolność rozpuszczania zakrzepów zapobiegając tym samym zatorom i zawałom. Dzięki temu, że czyści żyły i poprawia ich funkcjonowanie znajduje także zastosowanie w obniżaniu ciśnienia oraz poprawia funkcjonowanie wzroku, szczególnie jeśli chodzi o widzenie nocne, zmęczenie oczu spowodowane długotrwałą pracą na komputerze, a co za tym idzie nie dopuszcza do zwyrodnienia plamki.


OPC wzmacnia uszkodzone naczynia krwionośne, zapobiega ich kruchości, uelastycznia je i sprawia, że krew swobodnie przez nie przepływa i nigdzie nie przesiąka. Jest z powodzeniem stosowana w zapobieganiu i leczeniu żylaków, pajączków na twarzy i ciele (zmniejszają się lub zanikają całkowicie), krwawieniu dziąseł czy alergii.


OPC dodaje także energii. Przez czyste żyły lepiej przepływają czerwone krwinki, nie rulonizują się i dotleniają organizm.

 

 

Zioła uszczelniające naczynia krwionośne


Ruta - zawiera znaczne ilości rutyny - flawonoidu wzmacniającego naczynia krwionośne i zapobiegającego ich przepuszczalności. Tym samym utrudnia drobnoustrojom infekowanie organizmu, ogranicza powstawanie obrzęków. Ze względu na swoje właściwości stosowana jest w mieszankach ziołowych przeciwmiażdżycowych, krążeniowych, przeciwalergicznych. Rutyne w sporych ilościach znajdziemy także w rzepiku pospolitym, a w pożywieniu w gryce, jabłkach, czarnych owocach, kaparach, brokułach czy szparagach.

 

Skrzyp polny, pokrzywa - zawierają krzemionkę, która również działa uelastyczniająco na naczynia krwionośne oraz nie dopuszcza do powstawania zatorów ich obszarze.

 

Kasztanowiec - surowcem jest kwiat oraz kora. Kora najczęściej używana jest do kąpieli, choć wielu znanych i cenionych zielarzy używało ją w mieszankach do picia. Kasztanowiec uszczelnia naczynia włosowate, przywracając im elastyczność, usprawnia krążenie obwodowe i nieznacznie hamuje krzepliwość krwi przeciwdziałając tym samym tworzeniu zakrzepów. Kasztanowiec zawiera bardzo ważną substancję jaką jest escyna, która zapobiega tworzeniu obrzęków. Stosuje się go przy ociężałości nóg, zakrzepach czy zapaleniu żył.

 

Arnika - stosowana zarówno w postaci zioła w mieszankach czy maści, jak również w postaci homeopatycznej bardzo szybko likwiduje siniaki i obrzęki powstałe podczas urazów. Posiada silne działanie przeciwobrzękowe i przeciwzapalne, usprawnia krążenie. Stosowana jest w leczeniu żylaków, zapobieganiu zakrzepom, owrzodzeniach, poprawianiu krążenia obwodowego.

 

 Baner reklamowy z preparatem z buraka. Jest tez link do sklepu, aby ułatwić znalezienie tego preparatu.

Baner reklamowy testy

Wizyta diagnostyczno-konsultacyjna. Zawiera pakiet trzech badań. Prowadzimy leczenie chorób przewlekłych.

Leczenie alternatywne baner reklamowy

Leczenie alternatywne: choroby układu pokarmowego i oddechowego, alergie pokarmowe i wziewne, pasożyty, borelioza  

Borelioza

Kleszcz na liściu

Ugryzł Cie kleszcz? Podejrzewasz boreliozę? Skuteczna diagnostyka i terapia boreliozy.  Czytaj więcej

Pasożyty

Urządzenie biorezonansowe MV (MORA V) firma BioKat

Nowoczesna i precyzyjna diagnostyka pasożytów. Skuteczne terapie usuwania zakażeń pasożytami.  Czytaj więcej

Alergie

Alergie na pyłki

Testy na alergie pokarmowe i wziewne. Odczulanie alergii metodą biorezonansu. Czytaj więcej 

Treści artykułów służą jedynie celom informacyjnym. Nie zastępują konsultacji z lekarzem, nie mogą służyć samodiagnozie lub samoleczeniu. Jeżeli masz problemy zdrowotne lub jakiekolwiek wątpliwości dotyczące Twojego stanu zdrowia i sposobu leczenia to skonsultuj się z lekarzem. Nie bierzemy na siebie odpowiedzialności za skutki w przypadku, gdyby ktoś będzie chciał wykorzystać informacje do samoleczenia czy samodiagnozy.

Teksty prezentowane na stronie stanowią własność firmy Łukasz Dobrzyński i są utworem w rozumieniu ustawy z dnia 04 lutego 1994r o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz.U.nr.90,poz.631). Żadna ich część nie może być rozpowszechniana, kopiowana, przetwarzana w jakikolwiek sposób (elektroniczny, mechaniczny lub inny) bez pisemnej zgody Właściciela.