Czy jedzenie kurzych łapek bez przyjmowania witaminy C ma sens? Dlaczego przyjmując kolagen musimy uzupełnić niedobory witaminy C?

 

Kolagen

Tkanka łączna występująca w narządach wewnętrznych, skórze, naczyniach krwionośnych oraz stawach potrzebuje dostarczania kolagenu. Jeśli go nie ma to staje sie słaba, traci szczelność i dochodzi miedzy innymi do niszczenia stawów oraz zniszczenia bariery ochronnej przed przemieszczaniem sie w organizmie różnych bakterii np. bakterii jelitowych w sytuacji, jeśli dojdzie do nieszczelności jelit. Dlatego trzeba stale dostarczać organizmowi kolagenu, który znajduje sie miedzy innymi w wywarze z kurzych łapek :) Mówimy o tym z uśmiechem, ponieważ wiele osób słysząc to zaczyna sie krzywić a dzieci uciekają z kuchni :) Spokojnie - są tez inne źródła kolagenu. Według nas najbardziej delikatne wydają sie galaretki mięsne lub rybne, ewentualnie długo gotowane rosoły na tłustym wkładzie. Ewentualnie można zaopatrzyć sie w suplementy z kolagenem, jeśli komuś będzie stawało to w gardle :) Niemniej jednak warto polubić te "rarytasy" bo z czasem stają sie smaczne a ich wpływ na zdrowie jest nieoceniony.

 

Rosół z pulpecikami w środku. Widzimy większą część talerza, obok na stole widelec.

 

Jeszcze witamina C

 

Ale czy sam kolagen to wszystko, co wystarczy do utrzymania dobrej kondycji stawów i szczelności tkanek? Otóż nie... Bowiem do syntezy kolagenu konieczna jest witamina C! Bez niej kolagen będzie miał duże problemy, aby sie wchłonąć i przyswoić. Dlatego do diety warto włączyć warzywa, owoce i soki świeżo wyciśnięte z warzyw i owoców w ilości 1-2 szklanek dziennie. Można również wspomóc sie dodatkowo suplementami zawierającymi witaminę C, najlepiej w dawce 1000-2000 mg dziennie. Oprócz witaminy C ważne dla syntezy kolagenu są także: lizyna , prolina (to znajdziemy w długo gotowanych rosołach), witamina B6 (jest w żółtkach jaj), cynk i miedź.

 

Herbatka w szklance a z boku rozkrojona cytrynka. I kwiatuszek różowy do ozdoby. Piękne artystycznie zdjęcie.

Najczęściej czytany artykuł

Reklama artykułu o wiarygodności badań Volla. Lekarka a w tle lekarz rozmawia rodzinie.

Wyniki testów biorezonansu mogą być fałszywe! Zobacz, na co zwrócić uwage i jaki test wybrać.  

Borelioza. Badanie i leczenie

baner borelii

Terapia biorezonansem MORA jest jedną z najskuteczniejszych metod leczenia boreliozy. 

Szczegółowa diagnostyka organizmu

Baner

Polecana w przypadkach przewlekłych, które trudno poddają się leczeniu

Treści artykułów służą jedynie celom informacyjnym. Nie zastępują konsultacji z lekarzem, nie mogą służyć samodiagnozie lub samoleczeniu. Jeżeli masz problemy zdrowotne lub jakiekolwiek wątpliwości dotyczące Twojego stanu zdrowia i sposobu leczenia to skonsultuj się z lekarzem. Nie bierzemy na siebie odpowiedzialności za skutki w przypadku, gdyby ktoś będzie chciał wykorzystać informacje do samoleczenia czy samodiagnozy.

Teksty prezentowane na stronie stanowią własność firmy Łukasz Dobrzyński i są utworem w rozumieniu ustawy z dnia 04 lutego 1994r o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz.U.nr.90,poz.631). Żadna ich część nie może być rozpowszechniana, kopiowana, przetwarzana w jakikolwiek sposób (elektroniczny, mechaniczny lub inny) bez pisemnej zgody Właściciela.