Czy jedzenie kurzych łapek bez przyjmowania witaminy C ma sens? Dlaczego przyjmując kolagen musimy uzupełnić niedobory witaminy C?


Kolagen

Tkanka łączna występująca w narządach wewnętrznych, skórze, naczyniach krwionośnych oraz stawach potrzebuje dostarczania kolagenu. Jeśli go nie ma to staje sie słaba, traci szczelność i dochodzi między innymi do niszczenia stawów oraz zniszczenia bariery ochronnej przed przemieszczaniem się w organizmie różnych bakterii np. bakterii jelitowych w sytuacji, jeśli dojdzie do nieszczelności jelit. Dlatego trzeba stale dostarczać organizmowi kolagen, który znajduje sie między innymi w wywarze z kurzych łapek. Mówimy o tym z uśmiechem, ponieważ wiele osób słysząc to zaczyna sie krzywić a dzieci uciekają z kuchni :) Spokojnie - są też inne źródła kolagenu. Według nas najbardziej delikatne wydają sie galaretki mięsne lub rybne, ewentualnie długo gotowane rosoły na tłustym wkładzie. Ewentualnie można zaopatrzyć sie w suplementy z kolagenem, jeśli komuś będzie stawało to w gardle. Niemniej jednak warto polubić te "rarytasy" bo ich wpływ na zdrowie jest nieoceniony.

 

Do tego witamina C

Ale czy sam kolagen to wszystko, co wystarczy do utrzymania dobrej kondycji stawów i szczelności tkanek? Otóż nie... Bowiem do syntezy kolagenu konieczna jest witamina C! Bez niej kolagen będzie miał duże problemy, aby sie wchłonąć i przyswoić. Dlatego do diety warto włączyć warzywa, owoce i soki świeżo wyciśnięte z warzyw i owoców w ilości 1-2 szklanek dziennie. Można również wspomóc sie dodatkowo suplementami zawierającymi witaminę C, najlepiej w dawce 1000-2000 mg dziennie.

 

 

Umów się na wizytę

Informacja i rejestracja: 531084087

Adres: BioMora. Gabinet Biorezonansu i Medycyny Naturalnej, Zielona Góra, ul. Boh. Westerplatte 9 gab. 310

Najczęściej czytany artykuł

Reklama artykułu o wiarygodności badań Volla. Lekarka a w tle lekarz rozmawia rodzinie.

Wyniki testów biorezonansu mogą być fałszywe! Zobacz, na co zwrócić uwage i jaki test wybrać.  

Borelioza. Badanie i leczenie

baner borelii

Terapia biorezonansem MORA jest jedną z najskuteczniejszych metod leczenia boreliozy. 

Szczegółowa diagnostyka organizmu

Baner

Polecana w przypadkach przewlekłych, które trudno poddają się leczeniu

Gabinet BioMora, Paula Jodczyk, Łukasz Dobrzyński, ul. Bohaterów Westerplatte 9 gabinet 310, Zielona Góra, tel. 531 084 087