Dolegliwość: nerwica żołądka

Metoda leczenia: leczenie alternatywne i naturalne

Skuteczność leczenia: bardzo wysoka

 

Czym jest nerwica żołądka?

Z reguły szukamy pasożytów i bakterii jako czynnika przyczynowego naszych dolegliwości a zapominamy o nadzwyczajnie silnym oddziaływaniu naszego układu nerwowego. Jak to sprawdzić, jak leczyć?Nerwica żołądka

Zaburzenia trawienia, zgaga, palenie w przełyku, mdłości, przeszkoda w przełykaniu, zaparcia i biegunki mogą być wynikiem tzw. nerwicy żołądka!

Nerwica żołądka to dolegliwość związana nie tylko ze stresującym trybem życia ale także ze zwiększoną wrażliwością układu nerwowego przekładającą się na zaburzenia układu pokarmowego, głownie żołądka. Żołądek reaguje na napięcia emocjonalne dlatego, ponieważ jest organem bardzo silnie unerwionym i powiązanym z układem nerwowym. Odczuwa każdą naszą emocję, stres i lęk. Jeżeli zatem żyjemy w ciągłym napięciu lub z innego powodu jesteśmy zestresowani to żołądek będzie na to bardzo mocno reagował. Taki związek narządu z emocjami nazywa się zaburzeniem psychosomatycznym, dlatego, że problemy o podłoży psychologicznym (stres, lęk), znajdują swoje ujście w ciele, czyli somatyczne (fizyczne).


Zdjęcie bolącego brzucha - kobieta w białej koszulce trzyma ręce na brzuchu, co ma wskazywać, że boli ją brzuch. Nie widać twarzy. Zdjęcie jest obcięte od ramion do pasa.

 

Nerwica żołądka, objawy

Jakie są objawy nerwicy żołądka? Jest wiele objawów nerwicy żoładka i każdy może odczuwać je na swój indywidualny sposób. Wymienimy tu najważniejsze z nich:

 • utrzymujące sie niestrawności
 • zgaga, palenie w przełyku
 • palenie gardła
 • refluks
 • uczucie ciężkości w żołądku
 • odczucie pełności i dyskomfortu pochodzącego z żołądka, nawet bez nadmiernego objadania się
 • powtarzające się bóle brzuch
 • trudności w przełykaniu
 • uczucie przeszkody w przełyku
 • częste gazy, zatwardzenie, biegunka
 • stany zapalne błon śluzowych gardła, przełyku, nasilające się w sytuacjach stresowych.Nerwica żołądka diagnostyka i leczenie

W naszym gabinecie wykonujemy badania pomagające wskazać przyczynę choroby. W przypadku nerwicy żołądka wykonujemy badanie irydologiczne z tęczówki oka oraz test biorezonansem MORA. Na tęczówce oka widać wyraźnie zmiany wskazujące na zwiększone napięcie układu nerwowego i jego wpływ na poszczególne narządy w tym żołądek. Z kolei w Teście Biorezonansem MORA testujemy tzw. czynnik psychosomatyczny, określający wpływ psychiki na ciało. Na podstawie tego możemy ustalić odpowiednią terapie.

Formy terapii mogą być różne i są ustalane indywidualnie w zależności od przypadku. Korzystamy z preparatów naturalnych oraz zabiegów fizykalnych, np. terapii MORA. Terapie MORA przeprowadza się za pomocą specjalnego urządzenia generującego fale elektromagnetyczne, które zmniejszają wrażliwość układu nerwowego. Zabiegi wykonuje się raz w tygodniu w serii dziesięciu zabiegów. Mają one długotrwałe działanie i zabezpieczają organizm przed ponownym stresem.

Przy nerwicy żołądka nie należy odrzucać pomocy psychologa. Połączenie metod wzmacnia swoje działanie i daje bardzo dobre efekty.