baner biomora 2020 kompr

„Mam uczulenie na wszystko!”. Tak często mówią osoby zakażone grzybem candida albicans. Są niestety nieświadome przyczyny swojej choroby i rozpaczliwie - choć bezskutecznie - walczą ze wszystkimi alergenami wokół siebie. To jednak nie jest rozwiązanie.

  

Co to jest Candida

Candida albicans pod mikroskopem. Widać wicie grzybni i bąbelkiCandida albicans jest drożdżakiem znajdującym się u każdego z nas w niewielkich ilościach w jelicie grubym. W jelicie żyje wiele patogenów ale nie mogą się one rozwinąć z uwagi na tzw. pożyteczne bakterie, które zabezpieczają przed rozrostem grzybów i rozwojem „złych” bakterii. Jednak kiedy flora w jelicie zostanie zaburzona np. poprzez leczenie antybiotykami, nadmiar mięsa i słodyczy, stres czy inne rzeczy to następuje przerost drożdżaków, ich zmiana w formę grzyba i przedostanie się ich do krwioobiegu przez mikrourazy ścian jelit (wtedy mówimy o grzybicy ogólnoustrojowej) . Innymi odmianami candidy są grzyby przenoszone w powietrzu, którymi można się zarazić np. w klimatyzowanych i nieczyszczonych pomieszczeniach lub aucie ze starą Klimą (wtedy najczęściej dolegliwości dotyczą tylko układu oddechowego i zatok).

 

Candida przyczyną wielu alergii

Grzyb candida jest toksyczny dla organizmu, wytwarza swoje wydzieliny i odchody, które są trujące dla organizmu. Powoduje to bardzo wiele różnych dolegliwości w tym podrażnienia błon śluzowych zarówno układu oddechowego jak i trawiennego. Skutkiem tego organizm staje się bardzo wrażliwy na wszelkie bodźce i czynniki zewnętrze reagując na nie alergią! Pojawiają się na przykład przewlekle katary lub też pieczenie i suchość błon śluzowych nosa, co nasila się zwłaszcza przy kontakcie z pyłkami traw, kurzem lub perfumami. Występują bóle brzucha, biegunki, śluz z jelit lub pieczenie języka po zjedzeniu owoców, nabiału, cukru, białego chleba, pomidora, orzechów, czekolady. Dzieje się tak ponieważ błony śluzowe są podrażnione i będą reagować alergicznie. Reakcje mogą z czasem pojawiać się w kontakcie ze wszystkim, w związku czym taka osoba staje się bezradna i cierpi. Każda forma unikania alergenu staje się nieefektywna, bo pojawia się reakcja na inny czynnik. I tak w kółko. Nie można wyjść z takiej sytuacji eliminując jedynie alergeny. Potrzebne jest tu zlikwidowanie źródła nadwrażliwości, jakim jest candida a potem kompleksowe oczyszczanie z grzybicy.

 

Candida powoduje wiele dolegliwości

Zakażenie candidą często wywołuje wiele różnych dolegliwości. Reakcjom alergicznym mogą więc towarzyszyć przewlekłe zmęczenie, bóle głowy, suchość skóry, pieczenie oczu, biały nalot na języku, nieświeży zapach z ust, upławy u kobiet. Często ludzi mówią, że mają wiele różnych „chorób” i nie wiedzą od czego tu zacząć. Okazuje się, że znaczna część z nich może mieć jedną przyczynę – candidę!

 

Przypadek osoby z alergią na wszystko zakażonej candidą

Jednym z wielu przykładów może być przypadek 25 letniego mężczyzny , który cierpiał na alergie wziewną „na wszystko” - na perfumy, kurz, pyłki, proszki do prania, pleśnie - oraz na zespół drażliwego jelita, który praktycznie utrudniał mu normalne życie - ciągłe śluzowe biegunki i skurcze brzucha. Żadne leczenie nie przynosiło efektu w tym także bardzo szerokie odczulanie biorezonansowe wykonywane w innym gabinecie niż nasz. W wywiadzie okazało się, że jako mały chłopiec często chorował na przeziębienia i był ciągle leczony antybiotykami. To dało doprowadziło do rozwoju grzybicy ogólnoustrojowej i wywołało szereg dolegliwości, na jakie cierpiał. W teście obciążeń MORA i kropli krwi potwierdziliśmy bardzo duże obciążenie grzybem candida albicans. Celem terapii stało się zatem oczyszczanie z grzybów a nie walka z alergenami. Już po miesiącu było widać pierwsze efekty a całkowita poprawa nastąpiła po 6 miesiącach. Zniknęło drażliwe jelita i wrażliwość na zapachy. Czasami jeszcze są odczuwalne delikatne katary przy w zakurzonych pomieszczeniach lub w okresie pylenia. Terapie będziemy kontynuować.

 

Przypadek ten pokazuje, że jeśli mamy do czynienia z tzw. Multialergią to należy zastanowić się, czy u jej podłoża nie leży zakażenie candidą, bo tylko likwidacja przyczyny może tu pomóc a sama walka z alergenami jako czynnikami nasilającymi reakcje alergiczn to jedynie tłumienie objawów przypominające przysłowiową walkę z wiatrakami.

 

***

 

Bezskuteczna walka z alergiami może wywołąć derpesję

Często nieefektywne leczenie doprowadza do znacznego spadku samopoczucia, utraty wiary w wyzdrowienie a nawet do depresji. W końcu pacjent robi wszystko by wyzdrowieć, musi żyć w ogromnym ograniczeniu a i tak to nic nie działa. Na końcu słyszy od lekarza, że „taki już Pana/Pani urok” lub, że „choroba ma tło emocjonalne” , co oznacza, że nic już się nie da zrobić. Takich przypadków obserwuje się coraz więcej i jeśli Ty także masz podobny problem to warto, abyś skorzystał/ła z porad medycyny alternatywnej i sprawdził/ła, czy nie masz zakażenia grzybicą candida albicans. Nie trać zatem wiary – można to pokonać!

 

Jak sprawdzić, czy mam candidę?

Urządzenie biorezonansowe MORA stojące na stole w gabinecie, przy komputerze.

Proponowanym przez nas sposobem na sprawdzenie obciążenia candidą jest test biorezonansowy metodą Volla. Polega on na pomiarach częstotliwości grzyba w badanym organizmie. Test ten wskaże także stopień zakażenia candidą, co jest bardzo ważne choćby dlatego, że jak stwierdziliśmy na początku – każdy ma w sobie trochę candidy, co jest normalne, dopiero jej przerost staje się niebezpieczny. Test Volla ma najwyższą potwierdzalność wyników a urządzenia, na których jest wykonywany, są odznaczone certyfikatem dla urządzeń medycznych, potwierdzającym wiarygodność pomiarów.


Prowadzimy także oczyszczanie organizmu z grzybicy ogólnoustrojowej. Zapraszamy.

 

 

 

Baner reklamowy testy

Wizyta diagnostyczno-konsultacyjna. Zawiera pakiet trzech badań. Prowadzimy leczenie chorób przewlekłych.

Leczenie alternatywne baner reklamowy

Leczenie alternatywne: choroby układu pokarmowego i oddechowego, alergie pokarmowe i wziewne, pasożyty, borelioza  

Borelioza

Kleszcz na liściu

Ugryzł Cie kleszcz? Podejrzewasz boreliozę? Skuteczna diagnostyka i terapia boreliozy.  Czytaj więcej

Pasożyty

Urządzenie biorezonansowe MV (MORA V) firma BioKat

Nowoczesna i precyzyjna diagnostyka pasożytów. Skuteczne terapie usuwania zakażeń pasożytami.  Czytaj więcej

Alergie

Alergie na pyłki

Testy na alergie pokarmowe i wziewne. Odczulanie alergii metodą biorezonansu. Czytaj więcej 

Treści artykułów służą jedynie celom informacyjnym. Nie zastępują konsultacji z lekarzem, nie mogą służyć samodiagnozie lub samoleczeniu. Jeżeli masz problemy zdrowotne lub jakiekolwiek wątpliwości dotyczące Twojego stanu zdrowia i sposobu leczenia to skonsultuj się z lekarzem. Nie bierzemy na siebie odpowiedzialności za skutki w przypadku, gdyby ktoś będzie chciał wykorzystać informacje do samoleczenia czy samodiagnozy.

Teksty prezentowane na stronie stanowią własność firmy Łukasz Dobrzyński i są utworem w rozumieniu ustawy z dnia 04 lutego 1994r o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz.U.nr.90,poz.631). Żadna ich część nie może być rozpowszechniana, kopiowana, przetwarzana w jakikolwiek sposób (elektroniczny, mechaniczny lub inny) bez pisemnej zgody Właściciela.