Pleśnie należą do najbardziej uczulających alergenów wziewnych i mogą powodować całoroczne problemy z układem oddechowym.


Alergizujące pleśnie

Głównymi pleśniami są cladosporium, alternaria i aspergillus. Mogą one wywołać wiele problemów z układem oddechowym takich jak przewlekły kaszel, przewlekły katar, zapalenie zatok, bóle gardła, częste przeziębienia, zapalenia oskrzeli a nawet duszności. Podrażniają błony śluzowe, co wywołuje reakcje alergiczną. Problem nęka nie tylko dzieci ale także dorosłych.Terapie biorezonansem

Podczas alergii mamy do czynienia z sytuacją pamięci komórkowej czynnika drażniącego, wobec którego układ immunologiczny wysyła przeciwciała i wywołuje stany zapalne. Jakikolwiek kontakt z takim "zapamiętanym" alergenem od razu wywołuje lawinę reakcji alergicznych. Często unikanie alergenu nie daje efektu, ponieważ o ile w przypadku alergenu pokarmowego możemy go odstawić, to w przypadku pleśni nie mamy przed nimi ucieczki. Jesteśmy narażeni na działanie ich zarodników praktycznie przez większość roku, a zwłaszcza w okresie od sierpnia do listopada. Dlatego konieczne jest wprowadzenie czynnej aktywności i zastosowania metod niwelujących alergie.

Jedną z najczęściej polecanych metod walki z alergią jest tzw. medycyna bioinformacyjna, czyli biorezonans. Odczulanie na biorezonansie polega na wygaszeniu reakcji alergicznej na poziomie bioinformacyjnych, czyli na poziomie samej "pamięci o alergenie". Metoda jest bezbolesna, urządzenie emituje fale elektromagnetyczne o częstotliwości właściwej dla danego alergenu, co powoduje wygaszenie reakcji na ten alergen. Ilość takich zabiegów na jeden alergen to 5-10 wykonywane raz w tygodniu.Dodatkowa grzybica organizmu

Zdarza się, że u podstaw alergii (w tym alergii na pleśnie) leży infekcja grzybicza organizmu. Jeśli tak się zdarzy to w leczeniu należy uwzględnić także oczyszczanie z grzybów. Grzyby uwrażliwiają bowiem organizm podrażniając błony śluzowe i doprowadzają do alergii na czynniki zewnętrzne. Bez ich usunięcia samo odczulanie pleśni nie będzie skuteczne, ponieważ odczulaniem wygasimy reakcję na pleśnie ale grzyb żyjący w orgazmie ponownie uwrażliwi nasze śluzówki i doprowadzi do ponownej alergii.

A czy samo oczyszczanie z grzybów zlikwiduje alergie na pleśnie? Nie zlikwiduje, ponieważ organizm ma swoją pamięć komórkową o alergenie i ona nie zniknie nawet po likwidacji grzybów. Dlatego trzeba zarówno oczyszczać się z grzybicy jak i zastosować terapię odczulającą pleśnie. Pamiętajmy, że choroba sama nie zniknie. Dlatego trzeba do niej podejść kompleksowo.