baner biomora 2020 kompr

Jaki jest związek alergii z tarczycą, układem nerwowym, nadmiernym apetytem oraz bólami szyi? Teoretycznie żaden, ale okazuje się, że mają one ze sobą wiele wspólnego. Reakcje alergiczne mogą bowiem wpływać destrukcyjnie na tarczycę, zaburzać pracę żołądka, zwiększać drażliwość i powodować napięcie szyi!

 

Alergia wpływa na cały organizm

Alergia jest chorobą ogólno ustrojową, co oznacza, że nie dotyczy tylko wybranego obszaru ciała, nawet jeśli pacjent odczuwa dolegliwości w określonym miejscu np. w układzie oddechowym, na skórze czy w układzie pokarmowym. Reakcja alergiczna toczy się w całym organizmie, hormony wyzwalające alergie i inne związki krążą po całej krwi. Zatem zanim objawy skumulują się w danym obszarze (co zależy od indywidualnej predyspozycji -jedni mają katar, inni bóle brzucha i jeszcze inni egzemy), to po drodze może dojść do nadwyrężenia innych mechanizmów.

 Dmuchawce jako symbol alergii. Widać trzy dmuchawce na białym tle. Jeden ma odlatujące pyłki

W trakcie wieloletnich działań leczniczych u osób z przewlekłymi alergiami zaobserwowano cztery bardzo często powtarzające się dolegliwości towarzyszące alergii. Są nimi:

  • sztywność i ból szyi i karku
  • problemy z tarczycą
  • nadpobudliwość układu nerwowego
  • nadmierne wytwarzanie soku żołądkowego

 

 

Mięśnie szyi i karku a alergia

Wszystkie alergie, zarówno pokarmowe jak i wziewne wywołują usztywnienie mięsni szyi i karku. Często przy stawianiu diagnozy można wziąć ten objaw pod uwagę. Może to wynikać z faktu, że przewlekłą alergia jest dla organizmu czynnikiem stresującym, tzw. stresorem, co ma przełożenie na obszar mięśni szyi i karku, które - jak wiadomo - pierwsze napinają się przy stresie.

 

 

Niedoczynność i nadczynność tarczycy a alergia

Funkcjonowanie tarczycy jest zakłócane przez alergie pokarmowe. Obserwuje się zarówno skłonność do nadczynności jak i niedoczynności. Jest to bardzo ważna obserwacja, która udowadnia, że leczenie tarczycy - bez znaczenia czy farmakologiczne, naturalne czy poprzez stymulację impulsami prądu - bez wykonania badań na alergię pokarmową, może okazać się nieskuteczne, bowiem czynnikiem przyczynowym może być ukryta alergia.'

 

 

Układ nerwowy a alergia

Nadal trwają dyskusje na temat tego, jaki dokładnie udział ma psychika w procesach alergicznych i jak alergia wpływa na stan psychiki. Do tej pory zauważono, że osoby z przewlekła alergią są bardziej pobudliwe od osób, które nie chorują na alergię, oraz to, że codzienny stres wyzwala reakcje alergiczną, mimo iż poziom wpływu alergenu pozostaje na tym samym poziomie! Można na chwilę obecną stwierdzić, że alergia i układ nerwowy są ze sobą ściśle powiązane i powinno wziąć się to pod uwagę w leczeniu. Terapie biorezonansem MORA mają standardowo połączoną terapię odczulającą z terapią tonizującą układ nerwowy poprzez wyrównanie energii w punktach KG 6 i LG 13, co pozwolił nie tylko na lepsze wyniki ale także na wyeliminowanie początkowego pogorszenia samopoczucia, jakie obserwowano w starszych terapiach.

 

 

Ciągły głód a alergia

Podczas alergii podnosi się poziom histaminy, która odpowiada między innymi za wytwarzanie soku żołądkowego! U zdrowego człowieka poziom histaminy jest niewielki i sok żołądkowy jest produkowany jest w normalnych ilościach. Jednak alergia wymusza na organizmie podniesienie histaminy celem wywołania reakcji obronnej, co przy okazji przyczynia się do nadmiernego pobudzenia żołądka. Skutkiem tego jest wilczy apetyt nawet w niedługim czasie po zjedzeniu! Jeśli taka sytuacja staje się przewlekła, może dojść do zaburzeń trawienia w postaci zbyt powierzchownego rozdrobnienia pokarmu w żołądku i niedostatecznego wchłonięcia sie substancji odżywczych w dalszych częściach układu pokarmowego! Poza tym pacjentów męczy częsta zgaga, ciągły głód i ssanie w żoładku, co może wskazywać na jakąś chorobę układu pokarmowego, podczas gdy jest to efekt ciągnącej się od lat alergii.  

 

Podsumowanie

Jeśli podejrzewasz u siebie lub u swoich bliskich alergię to zapraszamy Cię do naszego gabinetu, gdzie wykonujemy testy alergiczne metodą biorezonansu MORA na alergie pokarmowe i wziewne.

 

Baner reklamowy testy

Wizyta diagnostyczno-konsultacyjna. Zawiera pakiet trzech badań. Prowadzimy leczenie chorób przewlekłych.

Leczenie alternatywne baner reklamowy

Leczenie alternatywne: choroby układu pokarmowego i oddechowego, alergie pokarmowe i wziewne, pasożyty, borelioza  

Borelioza

Kleszcz na liściu

Ugryzł Cie kleszcz? Podejrzewasz boreliozę? Skuteczna diagnostyka i terapia boreliozy.  Czytaj więcej

Pasożyty

Urządzenie biorezonansowe MV (MORA V) firma BioKat

Nowoczesna i precyzyjna diagnostyka pasożytów. Skuteczne terapie usuwania zakażeń pasożytami.  Czytaj więcej

Alergie

Alergie na pyłki

Testy na alergie pokarmowe i wziewne. Odczulanie alergii metodą biorezonansu. Czytaj więcej 

Treści artykułów służą jedynie celom informacyjnym. Nie zastępują konsultacji z lekarzem, nie mogą służyć samodiagnozie lub samoleczeniu. Jeżeli masz problemy zdrowotne lub jakiekolwiek wątpliwości dotyczące Twojego stanu zdrowia i sposobu leczenia to skonsultuj się z lekarzem. Nie bierzemy na siebie odpowiedzialności za skutki w przypadku, gdyby ktoś będzie chciał wykorzystać informacje do samoleczenia czy samodiagnozy.

Teksty prezentowane na stronie stanowią własność firmy Łukasz Dobrzyński i są utworem w rozumieniu ustawy z dnia 04 lutego 1994r o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz.U.nr.90,poz.631). Żadna ich część nie może być rozpowszechniana, kopiowana, przetwarzana w jakikolwiek sposób (elektroniczny, mechaniczny lub inny) bez pisemnej zgody Właściciela.