Ból gardła, ściekająca wydzielina, kaszel, katar, złe samopoczucie - to nie zawsze objawy przeziębienia! Mogą to być objawy alergii wziewnej! Coraz więcej osób cierpi na alergię wziewną przypominającą objawami przeziębienie. Otrzymują serie różnych leków, w tym antybiotyków, które niewiele pomagają.

 

Problemy z reguły zaczynają się na początku roku i trwają nawet do wakacji. W zależności, na co jest się uczulonym, okres trwania dolegliwości może być różny, np. okres pylenia traw, które są najsilniejszym alergenem, przypada na maj - czerwiec (zobacz kalendarz pyleń).

 


Kobieta i dmuchawiec jako symbol alergii wziewnej

 

A gdzie swędzenie oczu i katar sienny?

Najczęściej alergie pyłkową kojarzymy ze swędzeniem oczu i wodnistym katarem. Jednak coraz zauważa się, że objawy alergii na pyłki mogą być bardzo różne. Coraz częściej występują:

  • bóle gardła
  • zapalenie krtani
  • kaszel
  • katar
  • ściekająca po tylnej ściance, żrąca wydzielina
  • zapalenie ucha
  • bóle głowy
  • zapalenie zatok
  • zmiany skórne

 

W zeszłym roku w okresie wiosennym aż cztery razy zachorowałam na zapalenie ucha, na co dostawałam antybiotyki. Infekcje pojawiały się co 2-3 tygodni! Za kolejnym razem zaczęłam szukać innych metod. Z Internetu dowiedziałam się, że biorezonansie i wykonałam testy, które wykazały, że jestem alergiczką na pyłki! Trochę nie wierzyłam, ale już pierwsze odczulanie złagodziło chorobę o połowę a dalsze spowodowały całkowitą poprawę. W tym roku okres pyleń przeszłam bez żadnych dolegliwości!
Patrycja Lisewska, lat 27, Zielona Góra

 

Często chorujesz - sprawdź alergie

Jeśli zaczęłaś chorować na częste przeziębienia w okresie pylenia pyłków to sprawdź, czy nie jest to wywołane alergią na pyłki, bo jest to jedyna droga aby uwolnić się od dolegliwości! Pamiętaj, że antybiotyki - mimo, że niekiedy niezbędne dla uratowania życia - to brane bezpodstawnie, mogą zrujnować Ci zdrowie, wyjaławiając organizm i doprowadzając do niebezpiecznej grzybicy!

 

 

W naszym gabinecie wykonujemy biorezonansowe testy alergiczne oraz prowadzimy terapie alergii metodą MORA.
Zapraszamy

 

 

 

Promocja ważna do 31 października 2018 r.  (liczy się termin zgłoszenia - nawet na dalsze terminy!)

Borelioza

Kleszcz z boreliozą

Ugryzł Cie kleszcz? Podejrzewasz boreliozę? Skuteczna diagnostyka i terapia boreliozy.  Czytaj więcej

Pasożyty

Nowoczesna i precyzyjna diagnostyka pasożytów. Skuteczne terapie usuwania zakażeń pasożytami.  Czytaj więcej

Polecane książki

Jerzy Zieba na wykłądzie

Polecamy książki, które warto przeczytać: Jerzy Zięba "Ukryte terapie" Czytaj więcej

Powrót do góry

Treści artykułów służą jedynie celom informacyjnym. Nie zastępują konsultacji z lekarzem, nie mogą służyć samodiagnozie lub samoleczeniu. Jeżeli masz problemy zdrowotne lub jakiekolwiek wątpliwości dotyczące Twojego stanu zdrowia i sposobu leczenia to skonsultuj się z lekarzem. Nie bierzemy na siebie odpowiedzialności za skutki w przypadku, gdyby ktoś będzie chciał wykorzystać informacje do samoleczenia czy samodiagnozy.