Ból gardła, ściekająca wydzielina, kaszel, katar, złe samopoczucie - to nie zawsze objawy przeziębienia! Mogą to być objawy alergii wziewnej! Coraz więcej osób cierpi na alergię wziewną przypominającą objawami przeziębienie. Otrzymują serie różnych leków, w tym antybiotyków, które niewiele pomagają.

 

Problemy z reguły zaczynają się na początku roku i trwają nawet do wakacji. W zależności, na co jest się uczulonym, okres trwania dolegliwości może być różny, np. okres pylenia traw, które są najsilniejszym alergenem, przypada na maj - czerwiec (zobacz kalendarz pyleń).

 


Kobieta i dmuchawiec jako symbol alergii wziewnej

 

A gdzie swędzenie oczu i katar sienny?

Najczęściej alergie pyłkową kojarzymy ze swędzeniem oczu i wodnistym katarem. Jednak coraz zauważa się, że objawy alergii na pyłki mogą być bardzo różne. Coraz częściej występują:

  • bóle gardła
  • zapalenie krtani
  • kaszel
  • katar
  • ściekająca po tylnej ściance, żrąca wydzielina
  • zapalenie ucha
  • bóle głowy
  • zapalenie zatok
  • zmiany skórne

 

W zeszłym roku w okresie wiosennym aż cztery razy zachorowałam na zapalenie ucha, na co dostawałam antybiotyki. Infekcje pojawiały się co 2-3 tygodni! Za kolejnym razem zaczęłam szukać innych metod. Z Internetu dowiedziałam się, że biorezonansie i wykonałam testy, które wykazały, że jestem alergiczką na pyłki! Trochę nie wierzyłam, ale już pierwsze odczulanie złagodziło chorobę o połowę a dalsze spowodowały całkowitą poprawę. W tym roku okres pyleń przeszłam bez żadnych dolegliwości!
Patrycja Lisewska, lat 27, Zielona Góra

 

Często chorujesz - sprawdź alergie

Jeśli zaczęłaś chorować na częste przeziębienia w okresie pylenia pyłków to sprawdź, czy nie jest to wywołane alergią na pyłki, bo jest to jedyna droga aby uwolnić się od dolegliwości! Pamiętaj, że antybiotyki - mimo, że niekiedy niezbędne dla uratowania życia - to brane bezpodstawnie, mogą zrujnować Ci zdrowie, wyjaławiając organizm i doprowadzając do niebezpiecznej grzybicy!

 

 

W naszym gabinecie wykonujemy biorezonansowe testy alergiczne oraz prowadzimy terapie alergii metodą MORA.
Zapraszamy

 

 

 

Promocja ważna do 31 sierpnia  2018 r. 

Borelioza

Kleszcz z boreliozą

Ugryzł Cie kleszcz? Podejrzewasz boreliozę? Skuteczna diagnostyka i terapia boreliozy.  Czytaj więcej

Pasożyty

Nowoczesna i precyzyjna diagnostyka pasożytów. Skuteczne terapie usuwania zakażeń pasożytami.  Czytaj więcej

Polecane książki

Jerzy Zieba na wykłądzie

Polecamy książki, które warto przeczytać. Bardzo cenna wiedza. Czytaj więcej

Powrót do góry

Treści artykułów służą jedynie celom informacyjnym. Nie zastępują konsultacji z lekarzem, nie mogą służyć samodiagnozie lub samoleczeniu. Jeżeli masz problemy zdrowotne lub jakiekolwiek wątpliwości dotyczące Twojego stanu zdrowia i sposobu leczenia to skonsultuj się z lekarzem. Nie bierzemy na siebie odpowiedzialności za skutki w przypadku, gdyby ktoś będzie chciał wykorzystać informacje do samoleczenia czy samodiagnozy.