Na alergie na sierści zwierząt cierpi prawdopodobnie 15% ludzi, z czego większość z nich jest uczulona na sierść kota! Objawy bywają bardzo uciążliwe.

Alergia na sierść kota objawia sie wysypką na skórze, swędzeniem skóry, katarem, kichaniem, swędzeniem i łzawieniem oczu, kaszlem a nawet dusznościami, co może doprowadzić do astmy. Stały kontakt z alergenem może stopniowo pogłębiać stan chorego. Dlatego wiele osób, zwłaszcza rodziców dzieci będących uczulonymi na kota, decyduje sie oddać zwierze. Nie trzeba tego jednak robić, ponieważ kota można odczulić. Ale o napiszemy dalej, teraz wspomnimy dwa słowa o tym, że to nie sama sierść kota alergizuje a jego ślina.

 

Kot

 

Alergia na ślinę kota

Udowodniono, że czynnikiem alergizującym jest nie tylko sama sierść kota ale jego ślina. W niej znajdują sie uczulające białka. A jako, że kot myje sie codziennie liżąc swoją sierść, to zostają na niej resztki śliny. Alergenem może być także wydzielina z gruczołów łojowych kota znajdujących sie na skórze.Metoda odczulania kota

Najlepszą metodą na odczulenie alergii na kota jest metoda biorezonansowa. Jest to nowoczesna technika, która wykorzystuje fale elektromagnetyczne do zniwelowania reakcji alergicznych. Aplikuje sie częstotliwość sierści/śliny kota uzyskując 98 procent skuteczności. Jest to zatem najlepsza metoda, aby pozbyć się alergii na kota.

Odczulania biorezonansowego terapie są całkowicie bezinwazyjne i bezbolesne i można je wykonywać dzieciom. Ilość zabiegów może być różna. Standardowo wykonuje się 5 terapii jednak sierść kota jest trudnym do odczulenia czynnikiem i może w niektórych przypadkach wymagać 10 zabiegów. Przebieg terapii jest monitorowany regularnymi pomiarami.

Częstotliwość alergenów znajduje sie bazie komputerowej ale na zabieg warto przynieść fizyczną próbkę sierści swojego kota! Można również wziąć na wacik jego ślinę. Podnosi to efektywność terapii!


Jak zbadać czy mamy alergie na kota?

Metody badania są różne. Można wykonać klasyczne testy alergiczne skórne ale można również wykonać test na biorezonansie. Biorezonans służy bowiem zarówno do terapii jak i do badania.

 

Alergia na kota w naszym gabinecie

Prowadzimy gabinet od 2010 roku. Specjalizujemy się w leczeniu alergii. Prowadzimy testy alergiczne metodą biorezonansu i wykonujemy odczulania biorezonansowe. W przypadku alergii na kota mamy dużo sukcesów terapeutycznych. Wiele osób może bezpiecznie żyć teraz z ukochanym „sierściuchem”. Nawet nasza terapeutka, Paula Jodczyk, miała silną alergie na kota i dostawała astmy przy kontakcie z kotami. Wykonaliśmy serie 10 zabiegów i aktualnie Paula ma w domu dwa koty i nie przejawia na nie żądnej alergii. Oto one, Rudy i Astro:

 Dwa koty