Często na wiosnę wiele osób cierpi na ból gardła przypominający anginę. Okazuje się, że w wielu przypadkach nie wynika to z zakażenia bakteryjnego a jest formą reakcji alergicznej na pyłki drzew! Leczenie na anginę nie przyniesie żadnej poprawy! Pomocne jest zrobienie testów alergicznych i zastosowanie odczulania.


Alergia na pyłki. Objawy

Alergia na pyłki może powodować wiele różnych dolegliwości. Najczęściej jest to katar sienny, łzawienie i swędzenie oczu, ale mogą to być także inne reakcje takie jak ból gardła, pieczenie gardła, ból podczas połykania, odczucie ściekania żrącej wydzieliny, suchość gardła a nawet towarzyszące temu stany zapalne ucha! Leczenie objawowe może jedynie stłumić objawy lub w ogóle nie dać rezultatu. Naraża też na rozrost grzybów candida, z którego leczą sie miesiącami. Warto zatem wykonać testy alergiczne, zwłaszcza jeśli ktoś zauważa, że bóle gardła powtarzają się co roku w okresie pylenia.

 

Młoda kobieta kaszle przykładając dłoń do ust.   

 

Test Obciążeń biorezonansem MORA

Jednym z najlepszych testów identyfikujących alergeny wziewne jest test biorezonansem MORA. Wykonuje się go specjalnym urządzeniem i polega on na odczytywaniu częstotliwości elektromagnetycznych alergenów z organizmu człowieka. Jest całkowicie bezpieczny i bezinwazyjnych, co jest ważne szczególnie w przypadku dzieci.

Technologia MORA jest niemiecką koncepcją diagnostyki zdrowia i zakłada kompleksowe podejście do choroby. Oprócz pyłków bada się także stan całego organizmu wliczając w to narządy wewnętrzne, obciążenia metalami ciężkimi, niedoleczone infekcje bakteryjne i wirusowe, zakażenia pasożytami oraz wiele innych czynników mogących wpływać na rozwój lub nasilenie zgłaszanych dolegliwości. W zależności od wyniku podejmowane są działania usuwające poszczególne obciążenia, gwarantujące powrót do zdrowia.

 

Jak usunąć ból gardła wywołany alergią?

Do usunięcia reakcji alergicznej na pyłki służy także biorezonans, którym można odczulać alergie. O ile podczas badania urządzenie sczytywało sygnały z organizmu tak w terapii przekazuje ono sygnały do organizmu. Emitowane są sygnały elektromagnetyczne poszczególnych pyłków. Przekazywane są w formie terapeutycznej, gdzie stosuje się odwrócenie kształtu fali sygnału, niczym odbicia lustrzanego. Dzięki temu gasi sie reakcje alergiczną na poziomie komórkowych. Odczuleń na każdy czynnik wykonuje sie pięć w odstępie tygodnia. Z reguły już po pierwszym zabiegu ustępują objawy alergii takie jak ból gardła.

 

 Przypadek z gabinetu

„Co roku chorowałam na anginy połączone z zapalaniem ucha. Taka sytuacja powtarzała sie od kilku lat na wiosnę i z roku na rok była coraz gorsza. Zaczęłam podejrzewać, że może mieć to związek z alergią. Za namową koleżanki skorzystałam z biorezonansu i faktycznie w tym roku nie miałam żadnych problemów. Polecam”. Urszula N. Zielona Góra. (mail z 17 kwietnia 2015 roku).