Każdy alergik wie, że histamina to „coś złego”, jednak dokładnie nie wie, co to jest i jakie praktyczne rzeczy z tego wynikają.

Czy jest histamina?

Jest to związek produkowany przez nasz organizm. Każdy z nas ją produkuje w niewielkich ilościach. Jest ona nam potrzebna do niektórych procesów życiowych takich jak np. trawienie. U osoby z alergią powstają przeciwciała w odpowiedzi na obecność alergenu. Wówczas histamina wydzielana jest w bardzo dużych ilościach i wywołuje reakcje alergiczne: stany zapalne śluzówek, katary, świąd oczu, świąd skóry, świąd podniebienia, zmiany skórne, wysypki, egzemy, skurcz oskrzeli, bóle brzucha przy alergiach pokarmowych, biegunki, skurcze brzucha i cały szereg innych problemów zdrowotnych. Dlatego na alergie przepisuje się leki antyhistaminowe, które mają za zadanie zbić histaminę i wygasić te objawyCo jest w tym wszystkim ważne

Mało kto wie, że wiele produktów spożywczych, z jakimi mamy kontakt na co dzień, zawiera w swoim składzie histaminę lub podnosi jej poziom! Nie muszą one być dla kogoś alergenem ale przez samo podniesie poziomu histaminy nasilą alergie! Jeśli na przykład zjemy pomidory czy kakao to histamina podskoczy i alergia się zaogni!! Dlatego alergicy musza na uważać na produkty wpływające na histaminę.
Osoby z alergią pokarmową nie powinny jeść w produktów podnoszących poziom histaminy do czasu, aż nie odczulą głównych alergenów. Osoby z alergią na pyłki powinny unikać ich zwłaszcza w okresie pylenia.

 

Jakie produkty podnoszą histaminę?

Należy uważać na następujące produkty spożywcze: pomidory, keczup, banany, truskawki, maliny, orzechy (zwłaszcza ziemne i laskowe), kakao, czekolada, kiszonki, wędzonki, wieprzowina, dodatki spożywcze, jajko (zwłaszcza białko), czerwone wino, sery pleśniowe, pieczarki.

 

Umów się na wizytę

Informacja i rejestracja: 531084087

Adres: BioMora. Gabinet Biorezonansu i Medycyny Naturalnej, Zielona Góra, ul. Boh. Westerplatte 9 gab. 310

Najczęściej czytany artykuł

Reklama artykułu o wiarygodności badań Volla. Lekarka a w tle lekarz rozmawia rodzinie.

Wyniki testów biorezonansu mogą być fałszywe! Zobacz, na co zwrócić uwage i jaki test wybrać.  

Borelioza. Badanie i leczenie

baner borelii

Terapia biorezonansem MORA jest jedną z najskuteczniejszych metod leczenia boreliozy. 

Szczegółowa diagnostyka organizmu

Baner

Polecana w przypadkach przewlekłych, które trudno poddają się leczeniu

Gabinet BioMora, Paula Jodczyk, Łukasz Dobrzyński, ul. Bohaterów Westerplatte 9 gabinet 310, Zielona Góra, tel. 531 084 087