Alergia na mleko jest coraz powszechniejsza. Objawy alergii na mleko mogą być bardzo różne i dalekie od typowych objawów alergii pokarmowej takich jak bóle brzucha, wysypki skórne czy biegunki.
Zobacz, co jeszcze może sie dziać, kiedy mamy alergie na mleko oraz co można z tym zrobić.
Alergia na mleko
Mimo, że coraz częściej mówi sie o tym, że mleko uczula to wiele osób jest tym zdziwiona. Mleko jest bowiem rozreklamowane jako pokarm niezbędny dla zdrowia i służący zdrowiu jednak okazuje sie, że z uwagi na procesy przetwarzania mleko staje sie ono bardzo niekorzystne dla organizmu. Szacuje sie, że ponad połowa społeczeństwa cierpi przez mleko na różne dolegliwości.
Objawy alergii na mleko
Do powszechnie znanych należą:
- bóle brzucha
- biegunka
- nudności
- wymioty
- wzdęcia
- wysypki
Do mniej znanych należą:
- zespół drażliwego jelita
- skurcze brzucha
- atopowe zapalenie skóry
- przewlekłe zapalenie zatok
- przewlekły kaszel
- astma
- bóle głowy
- bóle stawowe
- bóle mięśniowe
- zaburzenie pracy serca
- częste oddawanie moczu
- moczenie nocne
- zapalenie spojówek
- zaburzenia snu
- zaburzenia pracy tarczycy
Co zrobić z alergia na mleko?
Przede wszystkim należy przyjść i sie przebadać, czy ma sie alergie na mleko. Jako, że mleko jest alergenem utajnionym to zwykłe testy skórne tego nie wykażą. Specjalistyczne testy z krwi sa bardzo kosztowne i kosztują 1000-2000 zł. Dlatego polecamy badanie na biorezonansie, które jest bardzo precyzyjne a cenowo dostępne dla każdej osoby.
Przypadek z gabinetu
Zgłosiła sie do nas mama z dzieckiem 6 letnim cierpiącym na moczenie nocne. Chłopiec miał to od dłuższego czasu, żadne leczenie nie pomagało, a skupiało sie one na tym, że uznano iż problem wynika z nadmiernego napięcia nerwowego przy współudziale osłabionych mięśni pęcherza. Z testu na biorezonansie wyszła bardzo wyraźna alergia na mleko, ryż biały i owoce cytrusowe. Juz samo odstawienie tych produktów spowodowało osłabienie dolegliwości a seria zabiegów odczulających sprawiła, że dziecko wróciło do pełni zdrowia.
Przykład bardzo wyraźnie pokazuje, że alergia na mleko może przybierać bardzo różna formę. Dlatego jeśli Ty lub Twoje dziecko cierpicie na przewlekłe dolegliwości, niepoddające sie konwencjonalnemu leczeniu, to warto pomyśleć czy nie jest to alergia na mleko.
Dodajmy jeszcze, że przy alergii na mleko bardzo często dochodzi do takiego zjawiska, jakie ma miejsce przy nałogach - pojawia sie pożądanie mleka! Jeśli zatem nie możecie rozstać sie z mlekiem i przetworami mlecznymi (sery, jogurty itd.) to można tu podejrzewać alergie utajniona na mleko! Im silniejsze pożądanie tym prawdopodobnie większa alergia!