Testy skórne na alergie pokazują reakcje natychmiastową na dany alergen. Świetnie sprawdzają się w przypadku alergii wziewnych. Biorezonans pokazuje każdą formę alergii i jest pomocny zarówno przy pyłkach jak i „pokarmówce”.

Testy skórne należą do badań medycznych, podczas, gdy biorezonans jest formą diagnostyki medycyny alternatywnej. Obie metody są pomocne jednak ich wyniki mogą się różnić!

 

Rodzina na łące, mama tata i dziecko. Tata trzyma dziecko "na barana". Dziecko ma rozłożone rece jak w Titaniku


Alergie bada sie na wiele sposobów

Istnieje wiele form alergii, wiele przeciwciał oraz wiele testów alergicznych. Nie da się wszystkiego zbadać jednym testem. Nie można też jednoznacznie stwierdzić, że nie ma się na cos alergii, jeśli nie wykonało się wszystkich możliwych badań! Podczas reakcji alergicznej organizm wytwarza różne przeciwciała. Może to być przeciwciało tzw. IgE zależne, czyli przeciwciało reakcji natychmiastowej, lub przeciwciało IgG - powstające przy tzw. alergii opóźnionej! Są też przeciwciała IgM, IgA. Mamy również do czynienia z reakcjami bez udziału przeciwciał, gdzie od razu dochodzi do uaktywnienia mediatorów stanów zapalnych i wówczas mówimy o pseudoalergii. Zupełnie inną sprawą są nietolerancje, które tak naprawdę są kwestią zaburzenia trawienia a nie formą alergii!

Tych reakcji jest bardzo wiele i nie można powiedzieć, że jak sie zrobi jeden test to będziemy wiedzieć wszystko. Będziemy wiedzieć tylko tą cześć, na którą pozwoli nam dane badanie. W przypadku testów skórnych badane są reakcje natychmiastowe, Ig-E zależne. Czyli uczulenie występuje zaraz po kontakcie z alergenem. Test te mają duże znaczenie w alergiach wziewnych na pyłki, kurz czy sierści zwierząt. W przypadku alergii pokarmowych stanową niestety niewielki procent, bowiem alergie pokarmowe to z w większości reakcje opóźnione, w których udział biorą przeciwciała Ig-G zależne. Reakcja alergiczna pojawia się od kilku godzin do kilku dni po zjedzeniu szkodliwego pokarmu. Może się zatem okazać, że w testach skórnych nie wyjdzie nic przy jajkach czy mleku a na testach z krwi Ig-G zależnych już tak. Oznaczać to będzie, że nie mamy alergii natychmiastowej na mleko ale mamy na nie alergie opóźnioną.Co bada biorezonans?

Biorezonans jest urządzeniem elektronicznym, który określa każdy negatywny wpływ danego czynnika na organizm, bez znaczenia, jakie mechanizmy obronne zachodzą. Pokazuje zatem zarówno alergeny natychmiastowe oraz opóźnione ale nie rozróżnia form tych alergii. Nie dowiemy się zatem, czy jest to alergia opóźniona czy natychmiastowa ale dowiemy się, co nam szkodzi. Biorezonans pokazuje także czynniki wywołujące pseudoalergie, czyli te, w których nie występują przeciwciała!

Biorezonans jest niezwykle pomocnym i skutecznym narządziłem w walce z alergiami, co potwierdza już ponad 40-letania praktyka i ciągły wzrost zainteresowania tą metodą z uwagi na sukcesy terapeutyczne.

Biorezonans jest szczególnie polecany dzieciom, bowiem badanie jest bezinwazyjne i bezbolesne. Sam przebieg badania jest dla dziecka przyjemny, bowiem podczas testowania włączyć dziecku bajkę, co zajmie jego uwagę na czas testu. Sprawdza sie to doskonale. Tylko czasem trudno potem takie dziecko oderwać od bajki :) Maleńkie dzieci, kilku miesięczne, mogą nawet spać, podczas badania. Oczywiście test alergiczne biorezonasnem nie są tylko dla dzieci, można badać osoby w każdym wieku, a potem, na podstawie wyników, prowadzić terapie odczulające.

 

Nasz gabinet

Prowadzimy testy alergiczne i odczulanie za pomocą biorezonansu MORA. Działamy w Zielonej Górze od 2010 roku i mamy na swoim koncie wiele sukcesów terapeutycznych w leczeniu alergii. 

Gabinet BioMora, ul. Bohaterów Westerplatte 9 gabinet 310, tel. 531 084 087