baner biomora 2020 kompr

Wiele osób mówi nam, że zrobili testy skórne alergiczne i nie wyszło im to, na co wiedzą, że mają alergie, a co na biorezonansie wyraźnie wychodzi. Zadają pytanie, dlaczego tak jest, czemu testy skórne na alergie pokarmowe i wziewne nie pokazują, jak jest naprawdę?

 

Alergia bada sie na wiele sposobów

Rodzina na łące, mama tata i dziecko. Tata trzyma dziecko "na barana". Dziecko ma rozłożone rece jak w TitanikuZacznijmy może od tego, że jak to często bywa, wrzucono do jednego worka o nazwie "testy alergiczne" różne badania na alergie. To podobnie, jak ogólnie mówi sie, że witamina K powoduje krzepniecie krwi a tu okazuje, sie, że mamy witaminę K1, która właśnie zagęszcza krew, oraz witaminę K2, która wpływa na przeniesienie wapnia do kości - a to juz zupełnie inna sprawa! Wracając do alergii - nie każdy wie, że sama alergia jest bardzo skomplikowana, i że podczas odpierania alergenów dochodzi do wieli rożnych reakcji obronnych i każdą z tych reakcji trzeba by było badać by całościowo odpowiedzieć na pytanie , czy nie mam na cos alergii. Wyjaśnijmy to bliżej.


Jeśli w organizmie pojawia sie obce białko to organizm wysyłka przeciwko niemu swoją obronę. I może to być przeciwciało tzw. IgE zależne, czyli przeciwciało reakcji natychmiastowej, lub przeciwciało IgG - powstające przy III typie alergii, tzw. alergii opóźnionej! są też inne przeciwciała takie jak IgM, IgA. Mamy również do czynienia z reakcjami bez udziału przeciwciał, gdzie od razu dochodzi do uaktywnienia mediatorów stanów zapalnych i wówczas mówimy o pseudoalergii.


Tych reakcji jest jak widać bardzo wiele i nie można powiedzieć, że jak sie zrobi testy skórne to będziemy widzieć wszystko. Będziemy wiedzieć tylko tą cześć, na którą pozwoli nam to badanie, a bada ono z reguły reakcje natychmiastowe czyli Ig E zależne. Można tą reakcje zrobić także z krwi praktycznie w większości laboratoriów. Ale reakcja natychmiastowa to tak naprawdę stanowi niewielką grupę w alergii. Znacznie ważniejsze sa reakcje opóźnione, gdzie musi zajść juz metabolizm, jak ma to miejsce np. przy białku mleka czy jajka! Często na testach skórnych nie pokazuje nic przy mleko i stwierdza sie, że nie ma na to alergii. Ale zaraz zaraz - nie ma alergii IgE zależnej! A co z opóźnioną?!! Dlaczego sie na to nie patrzy?! Przy pyłkach, pleśniach czy sierści kota często zachodzą reakcje natychmiastowe, ale przy głównych alergenach pokarmowych są to reakcje opóźnione.

 

Testy skórne nie pokazały alergii

Przyszła do nas Pani z wynikami z krwi i mówi, że nie wyszło jej alergia na mleko, wiec dlaczego biorezonans pokazuje, że jednak jest alergia. Jeśli czytaliście to, co wcześniej napisaliśmy, to już wiecie, jaka jest odpowiedź - badania z krwi dotyczyły reakcji natychmiastowej, IgE zależnej - to jest napisane na wyniku.
Ale kto wie o tym, że alergia nie ogranicza sie tylko do takiej reakcji?!! Mówimy ogólnie "alergia" ale pod tym pojęciem kryje sie wiele rożnych form reakcji. Trzeba je wszystkie umieć rozróżnić, bo inaczej przegra sie walkę z alergią.

 

Co bada biorezonans?

Biorezonans jest urządzeniem elektronicznym, który co prawda nie pokazuje stricte z jaką rekcja mamy do czynienia - czyli czy z natychmiastową czy opóźnioną - ale pokazuje każdy negatywny wpływ danego czynnika na organizm, bez znaczenia na to jakie mechanizmy obronne w nich zachodzą. Może nawet wychwycić czynniki wywołujące pseudoalergie, czyli te, których testy laboratoryjne nie są w stanie zbadać, ponieważ nie ma przy nich przeciwciał!!! Dzięki temu biorezonans staje sie niezwykle pomocnym i skutecznym narządziłem w walce z alergiami, co potwierdza juz ponad 40-letania praktyka na biorezonansach i ciągły wzrost zainteresowania ta metodą z uwagi na sukcesy terapeutyczne.


Jeśli zatem byłaś ze sobą lub swoim dzieckiem na testach skórnych i nadal czujesz, że coś jest nie tak, to radzimy Ci, byś skorzystała z testów na alergie za pomocą biorezonansu. I nie ma tu znaczenia wiek dziecka, nie musi mieć ukończonych 3 lat, jak to sie zawsze powtarza w placówkach medycznych. Przecież maleństwa, mające roczek czy dwa latka tez juz mają alergie, wiec co - mają sie męczyć? Muszą czekać rok by można było im zrobić testy i skutecznie pomóc?! Dostają jedynie środki objawowe tłumiące objawy takie jak sterydy i "sprawa załatwiona" - dziecko nie drapie sie, nie płacze, mamy problem z głowy. Ale czy tak naprawdę jest? Przecież wszędzie sie mówi, że leczenie tłumiące objawy to nie jest dobre leczenie, ponieważ przyczyna choroby nie zostaje usunięta a długotrwałe tłumienie objawów może doprowadzić do jeszcze większych problemów. A przecież to najbardziej dla naszych dzieci chcemy tego, co najlepsze, wiec dlaczego godzimy sie na sterydy. Poza tym same skutki uboczne takich leków są zastraszające. Pod tym kątem biorezoanns jest jak najbardziej pomocny i warto tego spróbować.

 

Co więcej, sam przebieg badania jest dla dziecka bardzo przyjemny, bowiem po pierwsze nic ono nie czuje, gdyż testy sa bezbolesne, to do tego, jeśli jest niecierpliwe, można podczas testowania włączyć dziecku bajkę, czym zajmiemy jego uwagę na czas testu. Sprawdza sie to doskonale. Tylko czasem trudno potem takie dziecko oderwać od bajki :) Maleńkie dzieci, kilku miesięczne, mogą nawet spać, podczas badania sczytuje sie jedynie ładunki elektryczne z punktów skórnych i odczytuje pomiar na komputerze. Oczywiście test alergiczne biorezonasnem nie sa tylko dla dzieci, można badać osoby w każdym wieku, a potem, na podstawie wyników, prowadzić skuteczne terapie odczulające.

 

Baner reklamowy testy

Wizyta diagnostyczno-konsultacyjna. Zawiera pakiet trzech badań. Prowadzimy leczenie chorób przewlekłych.

Leczenie alternatywne baner reklamowy

Leczenie alternatywne: choroby układu pokarmowego i oddechowego, alergie pokarmowe i wziewne, pasożyty, borelioza  

Borelioza

Kleszcz na liściu

Ugryzł Cie kleszcz? Podejrzewasz boreliozę? Skuteczna diagnostyka i terapia boreliozy.  Czytaj więcej

Pasożyty

Urządzenie biorezonansowe MV (MORA V) firma BioKat

Nowoczesna i precyzyjna diagnostyka pasożytów. Skuteczne terapie usuwania zakażeń pasożytami.  Czytaj więcej

Alergie

Alergie na pyłki

Testy na alergie pokarmowe i wziewne. Odczulanie alergii metodą biorezonansu. Czytaj więcej 

Treści artykułów służą jedynie celom informacyjnym. Nie zastępują konsultacji z lekarzem, nie mogą służyć samodiagnozie lub samoleczeniu. Jeżeli masz problemy zdrowotne lub jakiekolwiek wątpliwości dotyczące Twojego stanu zdrowia i sposobu leczenia to skonsultuj się z lekarzem. Nie bierzemy na siebie odpowiedzialności za skutki w przypadku, gdyby ktoś będzie chciał wykorzystać informacje do samoleczenia czy samodiagnozy.

Teksty prezentowane na stronie stanowią własność firmy Łukasz Dobrzyński i są utworem w rozumieniu ustawy z dnia 04 lutego 1994r o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz.U.nr.90,poz.631). Żadna ich część nie może być rozpowszechniana, kopiowana, przetwarzana w jakikolwiek sposób (elektroniczny, mechaniczny lub inny) bez pisemnej zgody Właściciela.