Chlamydia pneumoniae jest bakterią, która atakuje układ oddechowy. Wywołuje zapalenie krtani, zapalenie oskrzeli, zapalenie zatok a także zapalenie płuc. Może przyczynić sie do powstania dychawicy oskrzelowej, przewlekłego zapalenia gardła i przewlekłego zapalenia zatok.

 

Chlamydia pneumoniae. Droga zakażenia

Bakteria chlamydia pneumoniae przenosi się drogą kropelkową i można się nią zarazić przebywając w dużych skupiskach ludzi takich jak markety, kina, przedszkola, szkoła. Z jej powodu chorują przede wszystkim ludzie młodzi i osoby w starszym wieku. U tych drugich zwykle rozwija się ciężkie zapalenie płuc, które może być niebezpieczne dla życia.

 

Chlamydia pneumoniae. Objawy

Zakażenie bakterią chlamydia pneumoniae może wywołać następujące dolegliwości

  • ból gardła
  • kaszel
  • chrypka
  • bóle głowy
  • bole mięśni
  • bóle stawów
  • stan podgorączkowy lub gorączka

Czasami zakażenie może przebiegać bez wyraźnych symptomów. Bywa też tak, że niektóre osoby w ogóle nie przejawiają objawów a są nosicielami tej bakterii i mogą zarażać nią innych. Dlatego ważna jest profilaktyczna diagnostyka.

Zakażenie bakteriami zazwyczaj ma łagodny przebieg.

Podejrzewa się, że chlamydia pneumoniae ma wpływ na rozwój choroby wieńcowej, czyli choroby niedokrwiennej serca.Chlamydia pneumoniae diagnostyka

Najczęściej polecanym testem laboratoryjnym medycyny konwencjonalnej jest Test ELISA. Jest to najbardziej popularne badanie, które polega na oznaczeniu poziomu immunoglobulin we krwi, czyli przeciwciał występujących przeciwko bakterii chlamydia pneumoniae. Oznacza się przeciwciała IgM, IgG i IgA, które mogą świadczyć kolejno o tym, że infekcja sie rozwija, infekcja trwa już długo lub była przechodzona w przeszłości, forma przewlekła infekcji.

Jest także Test PCR. Jest to bardziej czuły test na wykrycie zakażenia bakterią chlamydia pneumoniae. Nie jest on powszechnie stosowany ze względu na wysoką cenę.

Alternatywnym sposobem, który polecamy i który wykonujemy w naszym gabinecie, jest badanie biorezonansem. Jest to metoda elektroniczna, polegająca na odczytywaniu częstotliwości elektromagnetycznej danej bakterii z organizmu człowieka. Można ustalić, czy jest to obciążenie małe, średnie czy duże i na podstawie wyniku dobrać terapie.

 

Chlamydia pneumoniae leczenie

Konwencjonalne leczenie zakażenia bakterią chlamydii pneumoniae polega na podawaniu antybiotyków. Sposoby alternatywne sa również wysoce skuteczne i polegają na przyjmowaniu preparatów ziołowych oraz terapiach na biorezonansie. Biorezonans służy bowiem nie tylko do diagnostyki ale także do terapii. Wysyła się za pomocą urządzenia odpowiednio dobrane sygnały elektromagnetyczne, które rozbijają błony komórkowe bakterii.

Najczęściej czytany artykuł

Reklama artykułu o wiarygodności badań Volla. Lekarka a w tle lekarz rozmawia rodzinie.

Wyniki testów biorezonansu mogą być fałszywe! Zobacz, na co zwrócić uwage i jaki test wybrać.  

Borelioza. Badanie i leczenie

baner borelii

Terapia biorezonansem MORA jest jedną z najskuteczniejszych metod leczenia boreliozy. 

Szczegółowa diagnostyka organizmu

Baner

Polecana w przypadkach przewlekłych, które trudno poddają się leczeniu

Treści artykułów służą jedynie celom informacyjnym. Nie zastępują konsultacji z lekarzem, nie mogą służyć samodiagnozie lub samoleczeniu. Jeżeli masz problemy zdrowotne lub jakiekolwiek wątpliwości dotyczące Twojego stanu zdrowia i sposobu leczenia to skonsultuj się z lekarzem. Nie bierzemy na siebie odpowiedzialności za skutki w przypadku, gdyby ktoś będzie chciał wykorzystać informacje do samoleczenia czy samodiagnozy.

Teksty prezentowane na stronie stanowią własność firmy Łukasz Dobrzyński i są utworem w rozumieniu ustawy z dnia 04 lutego 1994r o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz.U.nr.90,poz.631). Żadna ich część nie może być rozpowszechniana, kopiowana, przetwarzana w jakikolwiek sposób (elektroniczny, mechaniczny lub inny) bez pisemnej zgody Właściciela.