Czym jest opryszczka, jak sie można zarazić? Jakie są sposoby diagnostyki i leczenia?

 

Herpes Simplex Virus

Herpes Simplex Virus (HSV) jest wirusem który wywołuje opryszczkę skóry, błon śluzowych i narządów płciowych. Choroba cechuje sie pojawieniem sie drobnych pęcherzy. Najczęściej pojawiają sie one na twarzy, w szczególności na wagach oraz błonach śluzowych jamy ustnej. Mogą również umiejscowić sie na narządach płciowych (u mężczyzn na żołędziu i napletku, u kobiet na wargach sromowych). Zdarza sie także że pęcherze pojawiają sie na rogówce oka. Nie jest to częste ale jeśli sie przydarzy to jest to bardzo niebezpieczne ponieważ możne doprowadzić do utraty wzroku. Jest przy tym bardzo bolesne i ma przewlekły przebieg.

 

Wirus HSV

 

Wirus HVS objawy

Typowe objawy zakażenia Herpes Simplex to pęcherzyki majce wielkość kilku milimetrów, wypełnione przejrzystym płynem. Z czasem ten płyn ulega zmętnieniu i przekształca sie w ropę. Tworzą sie strupy. Pęcherze występują w grupie. Skóra pod nimi i dookoła nich jest zaczerwieniona. Odczuwane jest pieczenie i ból przy dotykaniu.

Do zakażenia może dojść przez pocałunki lub kontakty seksualne. Uważa sie, że wirusem opryszczki zakażonych jest większość ludzi , z tym że infekcja może utrzymywać sie w postaci utajonej, nawet przez całe życie. Aktywuje się dopiero przy osłabieniu odporności oraz przy wysokiej gorączce czy w trakcie miesiączki. Występowaniu opryszczki mogą również sprzyjać sytuacji stresowe, ponieważ stres bardzo mocno osłabia organizm!

 

Leczenie Herpes Simplex Virus

Opryszczka z reguły utrzymuje sie 7-10 dni i ma skłonność do nawrotów, zwykle w tych samych miejscach. Miejscowo stosuje sie różnego rodzaju maści jak na przykład maści cynkowe. Z naturalnych preparatów można polecić maść z nagietka lekarskiego, która przyspiesza gojenie ran. Jeśli infekcja dotyczy narządów płciowych wówczas można do kąpieli dodać olejku bodziszka. Jeśli zakażenia są bardzo dokuczliwe można skorzystać z terapii biorezonansowej, która polega na wygaszeniu wirusa za pomocą fal elektromagnetycznych. Po serii zabiegów opryszczka moze zniknąc na zawsze.


Warto także pamiętać o środkach ostrożności podczas infekcji. Pamiętajmy, by nie drapać miejsc zmienionych chorobowo, aby nie roznosić wirusa palcami. Warto używać osobnych sztućców, szklanek i ręczników.
.

Promocja ważna do 31 października 2018 r.  (liczy się termin zgłoszenia - nawet na dalsze terminy!)

Borelioza

Kleszcz z boreliozą

Ugryzł Cie kleszcz? Podejrzewasz boreliozę? Skuteczna diagnostyka i terapia boreliozy.  Czytaj więcej

Pasożyty

Nowoczesna i precyzyjna diagnostyka pasożytów. Skuteczne terapie usuwania zakażeń pasożytami.  Czytaj więcej

Polecane książki

Jerzy Zieba na wykłądzie

Polecamy książki, które warto przeczytać. Bardzo cenna wiedza. Czytaj więcej

Powrót do góry

Treści artykułów służą jedynie celom informacyjnym. Nie zastępują konsultacji z lekarzem, nie mogą służyć samodiagnozie lub samoleczeniu. Jeżeli masz problemy zdrowotne lub jakiekolwiek wątpliwości dotyczące Twojego stanu zdrowia i sposobu leczenia to skonsultuj się z lekarzem. Nie bierzemy na siebie odpowiedzialności za skutki w przypadku, gdyby ktoś będzie chciał wykorzystać informacje do samoleczenia czy samodiagnozy.