baner biomora 2020 kompr

Czym jest opryszczka, jak sie można zarazić? Jakie są sposoby diagnostyki i leczenia?

 

Herpes Simplex Virus

Herpes Simplex Virus (HSV) jest wirusem który wywołuje opryszczkę skóry, błon śluzowych i narządów płciowych. Choroba cechuje sie pojawieniem sie drobnych pęcherzy. Najczęściej pojawiają sie one na twarzy, w szczególności na wagach oraz błonach śluzowych jamy ustnej. Mogą również umiejscowić sie na narządach płciowych (u mężczyzn na żołędziu i napletku, u kobiet na wargach sromowych). Zdarza sie także że pęcherze pojawiają sie na rogówce oka. Nie jest to częste ale jeśli sie przydarzy to jest to bardzo niebezpieczne ponieważ możne doprowadzić do utraty wzroku. Jest przy tym bardzo bolesne i ma przewlekły przebieg.

 

Wirus HSV na ustach. Za zdjęciu widać kawałek kobiecej twarzy, od nosa do brody. Głównym miejscem są usta na których widać opryszczkę.

 

Wirus HVS objawy

Typowe objawy zakażenia Herpes Simplex to pęcherzyki majce wielkość kilku milimetrów, wypełnione przejrzystym płynem. Z czasem ten płyn ulega zmętnieniu i przekształca sie w ropę. Tworzą sie strupy. Pęcherze występują w grupie. Skóra pod nimi i dookoła nich jest zaczerwieniona. Odczuwane jest pieczenie i ból przy dotykaniu.

Do zakażenia może dojść przez pocałunki lub kontakty seksualne. Uważa sie, że wirusem opryszczki zakażonych jest większość ludzi , z tym że infekcja może utrzymywać sie w postaci utajonej, nawet przez całe życie. Aktywuje się dopiero przy osłabieniu odporności oraz przy wysokiej gorączce czy w trakcie miesiączki. Występowaniu opryszczki mogą również sprzyjać sytuacji stresowe, ponieważ stres bardzo mocno osłabia organizm!

 

Leczenie Herpes Simplex Virus

Opryszczka z reguły utrzymuje sie 7-10 dni i ma skłonność do nawrotów, zwykle w tych samych miejscach. Miejscowo stosuje sie różnego rodzaju maści jak na przykład maści cynkowe. Z naturalnych preparatów można polecić maść z nagietka lekarskiego, która przyspiesza gojenie ran. Jeśli infekcja dotyczy narządów płciowych wówczas można do kąpieli dodać olejku bodziszka. Jeśli zakażenia są bardzo dokuczliwe można skorzystać z terapii biorezonansowej, która polega na wygaszeniu wirusa za pomocą fal elektromagnetycznych. Po serii zabiegów opryszczka moze zniknąc na zawsze.


Warto także pamiętać o środkach ostrożności podczas infekcji. Pamiętajmy, by nie drapać miejsc zmienionych chorobowo, aby nie roznosić wirusa palcami. Warto używać osobnych sztućców, szklanek i ręczników.
.

Baner reklamowy testy

Wizyta diagnostyczno-konsultacyjna. Zawiera pakiet trzech badań. Prowadzimy leczenie chorób przewlekłych.

Leczenie alternatywne baner reklamowy

Leczenie alternatywne: choroby układu pokarmowego i oddechowego, alergie pokarmowe i wziewne, pasożyty, borelioza  

Borelioza

Kleszcz na liściu

Ugryzł Cie kleszcz? Podejrzewasz boreliozę? Skuteczna diagnostyka i terapia boreliozy.  Czytaj więcej

Pasożyty

Urządzenie biorezonansowe MV (MORA V) firma BioKat

Nowoczesna i precyzyjna diagnostyka pasożytów. Skuteczne terapie usuwania zakażeń pasożytami.  Czytaj więcej

Alergie

Alergie na pyłki

Testy na alergie pokarmowe i wziewne. Odczulanie alergii metodą biorezonansu. Czytaj więcej 

Treści artykułów służą jedynie celom informacyjnym. Nie zastępują konsultacji z lekarzem, nie mogą służyć samodiagnozie lub samoleczeniu. Jeżeli masz problemy zdrowotne lub jakiekolwiek wątpliwości dotyczące Twojego stanu zdrowia i sposobu leczenia to skonsultuj się z lekarzem. Nie bierzemy na siebie odpowiedzialności za skutki w przypadku, gdyby ktoś będzie chciał wykorzystać informacje do samoleczenia czy samodiagnozy.

Teksty prezentowane na stronie stanowią własność firmy Łukasz Dobrzyński i są utworem w rozumieniu ustawy z dnia 04 lutego 1994r o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz.U.nr.90,poz.631). Żadna ich część nie może być rozpowszechniana, kopiowana, przetwarzana w jakikolwiek sposób (elektroniczny, mechaniczny lub inny) bez pisemnej zgody Właściciela.