Biorezonans jest specjalistycznym urządzeniem używanym w medycynie niekonwencjonalnej. Opiera się na zasadzie drgań elektromagnetycznych. Służy do diagnostyki i terapii.  Umożliwia zbadanie organizmu, uwzględniając miejsce występowania zaburzenia i możliwe rodzaje obciążeń takie jak na przykład pasożyty, borelioza, alergeny czy bakterie. 

  

  Biorezonans MORA V

 

Podstawy naukowe biorezonansu

Działanie urządzenia opiera się na zjawisku fizycznym, jakim jest rezonans elektromagnetyczny. To zjawisko jest dobrze znane w środowisku inżynierskim a powszechnie jest wykorzystywane przez współczesne społeczeństwo (choć nie wszyscy jesteśmy tego świadomi). Rezonans elekromagnetyczny służy bowiem do odbierania wszelkich sygnałów radiowych, telewizyjnych i telefonii komórkowej. Antena odbiera sygnał nadawczy jedynie wtedy, jeśli jej drgania elektromagnetyczne są identyczne z drganiami nadawczymi. Przykładem może być konkretna częstotliwość stacji radiowej. W przypadku biorezonansu wykorzystuje się drgania elektromagnetyczne organizmu ludzkiego oraz częstotliwości rezonujące różnych czynników zewnętrznych takich jak alergeny, toksyny, wirusy, pasożyty, grzyby, bakterie. Urządzenie sczytuje te sygnały z organizmu niczym radio sygnał z anteny.

 

Biorezonans. Diagnostyka i terapia biorezonansowa

Biorezonans służy zarówno do zbadania organizmu jak i do terapii. Diagnostyka biorezonansowa jest bardzo szczegółowa. Można wskazać osłabione narządy oraz sprawdzić tysiące potencjalnie szkodliwych czynników, wśród których są między innymi alergeny, pasożyty, bakterie, wirusy, związki toksyczne, elektrosmog, pleśnie, czynniki psychosomatyczne.. W najnowszych programach testowych jest ponad 20.000 czynników do przetestowania!!! Daje to duże możliwości diagnostyczne.

Biorezonans zasłynął ze swojej skuteczności w diagnostyce i leczeniu alergii, co nadal stanowi jego domenę. Aktualnie, oprócz alergii, biorezonans jest bardzo polecany w zakażeniach pasożytami, boreliozie, obciążeniach grzybiczych oraz zaburzeniach psychosomatycznych. Pomaga także zwalczać nałogi, takie jak nikotynizm. Dzięki terapii antynikotynowej można łatwiej rzucić palenie.

Lista programów terapeutycznych zawiera ponad 500 jednostek chorobowych. Możliwości terapeutyczne biorezonansu są bardzo szerokie. Można regenerować każdy narząd uwzględniając stany zapalne i stany wyczerpania energetycznego, można neutralizować i usuwać z organizmu toksyny i metale ciężkie (co sprawdza się bardzo w problemach poszczepiennych), można prowadzić terapie przeciwbólowe, terapie na stawy i bóle każdego rodzaju.

 

Biorezonans. Wiarygodność i skuteczność

Pierwszym urządzeniem biorezonansowym, jaki powstał na świecie, był biorezonans MORA (1977 rok). Został on stworzony przez niemieckiego lekarza F. Morella. Jego działanie okazało się tak skuteczne, że szybko powstały kolejne firmy, które powtórzyły sukces pierwowzoru. Należą do nich urządzeń z serii BICOM (też niemiecki) i Imedis (rosyjski). Korzystając z nich można mieć pewność, że zarówno diagnostyka jak i terapia zostaną przeprowadzone prawidłowo i przyniosą oczekiwany efekt.

Niestety z biegiem lat i coraz większym rozgłosem biorezonansu, zaczęło powstawać wiele nowych tanich urządzeń o niskiej jakości. Diagnostyka i terapia na nich ma niewielką wartość. Często straszy się ludzi złymi wynikami i zaleca serie zabiegów, które nie mają żadnego efektu poza efektem placebo!!! Zobacz więcej o tym: Wiarygodność badania Volla. Z tego powodu biorezonans jako metoda zaczął być silnie krytykowany. Niemniej jednak prawdziwy dobry biorezonans, najlepiej firmy MORA, jest bardzo skutecznym narzędziem medycyny niekonwencjonalnej i pomaga tam, gdzie inne metody zawiodły.

Warto dodać, że w diagnostyce i terapii biorezonansowej, oprócz aparatury, równie ważna jest osoba, która to wykonuje. Biorezonans jest narzędziem, którym posługuje się człowiek i to od niego zależy, czy zrobi to dobrze czy nie. Terapeuci MORA muszą przejść odpowiednie szkolenie zanim mogą zacząć pracę na biorezonansie. Niektóre inne firmy tego nie wymagają! Ułożenie planu terapii jest również bardzo istotne, ponieważ chaotycznie aplikowane zabiegi nie będą skuteczne, np. w przypadku alergii nie można odczulać przypadkowych alergenów. Należy zastosować działania likwidujące przyczynę, uhierarchizować „ważność” wykrytych alergenów na podstawie siły sygnału i zacząć odczulanie od tych głównych, wzmacniając przy tym ewentualnie osłabione narządy. Dopiero takie działania przyniosą rezultat!

 

MORA stawia na ciągły rozwój technologii

Metoda MORA jest stale udoskonalana, pracuje nad tym grono naukowców (w tym niemiecki dr nauk med. Godfired Cornelissen, wykładowca College’u MORA, członek Zarządu Międzynarodowego Stowarzyszenia Lekarzy Medycyny Biocybernetycznej i członek Lekarskiego Stowarzyszenia Elektroakupunktury wg Volla). W naszym gabinecie pracujemy na najnowszej elektronice biorezonansowej i najnowszej wersji oprogramowania komputerowego (w tym autorski Test Dra Cornelissena).

 

Nasz gabinet Biorezonansu

Nasi terapeuci posiadają odpowiednie certyfikaty (certyfikat diagnostyki i terapii MORA, certyfikat elektropunkturowej diagnostyki i terapii EAV), wydane przez firmę ProMora, wyłącznego przedstawiciela firmy Med.-tronik i Bio-Kat, producenta urządzeń bioreoznansowych MORA. Stale doskonalą także swoje umiejętności.

Testy i terapie biorezonsowe wykonujemy na urządzeniach MORA, posiadających certyfikaty dla urządzeń medycznych, świadczące o wysokiej jakości, wiarygodności wyników i skuteczności terapii.