Terapie biorezonansem przypominają zabiegi elektroterapii. Pacjent jest podłączony do urządzenia za pomocą specjalnych elektrod a urządzenie emituje określone impulsy. W przypadku biorezonasnu nie są to jednak impulsy prądu a sygnały elektromagnetyczne. Mają one różne działanie, które można podzielić na dwie grupy. Jedne wykorzystują częstotliwości samego organizmu i poszczególnych narządów, aby wspomóc proces ich regeneracji. Inne z kolei wykorzystują częstotliwości czynników zewnętrznych (spoza organizmu), których przekazanie organizmowi powoduje uruchomienie w nim określonej reakcji. Zaliczymy tu na przykład odczulanie alergii czy usuwanie toksyn, gdzie oddziałuje się oddziałuje się sygnałem elektromagnetycznych wybranego alergenu lub jakieś toksyny.

 

Zasada działania terapii biorezonansowych

Zacznijmy od terapii wykorzystujących drgania własne pacjenta. Trzeba wiedzieć, że organizm ludzki posiada swoje spektrum drgań elekromagnetycznych. Każda tkanka, nadrząd czy układ mają charakterystyczne dla siebie częstotliwości. W zdrowym układzie te drgania są harmonijne, z kolei podczas choroby drgania te zostają zaburzone (pojawiają się tzw. drgania patologiczne). Dzięki aparaturze biorezonansowej można wpłynąć na pole elekromagnetyczne i wygasić drgania patologiczne poprzez przekazanie organizmowi fali o takiej samej częstotliwości ale o „odwróconej fazie”, czyli tzw. lustrzanym odbiciu(!). Pobudza to organizm do działania i uruchamia proces samo zdrowienia. Dodatkowo zdrowe drgania są wzmacniane, co stymuluje siły witalne organizmu.

Jeśli chodzi o terapie, w których wykorzystuje się częstotliwości czynników zewnętrznych to ich celem jest neutralizacja lub usunięcie danego obciążenia z organizmu. Stosuje się je także w odczulaniu alergii i terapiach usuwających nałogi. W zależności od tego, jaka to będzie terapia, korzysta się z drgań alergenów, poszczególnych toksyn, pasożytów, grzybów, bakterii borrelii, wirusów, metali ciężkich, papierosów itd. Przekazuje się je organizmowi w „lustrzanym odbiciu”, co pobudza organizm odpowiedniej reakcji: do oczyszczenia się z nich (np. w przypadku toksyn), do wygaszenia reakcji alergicznej na nie (jak w przypadku alergenów), do usunięcia ich z organizmu (w przypadku patogenów). Przykładowo chcąc odczulić kogoś na sierść psa ustawia się program na biorezonansie emitujący częstotliwość elektromagnetyczną sierści psa w odbiciu lustrzanym. Taka stymulacja wpływa na system regulacji organizmu i niweluje reakcje alergiczną na poziomie komórkowym. Z kolei chcąc usunąć z organizmu metal ciężki jakim jest aluminium włącza się program zawierający drgania tego pierwiastka i przekazuje sygnał w odwróconym kształcie. Powoduje to uruchomienie mechanizmów detoksykacyjnych i usuwanie aluminium z organizmu.

 

Ilość zabiegów biorezonansowych

Ilość terapii jest uzależniona od danego schorzenia. Przy odczulaniu alergii wykonuje się 3, 5 lub 10 terapii na dany alergen. Przy odtruwaniu z metali ciężkich ilość zabiegów może wynosić 20-30 i często jest połączona z odpowiednią suplementacją, bowiem pomagają one wiązać wydalone metale i bezpiecznie usuwać je z organizmu. W terapiach odtruwających z aluminium stosujemy krzem.

 

Podsumowując o terapii biorezonansem

Przy każdej chorobie pojawiają się zaburzenia drgań elektromagnetycznych narządów oraz występują drgania czynników obciążających takich jak np. borrelia. Wpływając na drgania organizmu możemy pobudzić go do zdrowienia a neutralizując drgania czynników szkodliwych spowodować ich wydalenie z organizmu (jak w przypadku toksyn i metali ciężkich), zniszczenie ich (przy boreliozie, kandydozie, zakażeniu gronkowcem) i wygaszenie reakcji na nie (np. w przypadku alergenów).