baner biomora 2020 kompr

Badanie Volla może być zafałszowane!!! Wszystko zależy od jakości sprzętu i techniki wykonywania. Badanie badaniu nierówne!! Szukając pomocy dla swojego zdrowia warto wybrać certyfikowane gabinety! Warto także dowiedzieć się, jak to działa i czy jest to skuteczne!!!

 

Co to jest badanie Volla?

Badanie Volla jest badaniem wykonywanym za pomocą Biorezonansu, czyli urządzenia elektronicznego. Nazywa się je także Vega Testem lub Testem Obciążeń. Polega na pomiarach w punktach biologicznie aktywnych (akupunkturowych) za pomocą specjalnych elektrod i pozwala na diagnostykę organizmu obejmującą między innymi stan narządów wewnętrznych, alergie pokarmowe i wziewne, zakażenia pasożytami i bakteriami. Brzmi to obiecująco, jednak w ostatnich latach pojawia się duża krytyka tego typu badań,. Czy słusznie? Odpowiemy na to za chwile. Zobaczmy najpierw, skąd wzięło się badanie Volla.

 

 Dłoń trzymająca elektrody do badania Volla. Dwie srebrne elektrody z czerwonymi kablami. Dłoń położona na drewnianej macie na stole.  Urządzenie MORA model MV, przybliżone zdjęcie, widać wyświetlacz urządzenia i położone na nim dwa szklane kubeczki i fiolkę.

 

Badanie Volla. Pochodzenie

Badanie organizmu za pomocą elektroniki według zasad medycyny chińskiej zostało stworzone przez niemieckiego lekarza Reihalda Volla w latach 50-tych XX wieku. Był on człowiekiem niezwykle twórczym i wyprzedzał mentalnie swoją epokę. Stworzył samodzielnie urządzenie do pomiaru wartości elektrycznej punktów akupunkturowych, na podstawie czego diagnozował chore narządy, zgodnie z zasadą, że każdy punkt akupunkturowy jest podporządkowany określonemu narządowi i jeśli narząd choruje to pomiar zostanie zaburzony. Testował także zakażenia bakteriami, pasożytami i grzybami. Miał do tego specjalnie przygotowane ampułki z roztworem z konkretnych patogenów, które dokładał do obwodu, robiąc pomiar punktu akupunkturowego. Jeśli pomiar z ampułką różnił się od pomiaru pierwotnego (bez ampułki), oznaczało to, że zachodzi związek (rezonans) między obciążeniem a organizmem osoby badanej. Jego działania - diagnostyka oraz późniejsza terapia oparta na wynikach jego pomiarów - odnosiły doskonałe rezultaty. Dr Voll swoimi metodami pomagał ludziom w wielu bardzo trudnych problemach. Za swoje zasługi został nawet odznaczony przez ówczesnego papieża!

   

  

Sukces badania Volla

Diagnostyka oparta na pomiarach wegetatywno-rezonansowych (bo tak się je nazywa) była fenomenem w skali światowej, która znalazła wielu kontynuatorów (np. dr Morell, dr Shimmel, dr Cornelissen) i jest do dnia dzisiejszego rozwijana przez różne Instytuty, zgłębiające całą tą teorię (np. Instytut Medycyny Bioinformacyjnej MORA) i konstruujące urządzenia pomiarowe.

W niektórych Państwach badanie metodą Volla jest uznane za badanie medyczne (np. Niemcy - klasyczne badanie Volla!). W Rosji z kolei od lat 90-tych produkcje urządzeń biorezonansowych finansuje Państwo. Tam badanie biorezonansem jest oficjalnie uznane w każdym gabinecie lekarskim. Wykonywane jest także w niektórych szpitalach!

 

Biorezonans a badania konwencjonalne. Skuteczność wyników

Badania biorezoznasem nie zastępuję badań laboratoryjnych - nie określi nam morfologii, poziomu żelaza czy nie zobrazuje nam guzków na tarczycy. Nie do tego zostało ono stworzone. Jego celem jest określenie stanu funkcjonalnego narządów wewnętrznych i wskazanie obciążeń takich jak między innymi alergeny czy pasożyty. I w tej kwestii skuteczność badania jest praktycznie stuprocentowa.

Spójrzmy jednak na testy alergiczne wykonywane z krwi. Tam często dochodzi to "przekłamań", bo okazuje sie, że niby nie mamy alergii na cos, co wiemy, że nas uczula! Dzieje się tak dlatego, że najczęściej bada się przeciwciała w klasie IgE zależnej (czyli natychmiastowej) a alergia pokarmowa to nie tylko przeciwciała IgE ale także IgG i IgM (czyli alergia opóźniona) - a tego się już nie bada!!! I można nie mieć odczynu przy alergii IgE zależnej a mieć bardzo silną rekcje przy alergii IgG zależnej!!! Biorezonans z kolei pokazuje każdy rodzaj alergii, co sprawia, że jest badaniem bardziej pomocnym. Podobnie sprawa wygląda w diagnostyce pasożytów. W badaniach z kału często nie wykrywa się larw pasożytów, co nie znaczy, że nie ma ich w organizmie!!!! Badanie biorezonasnem jest bardziej pomocne, ponieważ dokładniej wykrywa zakażenie pasożytami. Jednak jeśli w kale zostanie znaleziony pasożyt to faktycznie jest to pasożyt odkryty badaniem Volla. Najlepszym potwierdzeniem wiarygodności badania na pasożyty metodą biorezonansu jest efekt leczenia, który bardzo często prowadzi do wyzdrowienia! Dodatkowo w wielu przypadkach dochodzi do wydalania pasożytów z organizmu. W naszym gabinecie często słyszeliśmy historie, jak z ludzi zaczęły dosłownie wychodzić robaki (chociaż w badaniu z kału ich nie stwierdzono!!!). Mieliśmy nawet kilka przypadków, że ludzie przynosili w słoiczkach to, co z nich wyszło.

Do tej pory wszytko brzmi dobrze. Skąd więc ta krytyka biorezonansu i negatywne opinie??

 

Różne sprzęty do pomiarów - różna jakość wyników

Sukces pomiarów metodą Volla spowodował, że wiele firm zaczęło widzieć w tym dobry interes. Obecnie mamy wysyp wielu różnych sprzętów pomiarowych, z których wiele ma wątpliwą jakość. Przypominają małe pudełeczka czy mierniki i mogą być raczej używane do zabawy niż poważnego diagnozowania człowieka i decydowania o ludzkim zdrowiu. Mają bardzo duży wskaźnik błędów. Często takie "zabawki" kosztują tyle, co średniej klasy telewizor led, podczas, gdy dobrej jakości sprzęt do badania Volla kosztuje jak.. nowe auto klasy średniej czyli ponad 100 tys zł!!! Poważna aparatura musi mieć certyfikat dla urządzeń medycznych, który potwierdza wiarygodność jej pomiarów. Godnymi uwagi aparatami są: biorezonans MORA, urządzenia z serii Imedis (rosyjskie - bardzo dobre) lub najbardziej znany w Polsce Bicom.

Bicom urządzenie biorezonansowe do badania Volla, Zdjęcie profesjonalne na białym tle, widać urządzenie i rozłożone elementy takie jak elektrody, kable i płytę cd instalacyjną.

Bicom Optima

 

 

MORA V - urządzenie do badania Volla. Zdjęcie profesjonalne na szarym tle. Widać urządzenie z całym osprzętem czyli elektrody i kable.

Biorezonans MORA V

 

 

Różni specjaliści - i też różne wyniki

Sprzęt to nie wszystko, bardzo ważna jest umiejętność jego obsługi!!! To wielka sztuka, której połowa wykonujących nie opanowała i nie rozumie. Nie wystarczy tylko bezwiednie dotykać palca czy wnętrza dłoni i odczytywać wyniki. Bada się bowiem żywy organizm, który jest zmienny! Istnieje bardzo wiele czynników mogących zafałszować wyniki i trzeba umieć je brać pod uwagę. Niestety nie wszyscy terapeuci wiedzą "jak badać" i co brać pod uwagę. Wiele firm sprzedających urządzenia do pomiarów Volla nie oferuje nawet solidnego szkolenia (jedynie 10-minutowy pokaz, polegający na tym, jak włączyć urządzenie i jak dotykać badanego! I tyle! To za mało!). W niektórych firmach za szkolenie trzeba dodatkowo zapłacić ale... można kupić sprzęt bez szkolenia (!!!).


Idąc do takiego gabinetu ze źle wyuczonym personelem, ludzie otrzymują mało wiarygodne a przerażające wyniki, według których wynika, że są niby bardzo bardzo chorzy lub zarobaczeni kilkoma lub nawet kilkunastoma pasożytami. Niestety ci pacjenci nie wiedzą, że takie wyniki mogą być błędne. My sami - ja i moja żona- widząc przychodzących do nas ludzi z takimi wynikami, udaliśmy się do kilku gabinetów w Zielonej Górze i okolicach, aby sprawdzić, co nam wyjdzie w teście Volla i jak te badania są robione. I co? Jesteśmy przerażeni tym, co się dzieje! Otóż 4 na 5 gabinetów nie powinno w ogóle wykonywać badania Volla z uwagi na brak zrozumienia tej metody, nieumiejętność wykonywania rzemiosła oraz nieznajomość podstaw medycyny!!! Wykryto bowiem u nas po 5-10 pasożytów (w tym lamblie, glisty, owsiki, przywry, tasiemce i rozwiniętą postać bąblowca - co w takim stadium powoduje ogromne dolegliwości), do tego ciężkie zagrzybienie, boreliozę, kilkanaście wirusów w tym HPV, liczne bakterie (między innymi chlamydie), zaburzony pień mózgu i jeszcze całą listę innych problemów. Według tych wyników, powinniśmy już dawno nie żyć! A dodam, że razem z żoną czujemy się ogólnie świetnie, dbamy o zdrowy tryb życia i odżywiania:) I raczej żadnego z tych obciążeń nie mamy...

 

Nie tylko zarobek się liczy

Jest jeszcze jedna rzecz, jaką doświadczyliśmy odwiedzając gabinety i która wzbudziła w nas niemiłe odczucie - sprzedaż suplementów w gabinecie za cenę kilkakrotnie większą niż cena samego testu! Wiadomo, że terapeuta czerpie z tego dodatkowe zyski i można podejrzewać, że cały test jest jakby pretekstem do sprzedaży preparatów. Gdy odmówiliśmy kupna zaleconych suplementów, jedna z terapeutek oburzonym tonem wykrzyknęła, że bez kupienia tych preparatów to przyjście do niej nie ma żadnego sensu. Jej postawa mówi sama za siebie... Jest to jednak niepokojące, że medycyna alternatywna, w której ludzie szukają ostatniej deski ratunku, zaczęła skupiać się na biznesie a nie na prawdziwej pomocy.

W naszym gabinecie nie sprzedajemy żadnych preparatów, nie jesteśmy związani z żadną sponsorująca nas firmą, proponujemy chorym to, czego naprawdę potrzebują i to, na co mogą sobie finansowo pozwolić. Wiem, że podobnych nam gabinetów jak nasz jest dużo, ale uczulam wszystkich, aby uważać na zarobkowiczów!

 

Biorezonans. Opinie

Szukając w Internecie opinii dotyczących biorezonansu i metody Volla, napotykamy wiele negatywnych komentarzy na ten temat. I patrząc na to, co zostało powyżej opisane, ta krytyka jest słuszna. Badania nie są prawidłowo wykonywane, sprzęt użyty do diagnozowania jest słabej jakości i nie posiada odpowiednich certyfikatów, wyniki nie są wiarygodne a terapeuci wciskają choremu swoje suplementy za kilkaset złotych... Nie powinno mieć to miejsca...

 

Więc czy metoda Volla jest wiarygodna i czy z niej korzystać?

Tak, badanie metodą Volla jest badaniem wiarygodnym i bardzo pomocnym, pod warunkiem, że wykonuje je wykształcona osoba i pracuje na sprzęcie dobrej jakości. Badanie Volla od ponad pół wieku służy ludziom. Okazało się bardzo skuteczne nie tylko w kwestii wykrycia pasożytów i alergii ale także znalezienia innych przyczyn choroby. Badanie wnosi bowiem nowe cenne informacje, inne niż z badań laboratoryjnych. Jest najczęściej przydatne tam, gdzie medycyna akademicka nie była w stanie pomóc, ludzie chorują latami i nie mogą sie wyleczyć.

W dzisiejszych czasach badanie Volla stało się jednak produktem masowego marketingu ukierunkowanego na zysk niż metodą niosącą prawdziwą pomoc. Umożliwione to zostało przez zasyp rynku tanimi "urządzonkami" (niestety) o niskiej jakości, a także braku jakichkolwiek norm dotyczących kwalifikacji osoby wykonującej badanie. Aktualnie prawie każdy może robić badanie Volla (spotkaliśmy nawet kierowcę tira, który robi badania na zapleczu sklepu zielarskiego żony). Niestety, do tego potrzebne jest profesjonalne szkolenie z obsługi urządzenia i szeroka wiedza z zakresu medycyny, medycyny naturalnej i medycyny chińskiej - a z tym jest bardzo słabo.

 

 

Co radzimy? 

1. Dowiedz się, kto wykonuje takie badanie - musi być to przeszkolony terapeuta, najlepiej z certyfikatem ukończenia specjalistycznych kursów. Może to być lekarz, ale nie jest to koniecznością. Może być to równie dobrze wykwalifikowany terapeuta medycyny naturalnej;

2. Sprawdź, na jakim sprzęcie są wykonywane badania - polecane to MORA, Imedis, Bicom;

3. Zobacz, czy gabinet należy do jakieś ogólnopolskiej sieci gabinetów czy jest to prywatny gabinet jakiegoś lekarza/terapeuty lub większy Instytut. Unikaj raczej "sieciówek" choć są oczywiście wyjątki. Ogólnopolskie gabinety należące do sieci są z reguły ukierunkowane na zysk i mają na celu przestraszenie ludzi wynikami i sprzedanie im preparatów u siebie na miejscu. Prywatne gabinety mają inny charakter chociaż też zdarzają się wyjątki.

4. Uważaj na darmowe testy metodą Volla wykonywane w hotelach przez "objazdowe" firmy. Ich celem jest raczej nastraszenie ludzi złymi nieprawdziwymi wynikami i sprzedaż drogich urządzeń pseudozdrowotnych jako jedynej metody wyleczenia. Jest to jeden wielki marketing i nie ma nic wspólnego z prawdziwą diagnostyką metodą Volla i Biorezonansem.

 

 

Mieszkańców Zielonej Góry i okolic zapraszamy do nas na badanie metodą Volla.


Podajemy także dobre punkty w innych miastach, które mamy sprawdzone:

  • Poznań Promora
  • Kalisz Biorezonans.pl
  • Gliwice i Kielce Enervita

 

W razie pytań zapraszamy do kontaktu: 697 755 393 lub mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

 

FB

 

Baner reklamowy testy

Wizyta diagnostyczno-konsultacyjna. Zawiera pakiet trzech badań. Prowadzimy leczenie chorób przewlekłych.

Leczenie alternatywne baner reklamowy

Leczenie alternatywne: choroby układu pokarmowego i oddechowego, alergie pokarmowe i wziewne, pasożyty, borelioza  

Borelioza

Kleszcz na liściu

Ugryzł Cie kleszcz? Podejrzewasz boreliozę? Skuteczna diagnostyka i terapia boreliozy.  Czytaj więcej

Pasożyty

Urządzenie biorezonansowe MV (MORA V) firma BioKat

Nowoczesna i precyzyjna diagnostyka pasożytów. Skuteczne terapie usuwania zakażeń pasożytami.  Czytaj więcej

Alergie

Alergie na pyłki

Testy na alergie pokarmowe i wziewne. Odczulanie alergii metodą biorezonansu. Czytaj więcej 

Treści artykułów służą jedynie celom informacyjnym. Nie zastępują konsultacji z lekarzem, nie mogą służyć samodiagnozie lub samoleczeniu. Jeżeli masz problemy zdrowotne lub jakiekolwiek wątpliwości dotyczące Twojego stanu zdrowia i sposobu leczenia to skonsultuj się z lekarzem. Nie bierzemy na siebie odpowiedzialności za skutki w przypadku, gdyby ktoś będzie chciał wykorzystać informacje do samoleczenia czy samodiagnozy.

Teksty prezentowane na stronie stanowią własność firmy Łukasz Dobrzyński i są utworem w rozumieniu ustawy z dnia 04 lutego 1994r o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz.U.nr.90,poz.631). Żadna ich część nie może być rozpowszechniana, kopiowana, przetwarzana w jakikolwiek sposób (elektroniczny, mechaniczny lub inny) bez pisemnej zgody Właściciela.