Banner gabinetu leczenia boreliozy

W badaniach z krwi zdarza się tak zwany wynik fałszywie dodatni, co oznacza, że może nam pokazać, że mamy boreliozę podczas gdy w rzeczywistości jej nie mamy!!! dlaczego tak sie dzieje?

Otóż z krwi wychwytuje sie tak zwane przeciwciała - czyli formę obrony organizmu w odpowiedzi na pojawienie sie bakterii. Wynika to z prostej logiki - jest przeciwciało to musi być bakteria. Jest jednak tak, że przeciwciała przeciwko boreliozie mogą pojawić sie także przy innych infekcjach! Nie zawsze musi być to borelioza. Zatem możemy mieć inna infekcję niż borelioza a na testach wyjdzie nam, że mamy boreliozę. Dlatego warto podkreślać - wynik z krwi nie pokazuje poziomu bakterii borelii a pokazuje ilość przeciwciał (obrony) przeciwko danej bakterii!!! I warto mieć tą świadomość, że przeciwciała przeciwko boreliozie mogą sie podnosić także przy innych infekcjach. 

 

 

Kleszcz nieopity, z uwydatnonymi nóżkami. Jak pająk. Na białym tle.

 

 

Podobne nieścisłości zdarzają sie przy testach na alergie - tu tez możemy uzyskać wynik fałszywie dodatni, czyli otrzymać wynik, że mamy na coś alergie podczas, gdy w rzeczywistości jej nie mamy.


Częściej zdarza się jednak sytuacja, że otrzymamy wynik fałszywie ujemny - czyli, że będzie on pokazywać, że wszystko jest dobrze podczas, gdy będziemy mieć alergie czy boreliozę. W przypadku boreliozy wynika to z faktu, że organizm uruchamia z opóźnieniem obronę i dlatego przeciwciała mogą być nie wytworzone w momencie pobierania krwi do badania.

rekl2 2019 Pakiet

Promocja ważna do 30 listopada 2019 r.  Pakiet trzech testów w cenie 190zł zamiast 290zł (liczy się termin zgłoszenia)

Baner reklamujący badanie i leczenie boreliozy

Diagnostyka i terapia boreliozy za pomocą urządzeń z serii MORA. Gabinet z wieloletnim doświadczeniem. Pomagamy od 2010 roku..  

Borelioza

Kleszcz na liściu

Ugryzł Cie kleszcz? Podejrzewasz boreliozę? Skuteczna diagnostyka i terapia boreliozy.  Czytaj więcej

Pasożyty

Urządzenie biorezonansowe MV (MORA V) firma BioKat

Nowoczesna i precyzyjna diagnostyka pasożytów. Skuteczne terapie usuwania zakażeń pasożytami.  Czytaj więcej

Jerzy Zięba

Metody alternatywne Jerzego Zięby, dra Czerniaka i dra Jaśkowskiego. Polecamy kursy i szkolenia Czytaj więcej

Treści artykułów służą jedynie celom informacyjnym. Nie zastępują konsultacji z lekarzem, nie mogą służyć samodiagnozie lub samoleczeniu. Jeżeli masz problemy zdrowotne lub jakiekolwiek wątpliwości dotyczące Twojego stanu zdrowia i sposobu leczenia to skonsultuj się z lekarzem. Nie bierzemy na siebie odpowiedzialności za skutki w przypadku, gdyby ktoś będzie chciał wykorzystać informacje do samoleczenia czy samodiagnozy.

Teksty prezentowane na stronie stanowią własność firmy Łukasz Dobrzyński i są utworem w rozumieniu ustawy z dnia 04 lutego 1994r o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz.U.nr.90,poz.631). Żadna ich część nie może być rozpowszechniana, kopiowana, przetwarzana w jakikolwiek sposób (elektroniczny, mechaniczny lub inny) bez pisemnej zgody Właściciela.