Baner strony z adresem. Z lewej strony uśmiechnięta lekarka a tle para lekarzy. Z boku symbol medycyny naturalnej w postaci kamieni i liścia. Po lewej stronie znak medycyny w postaci węża i łodygi

W badaniach z krwi zdarza się tak zwany wynik fałszywie dodatni, co oznacza, że może nam pokazać, że mamy boreliozę podczas gdy w rzeczywistości jej nie mamy!!! dlaczego tak sie dzieje? Otóż z krwi wychwytuje sie tak zwane przeciwciała - czyli formę obrony organizmu w odpowiedzi na pojawienie sie bakterii. Wynika to z prostej logiki - jest przeciwciało to musi być bakteria. Jest jednak tak, że przeciwciała przeciwko boreliozie mogą pojawić sie także przy innych infekcjach! Nie zawsze musi być to borelioza. Zatem możemy mieć inna infekcję niż borelioza a na testach wyjdzie nam, że mamy boreliozę. Dlatego warto podkreślać - wynik z krwi nie pokazuje poziomu bakterii borelii a pokazuje ilość przeciwciał (obrony) przeciwko danej bakterii!!! I warto mieć tą świadomość, że przeciwciała przeciwko boreliozie mogą sie podnosić także przy innych infekcjach. 

 

Podobne nieścisłości zdarzają sie przy testach na alergie - tu tez możemy uzyskać wynik fałszywie dodatni, czyli otrzymać wynik, że mamy na coś alergie podczas, gdy w rzeczywistości jej nie mamy.


Częściej zdarza się jednak sytuacja, że otrzymamy wynik fałszywie ujemny - czyli, że będzie on pokazywać, że wszystko jest dobrze podczas, gdy będziemy mieć alergie czy boreliozę. W przypadku boreliozy wynika to z faktu, że organizm uruchamia z opóźnieniem obronę i dlatego przeciwciała mogą być nie wytworzone w momencie pobierania krwi do badania.

Reklama trzech testów

Promocja ważna do 31 grudnia 2018r.  Pakiet trzech testów w cenie 170zł zamiast 250zł (liczy się termin zgłoszenia)

Borelioza

Kleszcz na liściu

Ugryzł Cie kleszcz? Podejrzewasz boreliozę? Skuteczna diagnostyka i terapia boreliozy.  Czytaj więcej

Pasożyty

Urządzenie biorezonansowe MV (MORA V) firma BioKat

Nowoczesna i precyzyjna diagnostyka pasożytów. Skuteczne terapie usuwania zakażeń pasożytami.  Czytaj więcej

Polecane książki

Jerzy Zięba na wykładzie organizowanym przez fundację Polska dla Polaków

Polecamy książki, które warto przeczytać: Jerzy Zięba "Ukryte terapie" Czytaj więcej

Treści artykułów służą jedynie celom informacyjnym. Nie zastępują konsultacji z lekarzem, nie mogą służyć samodiagnozie lub samoleczeniu. Jeżeli masz problemy zdrowotne lub jakiekolwiek wątpliwości dotyczące Twojego stanu zdrowia i sposobu leczenia to skonsultuj się z lekarzem. Nie bierzemy na siebie odpowiedzialności za skutki w przypadku, gdyby ktoś będzie chciał wykorzystać informacje do samoleczenia czy samodiagnozy.