W badaniach z krwi zdarza się tak zwany wynik fałszywie dodatni, co oznacza, że może nam pokazać, że mamy boreliozę podczas gdy w rzeczywistości jej nie mamy!!! dlaczego tak sie dzieje?

Otóż z krwi wychwytuje sie tak zwane przeciwciała - czyli formę obrony organizmu w odpowiedzi na pojawienie sie bakterii. Wynika to z prostej logiki - jest przeciwciało to musi być bakteria. Jest jednak tak, że przeciwciała przeciwko boreliozie mogą pojawić sie także przy innych infekcjach! Nie zawsze musi być to borelioza. Zatem możemy mieć inna infekcję niż borelioza a na testach wyjdzie nam, że mamy boreliozę. Dlatego warto podkreślać - wynik z krwi nie pokazuje poziomu bakterii borelii a pokazuje ilość przeciwciał (obrony) przeciwko danej bakterii!!! I warto mieć tą świadomość, że przeciwciała przeciwko boreliozie mogą sie podnosić także przy innych infekcjach. 

 

 

Kleszcz nieopity, z uwydatnonymi nóżkami. Jak pająk. Na białym tle.

 

 

Podobne nieścisłości zdarzają sie przy testach na alergie - tu tez możemy uzyskać wynik fałszywie dodatni, czyli otrzymać wynik, że mamy na coś alergie podczas, gdy w rzeczywistości jej nie mamy.


Częściej zdarza się jednak sytuacja, że otrzymamy wynik fałszywie ujemny - czyli, że będzie on pokazywać, że wszystko jest dobrze podczas, gdy będziemy mieć alergie czy boreliozę. W przypadku boreliozy wynika to z faktu, że organizm uruchamia z opóźnieniem obronę i dlatego przeciwciała mogą być nie wytworzone w momencie pobierania krwi do badania.

Baner reklamowy testy

Wizyta diagnostyczno-konsultacyjna. Zawiera pakiet trzech badań. Prowadzimy leczenie chorób przewlekłych.

Leczenie alternatywne baner reklamowy

Leczenie alternatywne: choroby układu pokarmowego i oddechowego, alergie pokarmowe i wziewne, pasożyty, borelioza. 

Najczęściej czytany artykuł

Reklama artykułu o wiarygodności badań Volla. Lekarka a w tle lekarz rozmawia rodzinie.

Wyniki testów biorezonansu mogą być fałszywe! Zobacz, na co zwrócić uwage i jaki test wybrać.  

Borelioza. Badanie i leczenie

Kleszcz na liściu

Terapia biorezonansem MORA jest jedną z najskuteczniejszych metod leczenia boreliozy. 

Zakażenia pasożytami

Urządzenie biorezonansowe MV (MORA V) firma BioKat

Precyzyjna diagnostyka pasożytów i skuteczne terapie odrobaczające dla dzieci i dorosłych

Treści artykułów służą jedynie celom informacyjnym. Nie zastępują konsultacji z lekarzem, nie mogą służyć samodiagnozie lub samoleczeniu. Jeżeli masz problemy zdrowotne lub jakiekolwiek wątpliwości dotyczące Twojego stanu zdrowia i sposobu leczenia to skonsultuj się z lekarzem. Nie bierzemy na siebie odpowiedzialności za skutki w przypadku, gdyby ktoś będzie chciał wykorzystać informacje do samoleczenia czy samodiagnozy.

Teksty prezentowane na stronie stanowią własność firmy Łukasz Dobrzyński i są utworem w rozumieniu ustawy z dnia 04 lutego 1994r o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz.U.nr.90,poz.631). Żadna ich część nie może być rozpowszechniana, kopiowana, przetwarzana w jakikolwiek sposób (elektroniczny, mechaniczny lub inny) bez pisemnej zgody Właściciela.