Zmęczenie jest bardzo powszechną obecnie dolegliwością. Obserwujemy ją zarówno u osób starszych, dorosłych w sile wieku, a także – czego dawniej nie było – u dzieci. Czy borelioza może mieć na to wpływ?

Jednym z objawów boreliozy jest przewlekłe zmęczenie. Często nic innego może nie występować. Chorzy mogą czuć „tylko” wyczerpanie które przybiera na sile. Mówią wręcz o totalnym wyczerpaniu, do tego stopnia, że nie mają siły się nawet ruszyć i nic robić. Ich organizm jest zupełnie bez energii. Nie mogą tego niczym wytłumaczyć, bo nie przeciążali się specjalnie a dosłownie padają z nóg. I to faktycznie może być wynik zakażenia bakterią borrelii!! Z czasem dochodzą do tego inne objawy choroby takie jak przemieszczające się bóle stawów, mrowienia, zaburzenia koncentracji i pamięci czy zawroty głowy. Jednak początkowo, i to przez długi czas, można odczuwać „jedynie” silne zmęczenie.


Próba samodzielnego ratunku

Ludzie próbują się ratować różnymi preparatami dodającymi energii typu witaminy, D3, K2, żeń-szeń, guarana, czy inne specyfiki, jednak poza chwilowym zastrzykiem energii nie daje to rezultatu (o ile daje!). Wytłumaczenie tego jest oczywiste, bowiem bez ukierunkowanego leczenie antybakteryjnego nie powrócą do sił. Trzeba działać w stronę zniszczenia borrelii.


Preparaty na borrelię

Z tym również nie jest łatwo, bowiem na rynku jest wiele środków na boreliozę z czego niewiele z nich działa, zwłaszcza w dawce profilaktycznej podanej na opakowaniu. Z kolei zastosowanie agresywnej terapii z dużą ilością ziół u osoby niemającej boreliozy może być ryzykowane i doprowadzić do nadwyrężenia niektórych narządów wewnętrznych jak np. wątroby. Stad poważniejszym doborem preparatów na boreliozę powinna zająć się osoba mającą doświadczenie zestawiając także inne preparaty wzmacniająco oczyszczające organizmu.

 

Inne przyczyny przewlekłego zmęczenia

Borelioza nie jest jedyną przyczyną braku sił. Należy różnicować ja z takimi problemami i obciążeniami jak problemy z wątrobą, skutki przyjmowania leków chemicznych (zwłaszcza antybiotyków, wskutek których rozwijają się w jelicie grzyby), wielogodzinna praca przy komputerze i przy sieci wi-fi, zakażenie pasożytami, inne utajnione infekcje jak choćby wirus EBV. To oczywiście nie wszystkie możliwości ale pokazujemy, że tylko borelioza jest odpowiedzialna za przewlekłe zmęczenie i jeśli ktoś na nie cierpi to nie powinien od razu się bać, że jest zakażony borrelią. Warto jednak podjąć kroki diagnostyczno terapeutyczne i zająć się źródłem zmęczenia bowiem nie powinno ono dotykać ani osób starszych, ani osób w sile wieku ani tym bardziej dzieci!!!


A jeśli ktoś powie że Dziakowie mają prawo być zmęczeni bo to „wynika z ich peselu” jak to mawiają zwykle lekarze, to od razu mówię, że moja babcia ma ponad 80 lat, ma energii co niemiara, lata jak motorek i nie narzeka na to, że jest zmęczona. A co robi? Nie bierze żadnych leków chemicznych, je swojskie jedzenie, rano robi jajecznice na boczku, pije soki z buraka a jak coś ja bierze to stosuje swoje nalewki lub pieprzówkę. Można? Można. I nikt mi nie powie że zmęczenie jest przypisane do wieku. Ono jest przypisane do naszego trybu życia! Albo faktycznie mamy boreliozę. I to trzeba sprawdzić! Zapraszamy do nas na testy i konsultacje.

 

Umów się na wizytę

Informacja i rejestracja: 531084087

Adres: BioMora. Gabinet Medycyny Naturalnej, Zielona Góra, ul. Boh. Westerplatte 9 gab. 310  

Najczęściej czytany artykuł

Reklama artykułu o wiarygodności badań Volla. Lekarka a w tle lekarz rozmawia rodzinie.

Wyniki testów biorezonansu mogą być fałszywe! Zobacz, na co zwrócić uwage i jaki test wybrać.  

Borelioza. Badanie i leczenie

baner borelii

Terapia biorezonansem MORA jest jedną z najskuteczniejszych metod leczenia boreliozy. 

Szczegółowa diagnostyka organizmu

Baner

Polecana w przypadkach przewlekłych, które trudno poddają się leczeniu

Gabinet BioMora, Paula Jodczyk, Łukasz Dobrzyński, ul. Bohaterów Westerplatte 9 gabinet 310, Zielona Góra, tel. 531 084 087