Mikroskopowa obserwacja kropli krwi jest badaniem wizualnym, które pomoże stwierdzić zmiany wskazujące na ogólnoustrojowe zakażenie candidą albicans.


Obserwacja mikroskopowa kropli krwi

Badanie mikroskopowe krwi zostało odkryte przez profesora Guentera Enderleina, żyjącego w latach 1872-1968. Zaobserwował on, że we krwi człowieka istnieją zarodnikowe formy grzybów, które mogą przekształcić się w formy patogenne. Wielogodzinne obserwacje kropli krwi pod mikroskopem pozwoliły mu opracować cykl rozwojowy grzybów, czyli kolejność przechodzenia jednej formy w drugą. Obserwacje polegały na tym, że przez kilka godzin obserwował on krew, w której zaczynały wręcz pączkować grzyby. Najpierw pojawiał się malutki punkcik, który po czasie stopniowo rósł, łączył się z innymi punkcikami w większą strukturę, a następnie zamieniał się w malutką niteczkę. Ta z kolei wchodziła do krwinki czerwonej, tam zamieniała się w formę wypełniającą krwinkę, a na koniec wychodziła na zewnątrz zostawiając dziurę w krwince i rozpadała się ponownie na malutkie punkciki.

Obraz krwinek spod mikroskopu. Na krwinkach i pomiędzy nimi widać bąbelki wskazujące na przerost grzybów.


Grzybica ogólnoustrojowa

W czasach Ednerleina czyli w pierwszej połowie XX wieku, problem rozrostu grzybicy w organizmie nie był tak nasilony jak współcześnie. Dziś wszechobecna chemia i nadmiar słodyczy w diecie doprowadzają do ogromnego rozrostu grzybów w naszym organizmie. A to może powodować wystąpienie wielu różnych dolegliwości. Mogą to być na przykład problemy z układem pokarmowym (takie jak bóle brzucha, biegunki, śluz w stolcu, skurcze i wrażliwość na jedzenie), problemy ze skórą, zaburzenia odporności, przewlekle zmęczenie, bóle kostno-stawowe oraz zakażenia układu moczowego.

 

Nasz gabinet

Prowadzimy gabinet od 2010 roku w Zielonej Górze. Specjalizujemy się w leczeniu naturalnym chorób przewlekłych w tym chorób wynikających z ogólnoustrojowego zakażenia candidą albicans. Do każdego przypadku podchodzimy indywidualnie przeprowadzając szczegółowy wywiad i wykonując trzy badania oceniające stan organizmu, w tym mikroskopową obserwację kropli krwi według dra Ednerleina. Na podstawie uzyskanych wyników dobieramy kuracje.

Pomagamy osobom, którzy chorują od długiego czasu i nie mogą się wyleczyć.

Gabinet BioMora, Paula Jodczyk, Łukasz Dobrzyński, ul. Bohaterów Westerplatte 9 gabinet 310, Zielona Góra, telefon 531 084 087