Jeśli ktoś podejrzewa, że ma grzybicę ogólnoustrojową wywołaną candidą albicans i chciałby jak najszybciej uzyskać choć szczyptę potwierdzenia swojego przypuszczenia, to polecamy prosty domowy sposób - tzw. "test śliny".

 

Jak wykonać "test śliny" na candide?

Rano po obudzeniu nie idziemy od razu myć zębów tylko zbieramy trochę śliny w ustach i wypluwamy to do szklanki wody. Trzeba wybrać przezroczystą szklankę, by móc obserwować, co się dzieje z tą śliną. Obserwujemy ślinę co 15 minut przez okres godziny. O zakażeniu grzybem candidą będzie świadczyć kilka rzeczy:

  • sznury wyglądające jak nogi ciągnące się od śliny unoszącej się na wierzchu
  • rozdrobniona ślina wyglądająca jak chmura, opadająca na dno szklanki lub unosząca się w szklance jak mgła aerozolowa

 

Zobacz zdjęcie:

 

Graficzny test śliny na candidę. Jest narysowany kubeczek i zaznaczone w nim ślady wskazujące na zakażenie.

 


Jeśli natomiast nie pojawia się żadne odnogi ze śliny i będzie ona opadać na dno szklanki jednolitym strumieniem to jest wysokie prawdopodobieństwo, że nie ma grzybicy. Pamiętajmy jednak, że ten test nie daje stuprocentowej pewności i warto powtórzyć go kilka razy.

 

Biorezonansowy test na candide

Profesjonalnym testem w kierunku obciążenia grzybem candida jest Badanie wykonywane na biorezonansie z serii MORA. Wybór urządzenia jest bardzo istotny, ponieważ MORA jest aparatem posiadającym certyfikat dla urządzeń medycznych, potwierdzający wiarygodność pomiarów, czego nie mają inne urządzenia. Jest to test polecany przez znanego w Polsce lekarza zajmującego się problematyką grzybicy, Andrzej Janusa, autora książki "Nie daj się zejść grzybom candida". Test biorezonansem precyzyjnie określi czy organizm jest zagrzybiony i w jakim stopniu. Biorezonans MORA skanuje cały organizm, dzięki czemu nic nie umknie podczas badania. Jest bardzo czuły i wykaże w 100% nawet najdelikatniejszy sygnał zakażenia candidą. 

Najczęściej czytany artykuł

Reklama artykułu o wiarygodności badań Volla. Lekarka a w tle lekarz rozmawia rodzinie.

Wyniki testów biorezonansu mogą być fałszywe! Zobacz, na co zwrócić uwage i jaki test wybrać.  

Borelioza. Badanie i leczenie

baner borelii

Terapia biorezonansem MORA jest jedną z najskuteczniejszych metod leczenia boreliozy. 

Szczegółowa diagnostyka organizmu

Baner

Polecana w przypadkach przewlekłych, które trudno poddają się leczeniu

Treści artykułów służą jedynie celom informacyjnym. Nie zastępują konsultacji z lekarzem, nie mogą służyć samodiagnozie lub samoleczeniu. Jeżeli masz problemy zdrowotne lub jakiekolwiek wątpliwości dotyczące Twojego stanu zdrowia i sposobu leczenia to skonsultuj się z lekarzem. Nie bierzemy na siebie odpowiedzialności za skutki w przypadku, gdyby ktoś będzie chciał wykorzystać informacje do samoleczenia czy samodiagnozy.

Teksty prezentowane na stronie stanowią własność firmy Łukasz Dobrzyński i są utworem w rozumieniu ustawy z dnia 04 lutego 1994r o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz.U.nr.90,poz.631). Żadna ich część nie może być rozpowszechniana, kopiowana, przetwarzana w jakikolwiek sposób (elektroniczny, mechaniczny lub inny) bez pisemnej zgody Właściciela.