Anemia, inaczej niedokrwistość - jest to stan, w którym dochodzi do spadku stężenia we krwi hemoglobiny, hematokrytu oraz liczby erytrocytów, czyli czerwonych krwinek. Prowadzimy leczenie alternatywne anemii, które zakłada kompleksowe podejście do choroby i skupia się na jej przyczynach. 

 Krew

 

Anemia, objawy

Objawami anemii są najczęściej: 

 • osłabienie
 • bladość skóry
 • zawroty głowy
 • szybsze tętno
 • ucisk w klatce piersiowej
 • łamliwość paznokci
 • uszkodzenia błon śluzowych języka, gardła i przełyku
 • ból i pieczenie przy przełykaniu
 • zajady w kącikach ust
 • zapalenie żołądka
 • mrowienie dłoni i stóp
 • czasami niedowłady kończyn

  

Anemia przyczyny

Każda choroba ma swoje przyczyny i spadek żelaza także z czegoś wynika. Tych czynników może być kilka ale najczęściej spotykamy następujące sytuacje: niedokwaszenie żołądka, zaburzenie wchłaniania substancji odżywczych oraz zakażenie pasożytami. Poniżej omówimy każde z nich.


Niedokwaszenie żołądka polega na tym, że kwas żołądkowy jest zbyt słaby, aby rozdrobnić spożywany pokarm. Utrudnia to wchłanianie substancji odżywczych w dalszych częściach układu pokarmowego. Najczęściej przy niedokwaszeniu żołądka brakuje także witaminy B12, choć nie jest to regułą. Niedokwaszenie żołądka może wynikać z przewlekłego stresu, przyjmowania środków na zgagę, nieprawidłowej diety lub skłonności genetycznych. Leczenie tego schorzenia jest automatycznie leczeniem anemii, bowiem, kiedy żołądek zacznie pracować prawidłowo to cały proces wchłaniania wróci do normy. Leczenie jest uzależnione od danego organizmu. W jednych przypadkach będzie to kuracja preparatami ziołowymi pobudzającymi kwasy żołądkowe i kojącymi układ nerwowy a u innych wymagane będzie podanie kwasu solnego i picie octu jabłkowego.

Zaburzenie wchłaniania wiąże się z brakiem enzymów trawiennych oraz niedoborami minerałów. Enzymy produkowane są w każdym narządzie układu pokarmowego i jeśli jest ich za mało to nie są przyswajane niektóre substancje odżywcze w tym żelazo. Bardzo często dochodzi do tego zła kondycja jelit i konieczna jest wówczas ich regeneracja. W terapii należy także uwzględni miedzi, bowiem ułatwia ona przyswajanie żelaza.

Zakażenie pasożytami może również pozbawiać organizm żelaza. Złudnie można myśleć, że występuje zaburzenie wchłaniania i zła praca układu pokarmowego a w rzeczywistości przyczynę stanowią pasożyty. Dolegliwości wynikające z zakażenia wcale nie musza być odczuwalne. Powszechnie obserwuje się bóle brzucha, braki apetytu, wymioty lub kaszel jednak w wielu przypadkach można przechodzić to bezobjawowo. Jedynie wyniki badań krwi spadają poniżej normy a chory czuje się coraz słabszy. Samo podawanie żelaza przyniesie tu jedynie chwilową poprawę. Jedynie odpowiednio dobrana kuracja antypasożytnicza może trwale przywrócić zdrowie.

 

Diagnostyka anemii w naszym gabniecie

W naszym gabinecie prowadzimy zarówno diagnostyke przyczyn anemii jak i leczenie alternatywne. Pierwszym krokiem jest wizyta diagnostyczno-konsultacyjna. Obejmuje ona pakiet testów, omówienie wyników, konsultacje oraz dobór terapii. W skład pakietu testów wykonujemy trzy badania: Test Obciążeń MORA, mikroskopową obserwację krwi oraz badanie Irydologiczne z tęczówki oka.

1. Test Obciążeń MORA jest wykonywany za pomocą specjalnego urządzenia zwanego biorezonansem. Jego podstawą jest założenie, że wszystko, co istnieje, posiada swoje pole elektromagnetyczne. Każdy pasożyt, każda toksyna oraz narząd wewnętrzny organizmu ma swoje własne drgania, które można odczytać tym badaniem. Pomiarów dokonuje się w odpowiednich punktach na dłoni. Urządzenie odczytuje sygnały i wykazuje, czy organizm jest obciążony pasożytami, jaka jest kondycja poszczególnych narządów, czy brakuje enzymów trawiennych. Badanie jest całkowicie bezinwazyjne i bezpieczne. Nie ma żadnej ingerencji w stronę pacjenta. Sygnały są jedynie pobierane z organizmu i kierowane do urządzenia.

Technologia biorezonansu jest niemiecką koncepcją nowoczesnej diagnostyki zdrowia. Stosowana jest w medycynie alternatywnej. Ma wysoką potwierdzalność wyników a terapie oparte na pomiarach biorezonansem odznaczają się dużą skutecznością. Za pomocą Testu MORA można badać cały organizm. W naszym gabinecie stosujemy kompleksowe podjecie do chorób i nawet jeśli mamy osobę z podejrzeniem anemii to analizujemy cały organizm. Sprawdzamy alergie pokarmowe, metale ciężkie, zakażenia bakteryjne oraz wiele innych potencjalnie szkodliwych czynników. Każde z nich może w jakiś sposób wpływać na zaburzenia wchłanianie żelaza i ujęcie ich w kuracji będzie istotne.

Wiarygodność pomiarów biorezonansowych zależy od jakości sprzętu i doświadczenia osoby wykonującej badanie. Urządzenia z serii MORA są najlepszymi na świecie i nie mają sobie równych. Potwierdzalność wyników sięga tu 98 procent, co jest najwyższym wynikiem na rynku. Nasi terapeuci są specjalistami w zakresie diagnostyki i terapii MORA. Działamy od 2010 roku i mamy duże doświadczenie oraz wiele sukcesów terapeutycznych.

 

2. Mikroskopowa obserwacja kropli krwi jest badaniem wizualnym i pozwala zobaczyć, jak wygląda nasza krew. Krew jest pobrana z opuszka palca i obserwowana pod mikroskopem w powiększeniach 1000-1600 razy. Widać tam elementy morfotyczne w tym krwinki czerwone, które w przypadku anemii mogą być blade lub zniekształcone. Dodatkowo w badaniu można zobaczyć zmiany wskazujące na obecność bakterii i grzybów, co także jest ważne przy anemii.

3. Irydologia jest diagnostyką z tęczówki oka. Służy nam przede wszystkim do wykazania predyspozycji genetycznych oraz wrodzonych osłabień danych narządów. Można na jej podstawie określić, jakie narządy wymagają wzmocnienia i gdzie może toczyć się proces choroby.

 

Leczenie alternatywne anemii

Na podstawie przeprowadzonych badań dobieramy indywidualnie terapie. Podstawą są działania mające na celu usunięcie przyczyn spadku żelaza we krwi. W zależności od przypadku może to być kuracja odrobaczająca, regeneracja jelit czy dokwaszenie żołądka. Do tego istotne jest kompleksowe podjecie zakładające wzmocnienie osłabionych narządów oraz usuniecie wykrytych toksyn i ewentualnych obciążeń bakteryjnych i grzybiczych. Polecamy także dobrej jakości preparaty z żelazem oraz inne potrzebne substancje odżywcze takie jak miedź.

Korzystamy w różnych metod naturalnych dobierając je według potrzeb. Pierwsze zalecenia rozpisujemy na 2-3 miesiące po czym następuje kontrola.

 

Przypadek anemii 

Młody mężczyzna, lat 19, od wieku przedszkolnego chorował na anemię. Bladość i osłabienie towarzyszyły mu każdego dnia. W leczeniu stosowano syntetyczne leki uzupełniające żelazo. Wywierano na mi także presję, aby "więcej jadł", ponieważ od kilku lat miał problemy z łaknieniem i miał niechęć do jedzenia. W tym ostatecznie upatrywano problemów z anemią, chociaż, gdy się ona pojawiła, chłopiec odżywiał się prawidłowo. W testach wykryliśmy duże zmiany wskazujące na pasożyty! Jako, że stan chorego był ciężki, zastosowaliśmy zarówno leczenie na pasożyty, jak i suplementację żelaza z produktów naturalnych (syntetyki są słabo wchłaniane). Trzy miesiące kuracji całkowicie postawiło chłopca na nogi, wróciły siły, apetyt i - jak pacjent sam przyznał - chęć do życia. Wyniki krwi okazały się nie do poznania! Lekarze prowadzący jego leczenie sami pytali "co robi, że nagle ma takie wyniki?"