Brak radości, ciągłe przygnębienie i depresja mogą mieć bardzo wiele przyczyn. Zdarza się nawet, że wynikają z obciążenia toksynami, braku substancji odżywczych oraz zakażenia patogenami takimi jak bakteria borreli!

Toksyny a depresja

Udowodniono, że zaburzenia emocjonalne takie jak depresja bardzo wiążą się z biochemią organizmu. Brak substancji odżywczych powoduje zaburzenia neurotransmiterów! Tak samo dzieje się przy obciążeniu organizmu metalami ciężkimi.

Toksyny, które mogą zatruwać organizm, to związki, z którymi mamy kontakt na co dzień - dodatki spożywcze, metale ciężkie w wodzie i powietrzu, formaldehyd z materiałów biurowych, PCB, związki chemiczne z farb, oklein czy paneli, dym papierosowy, parabeny w perfumach, dodatki chemiczne do past, pestycydy, spaliny samochodowe.. i tak dalej. Nie zdajemy sobie sprawy, jaki ma to wpływ na nasz organizm. Jeszcze sto lat temu nie było takich rzeczy! Nawet 20 lat temu było tego znacznie mniej. Szacuje się, że w ciągu roku przybywa kilkaset nowych związków chemicznych, a ich natężenie z roku na rok rośnie w zastraszającym tempie.

Specjaliści z Instytutu Medycyny Bioinformacyjnyej MORA udowodnili, że toksyny wyraźnie zaburzają działanie neurotransmiterów i są jedną z przyczyn depresji! Leczenie depresji najlepiej najpierw zacząć od wyrównania środowiska wewnętrznego i oczyszczenia organizmu z toksyn! Wówczas może okazać się, że pomoc psychologa skuteczniejsza a terapia krótsza!

 

Młoda kobieta trzymająca się ręką za czoło. Wyraz na jej twarzy wskazuje, że ją coś boli lub jest coś nie tak. Sugerowany jest jakby ból głowy, zmęczenie lub jakiś problem. Jest w białym szlafroku.

 

Patogeny a depresja

Kolejną przyczyną depresji mogą być różne patogeny, takie jak na przykład pasożytnicze grzyby i bakterie borreli. Grzyb wrasta się w tkankę organizmu i produkuje swoje wydzieliny, które są toksyczne dla ludzkiego układu nerwowego. Powoduje to albo zwiększoną drażliwość albo smutek i przygnębienie.

Do depresji może przyczyniać się także bakteria borreli. Atakuje ona bowiem układ nerwowy wywołując różne dolegliwości w tym depresje. Ludzie chorujący na boreliozę często zgłaszają stany depresyjne, które były pierwszymi symptomami choroby.

 

Co zrobić, gdy ma się depresję?

Każdej osobie mającej tendencje depresyjne polecane jest skontrolowanie organizmu pod kątem toksyn i patogenów. W naszym gabinecie wykonujemy badania: Test Obciążeń MORA, obserwację kropli krwi oraz irydodiagnostykę, które określają, czy w organizmie doszło do nagromadzenia toksyn lub zakażenia patogenami. W razie potwierdzających wyników prowadzimy ukierunkowane oczyszczanie.

Prowadzimy także terapie antydepresyjne biorezonansem MORA tonizujące układ nerwowy.



Terapia antydepresyjna biorezonansem MORA

Programy terapeutyczne wykorzystywane w terapii mają następujące działanie

  • wyrównują zaburzenia centralnego układu nerwowego
  • stabilizują system odpornościowy na czynniki psychiczne
  • przeciwdziałają apatii, depresji oraz chronicznemu zmęczeniu
  • aktywizują siły witalne
  • pobudzają wytwarzanie endrofiny
  • wyrównują poziom i poprawiają działanie serotoniny
  • przywracają pozytywne stany psychiczne (radość, zadowolenie z życia)
  • przeciwdziałają negatywnym stanom psychicznym (bezsilność, lęki, smutek)