Dna moczanowa – jest to choroba, podczas której nadmiar kwasu moczowego w postaci kryształów odkładany jest w obrębie stawów i/lub tkanek otaczających stawy. Powoduje to obrzęki i ból. Choroba jest jedną z najczęstszych chorób cywilizacyjnych i jest uwarunkowana sposobem odżywania.


Dna moczanowa objawy

  • Dna moczanowa jest chorobą przewlekłą przebiegającą z ostrymi napadami bólu.
  • Ból kłujący, pojawia się w okolicy obciążonego kryształkami kwasu moczanowego stawu. Najczęściej jest to staw dużego palca u stopy ale może być to także staw kolanowy, barkowy, kciuka i stawy kręgosłupa!
  • Obrzęk w obrębie stawu, odczucie ciepła
  • Ból rozdzierający , nasilający się powoli
  • Napięta, błyszcząca i zaczerwieniona skóra w obrębie chorego stawu
  • Guzki dnawe czyli złogi kwasu moczanowego. Występują w obrębie małżowiny usznej, łokcia, rąk i stóp

 

Dna moczanowa rozwija się powoli, latami. Początkowo objawy są niedostrzegalne. Stopniowo jednak zaczynają dokuczać coraz mocniej aż do sytuacji, kiedy następuje atak i chory wręcz cierpi z bólu do tego stopnia, że co utrudnia mu to normalne funkcjonowanie.

Zdjęcie anatomiczne, widać wnętrza człowieka a dokladnie nerki. Dodatkowo w górnym prawym roku jest lupa powiększająca nerkę. W polu lupy widać przekrój nerki.

Dna moczanowa przyczyny

Przyczyną dny moczanowej jest nadmiar kwasu moczanowego w organizmie, który odkłada się w stawach. To, że dochodzi do tego nadmiaru, może wynikać z dwóch rzeczy: jedzenie zbyt dużej ilości produktów zawierających tzw. puryny (co powoduje zakwaszenia organizmu, a kryształki moczanowego to nic innego jak zmaterializowany kwas) lub osłabienie funkcjonowania narządów odpowiedzialnych za wydalanie kwasu moczowego. Aby to określić wykonujemy w naszym gabinecie badania: mikroskopową obserwację kropli krwi, test obciążeń MORA oraz ocenę irydologiczną. Z kolei poziom kwasu moczanowego trzeba zbadać w laboratorium np. diagnostyce lub synevo.

Objawy dny moczanowej będą się nasilać podczas nadmiernego wysiłku fizycznego, stresu oraz nieprzestrzegania diety.Dna moczanowa. Odżywianie

Chorując na dnę moczanową należy unikać nadmiernych ilości nabiału, słodyczy i mięsa, zwłaszcza tłuszczów zwierzęcych, ponieważ wpływają one na wzrost stężenia kwasu moczowego. Powinno odstawić się także alkohol, kawę i czarną herbatę. Polecane są warzywa, owoce, ryby, chude sery, jaja, kasze, pieczywo razowe i makarony. Jako że na dnę najczęściej chorują mężczyźni to taki sposób odżywiania jest dla nich cięzki do zaakceptowania i bardzo często pozostają oni przy starych nawykach żywieniowych.Dna moczanowa leczenie naturalne

W naszym gabinecie prowadzimy leczenie naturalne dny moczanowej. Stosujemy sprawdzone i skuteczne preparaty roślinne a w przypadkach o dużym nasileniu wykonujemy dodatkowo zabiegi biofizykalne na biorezonansie. Zarówno preparaty jak i terapie są ukierunkowane na zniesienie bólu, likwidację obrzęku, poprawę funkcjonowania nerek oraz wspomagających odkwaszanie organizmu! Czas trwania kuracji preparatami to 2-3 miesiące. Efekty widać wcześniej ale ważne jest, aby zregenerować organizm do końca. Z kolei w przypadku konieczności zastosowania zabiegów ich ilość wynosi z reguły 10. Częstotliwość wykonywania jest zależna od stopnia nasilenia. Można je robić codziennie lub 2-3 razy w tygodniu. Po opanowaniu ataku kończymy terapia na biorezonansie i pozostajemy na preparatach.

Gabinet BioMora, Paula Jodczyk, Łukasz Dobrzyński, ul. Bohaterów Westerplatte 9 gabinet 310, Zielona Góra, tel. 531 084 087