baner biomora 2020 kompr

Choroba Hashimoto w świetle klasycznej medycyny jest uznana za chorobę nieuleczalną a jej przyczyny nie są znane. Z pomocą przychodzi medycyna alternatywna, która oferuje zarówno diagnostykę przyczynową jak i terapie przynoszące wyraźną poprawę.

 

Co to jest Hashimoto

Zacznijmy od tego, czym jest choroba Hashimoto. Jest to przewlekłe zapalenie tarczycy wywołane tak zwaną autoagresją, co oznacza, że układ odpornościowy, który normalnie nastawiony jest na zwalczanie bakterii, wirusów, ulega tutaj zaburzeniu i zaczyna "atakować" i niszczyć tkanki tarczycy. Upośledza to aktywność enzymu odpowiedzialnego za syntezę hormonów tarczycy. Choroba najczęściej dotyka kobiet w średnim wieku, ale zdarza sie, że chorują i młode kobiety i mężczyźni. Należy do schorzeń rodzinnych.

 

Choroba Hashimoto objawy

Objawy choroby Hashimoto mogą być bardzo różne, ale najczęściej występują:

 • obfite miesiączki
 • sucha skóra
 • przewlekłe zmęczenie
 • wysoki poziom cholesterolu
 • senność
 • zaburzenia koncentracji
 • kłopoty z pamięcią
 • zmienność nastrojów
 • tendencje do depresji
 • marzniecie
 • wypadanie włosów
 • zaparcia
 • bóle mięśni i stawów
 • nadwaga

 

Przy chorobie Hashimoto bardzo często występuje także niedoczynność tarczycy.

 

Testy laboratoryjne i leczenie klasyczne

Choroba Hashimoto jest trudna do zdiagnozowania, zwłaszcza, że przez wiele lat może przebiegać bez żadnych objawów. Stąd ludzie żyją w nieświadomości, że mają chorą tarczycę. Diagnostykę choroby przeprowadza sie na podstawie laboratoryjnych badań krwi TSH, T3, T4 i Anty TPO (przeciwciał przeciwko tarczycy). Do tego przeprowadza sie USG tarczycy, które pozwoli na ocenę wizualną narządu oraz wykrycie pozapalnych zrostów i guzków Leczenie polega na usuwaniu skutków, nie przyczyny schorzenia.

 

Diagnostyka przyczyn i terapie alternatywne

Bardzo wiele chorób autoimmunologicznych ma swoje źródło w .. jelitach. Jeśli bowiem dojdzie do tak zwanej nieszczelności jelit to do krwi trafiają wszystkie bakterie jelitowe, grzyby a także niedotrawione resztki jedzenia. Juz sama obecność bakterii i grzybów we krwi podniesie stany zapalne w organizmie, ale ważniejszym jest to, że rodzi sie wówczas alergia na pokarm, który jemy. A przewlekła utajniona alergia pokarmowa może ujawnić sie w zaburzeniach pracy tarczycy. Jeśli zrodzi sie alergia na zboża, w tym gluten, a zwłaszcza gluten pszeniczny to może dojść do niszczenia tkanek tarczycy bowiem cząsteczki glutenu pszenicznego są w strukturze bardzo podobne do komórek tarczycy. I organizm reagując obronnie na gluten będzie niszczył tarczyce. Zgodnie z tym - celem terapii nie może być jedynie regulowanie hormonami i podawanie leków przeciwzapalnych a oczyszczenie krwi, pozbycie sie alergii, odpowiednia dieta, odczulanie alergii i przede wszystkim uszczelnienie jelit!!!

 


Jak sprawdzić nieszczelność jelit?

Oprócz domowego testu z soku z buraczka polecamy wykonać mikroskopowe badanie żywej kropi krwi, gdzie na własne oczy można zobaczyć, czy we krwi znajdują sie bakterie jelitowe i grzyby. Jest to jedyne badanie, które ukazuje skutki nieszczelności jelit. Ukryte alergie pokarmowe można sprawdzić w teście biorezonasowym (badanie Volla).

 

Choroba Hashimoto leczenie alternatywne

O ile leczenie chemiczne niweluje jedynie skutki choroby i zakłada przyjmowanie leków do końca życia, o tyle terapie alternatywne zakładają przede wszystkim usunięcie przyczyn. Podstawową rzeczą jest tutaj uszczelnienie jelit. Służą do tego indywidualnie dobrane preparaty i odpowiednie odżywianie. Koniecznie może okazać sie także oczyszczenie organizmu z toksyn a także odczulenie alergii pokarmowych. W zależności od przypadku wskazana może być odpowiednia suplementacja. Do tego bardzo pomocne są zabiegi na biorezonansie, które za pomocą fal elektromagnetycznych regenerują tarczyce. Jeśli ktoś dodatkowo cierpi na niedoczynność tarczycy to można dołączyć terapie pobudzającą funkcjonowanie tarczycy. Skuteczność holistycznych terapii jest bardzo wysoka i pozwala wielu chorym uwolnić się od uporczywych dolegliwości.

Baner reklamowy testy

Wizyta diagnostyczno-konsultacyjna. Zawiera pakiet trzech badań. Prowadzimy leczenie chorób przewlekłych.

Leczenie alternatywne baner reklamowy

Leczenie alternatywne: choroby układu pokarmowego i oddechowego, alergie pokarmowe i wziewne, pasożyty, borelioza  

Borelioza

Kleszcz na liściu

Ugryzł Cie kleszcz? Podejrzewasz boreliozę? Skuteczna diagnostyka i terapia boreliozy.  Czytaj więcej

Pasożyty

Urządzenie biorezonansowe MV (MORA V) firma BioKat

Nowoczesna i precyzyjna diagnostyka pasożytów. Skuteczne terapie usuwania zakażeń pasożytami.  Czytaj więcej

Alergie

Alergie na pyłki

Testy na alergie pokarmowe i wziewne. Odczulanie alergii metodą biorezonansu. Czytaj więcej 

Treści artykułów służą jedynie celom informacyjnym. Nie zastępują konsultacji z lekarzem, nie mogą służyć samodiagnozie lub samoleczeniu. Jeżeli masz problemy zdrowotne lub jakiekolwiek wątpliwości dotyczące Twojego stanu zdrowia i sposobu leczenia to skonsultuj się z lekarzem. Nie bierzemy na siebie odpowiedzialności za skutki w przypadku, gdyby ktoś będzie chciał wykorzystać informacje do samoleczenia czy samodiagnozy.

Teksty prezentowane na stronie stanowią własność firmy Łukasz Dobrzyński i są utworem w rozumieniu ustawy z dnia 04 lutego 1994r o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz.U.nr.90,poz.631). Żadna ich część nie może być rozpowszechniana, kopiowana, przetwarzana w jakikolwiek sposób (elektroniczny, mechaniczny lub inny) bez pisemnej zgody Właściciela.