Kamica nerkowa - w układzie moczowym , najczęściej w nerkach, ale także w moczowodach, pęcherzu moczowym oraz cewce moczowej, powstają kamienie składające się z organicznych lub nieorganicznych związków zawartych w moczu. Przede wszystkim są to związki wapnia – szczawiany i fosforany), kwas moczanowy, czasami cystyny.

Zdjęcio nerek w któryh mogą być kamienie nerkowe

 

Jak powstają kamienie nerkowe

W moczu cały czas krążą mikroskopijne kryształy, które, jeśli dojdzie do zaburzenia, łączą się ze sobą i tworzą duże kompleksy nazywane kamieniami. Kamienie nie mogą już zostać rozłożone i zalegają w układzie moczowym.

Kamica nerkowa, objawy

W zależności od umiejscowienia, kształtu i wielkości kamienia nerkowego objawy mogą być różne i mogą mieć różne nasilenie. Najczęstszym objawem jest:

  • Silny napadowy kłujący ból w okolicy lędźwiowej. To tzw. Kolka nerkowa

 

Jeśli dojdzie do zablokowania odpływu moczu występują następujące objawy:

  • Promieniujący ból w miejscu przemieszczania się kamienia
  • Ból przy oddawaniu moczu
  • Oddawanie moczu w niewielkich ilościach przy jednoczesnym uczuciu parcia na mocz
  • Obecność krwi w moczu

Niekiedy spotyka się objawy towarzyszące kamicy nerkowej, takie jak:

  • Nudności, wymioty, wzdęcia, bóle brzucha, i bóle głowy

 


Kamica nerkowa, przyczyny

Kamienie nerkowe powstają w wyniku predyspozycji genetycznych, przewlekłych zakażeń bakteryjnych osłabiających funkcjonowanie układu moczowego, nadużywania niektórych leków chemicznych, przyjmowania niedostatecznej ilości wody (powinno się wypijać dziennie ok. 1,5-2 litry wody niegazowanej /dokładnie to 30 ml / 1 kg ciała/. Inne płyny nie mogą tego zastąpić! Kawa czy czarna herbata działają odwadniająco, co oznacza, że pozbawia nas wody!), nieprawidłowej diety wskutek której dochodzi do zakwaszenia organizmu. Zakwaszenie to nic innego jak zbyt duża ilość kwasów w naszym organizmie, który jest niezwykle szkodliwy dla życia. Organizm broniąc się materializuje kwas w postaci niektórych kamieni!!!

 

Zakwaszenie organizmu a kamica nerkowa

Jest rzeczą oczywistą, że to co jemy buduje nasze tkanki. Codziennie musimy dostarczyć im budulca, którym jest spalany i metabolizowany. Jeśli przez lata będziemy dostarczać zbyt kwasotwórczych produktów to zakwasimy nasz organizm i doprowadzimy do kamicy nerkowej lub innych chorób takich jak np. polipy, nowotwór, alergie, reumatyzm, osteoporoza.
Co zakwasza? Z reguły to, co lubimy najbardziej – kawa, napoje gazowane, słodycze, pszenica i inne zboża z wyjątkiem prosa, mleko i cały nabiał, herbata, alkohol, mięsa. Odkwaszają warzywa, owoce i woda niegazowana. Nie chodzi o to, by tych kwasotwórczych nie jeść – tylko aby proporcje miedzy jednymi a drugimi były równe. Niestety, dzisiejszy sposób odżywania jest w 90% kwasotwórczy i dlatego coraz więcej osób zaczyna mieć wcześnie problemy z kamicą nerkową.

 

Kamica nerkowa, badanie 

Badanie pod mikroskopem pod kątem kamicy nerkowejW przypadku podejrzenia kamicy wykonuje się badanie moczu, aby zobaczyć, czy nie ma w niej krwi oraz jaki jest skład osadu moczu, badanie krwi w celu oznaczenia stężenia wapnia i kwasu moczowego, badanie usg jako diagnostykę wizualną, ewentualnie RTG z kontrastem. Bardzo pomocne do tego okazuje się badanie irydologiczne z tęczówki oka, które wykaże predyspozycje genetyczne do rozwoju kamicy nerkowej, jako pierwszej przyczyny wymienianej przez oficjalną medycynę. Warto do tego wykonać obserwację kropli krwi aby określić zakwaszenie organizmu. W naszym gabinecie możesz zrobić badanie z tęczówki oka oraz badanie żywej kropli krwi - zapraszamy

 

Kamica nerkowa, leczenie

Jeśli kamień nie jest tak duży, że trzeba go usuwać operacyjnie to medycyna naturalna ma do zaoferowania wiele skutecznych rozwiązań rozkruszających i rozpuszczających kamienie oraz poprawiających działanie układu moczowego. W naszym gabinecie stosujemy indywidualnie dobrane zioła i terapie bioinforamacyjną (zobacz terapia MORA) wspomagającą pracę nerek i całego układu moczowego. Dołączane są także zabiegi przywracajace prawidłową równowagę kwasowo-zasoadową. Każdy przypadek jest rozpatrywany kompleksowo z uwzględnieniem sposobu odżywianiem włącznie.

 

Baner reklamowy testy

Wizyta diagnostyczno-konsultacyjna. Zawiera pakiet trzech badań. Prowadzimy leczenie chorób przewlekłych.

Leczenie alternatywne baner reklamowy

Leczenie alternatywne: choroby układu pokarmowego i oddechowego, alergie pokarmowe i wziewne, pasożyty, borelioza. 

Najczęściej czytany artykuł

Reklama artykułu o wiarygodności badań Volla. Lekarka a w tle lekarz rozmawia rodzinie.

Wyniki testów biorezonansu mogą być fałszywe! Zobacz, na co zwrócić uwage i jaki test wybrać.  

Borelioza. Badanie i leczenie

Kleszcz na liściu

Terapia biorezonansem MORA jest jedną z najskuteczniejszych metod leczenia boreliozy. 

Zakażenia pasożytami

Urządzenie biorezonansowe MV (MORA V) firma BioKat

Precyzyjna diagnostyka pasożytów i skuteczne terapie odrobaczające dla dzieci i dorosłych

Treści artykułów służą jedynie celom informacyjnym. Nie zastępują konsultacji z lekarzem, nie mogą służyć samodiagnozie lub samoleczeniu. Jeżeli masz problemy zdrowotne lub jakiekolwiek wątpliwości dotyczące Twojego stanu zdrowia i sposobu leczenia to skonsultuj się z lekarzem. Nie bierzemy na siebie odpowiedzialności za skutki w przypadku, gdyby ktoś będzie chciał wykorzystać informacje do samoleczenia czy samodiagnozy.

Teksty prezentowane na stronie stanowią własność firmy Łukasz Dobrzyński i są utworem w rozumieniu ustawy z dnia 04 lutego 1994r o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz.U.nr.90,poz.631). Żadna ich część nie może być rozpowszechniana, kopiowana, przetwarzana w jakikolwiek sposób (elektroniczny, mechaniczny lub inny) bez pisemnej zgody Właściciela.