Zaburzenia trawienia, zgaga, palenie w przełyku, mdłości, przeszkoda w przełykaniu, zaparcia i biegunki mogą być wynikiem tzw. nerwicy żołądka!!!!

 

Zdjęcie bolącego brzucha - kobieta w białej koszulce trzyma ręce na brzuchu, co ma wskazywać, że boli ją brzuch. Nie widać twarzy. Zdjęcie jest obcięte od ramion do pasa. Z reguły szukamy pasożytów i bakterii jako czynnika przyczynowego naszych dolegliwości a zapominamy o nadzwyczajnie silnym oddziaływaniu naszego układu nerwowego. Jak to sprawdzić, jak leczyć?

 

Nerwica żołądka

Nerwica żołądka to dolegliwość najczęściej związana ze stresującym trybem życia ale także z większa wrażliwością układu nerwowego, na podłożu czego może nawet rozwiązać się nerwica lękowa.  Żołądek reaguje na napięcia dlatego, ponieważ jest organem bardzo silnie unerwionym i powiązanym z układem nerwowym. Odczuwa każdą naszą emocję, stres i lek. Jeżeli zatem żyjemy w ciągłym napięciu lub z innego powodu jesteśmy zestresowani to żołądek będzie na to bardzo mocno reagował. Taki związek narządu z emocjami nazywa się zaburzeniem psychosomatycznym, dlatego, że problemy o podłoży psychologicznym (stres, lęk), znajdują swoje ujście w ciele, czyli somatyczne (fizyczne).

 

Nerwica żołądka, objawy

Jakie są objawy nerwicy żołądka? Tak naprawdę jest ich wiele i każdy może odczuwać je na swój indywidualny sposób. Wymienimy tu najważniejsze z nich:

 • utrzymujące sie niestrawności
 • zgaga, palenie w przełyku
 • palenie gardła
 • refluks
 • uczucie ciężkości w żołądku,
 • odczucie pełności i dyskomfortu pochodzącego z żołądka, nawet bez nadmiernego objadania się
 • powtarzające się bóle brzuch
 • trudności w przełykaniu
 • uczucie przeszkody w przełyku
 • częste gazy, zatwardzenie, biegunka
 • stany zapalne błon śluzowych gardła, przełyku, nasilające się w sytuacjach stresowych.

 

Jeśli na powyższej liście odnajdujesz swoje objawy to  niewykluczone, że są to objawy nerwicy żołądka. Powinno się wówczas pomyśleć o diagnostyce i terapii. Z doświadczeń wynika, że bardzo pomocne okazują się metody medycyny alternatywnej. Jeśli od dłuższego czasu stosujesz leczenie chemiczne i czujesz, że ono nie przynosi oczekiwanych rezultatów lub, że skutki uboczne leków są zbyt mocne, to warto skorzystać ze sprawdzonych i bezpiecznych metod medycyny naturalnej.

 

Nerwica żołądka diagnostyka i leczenie

Polecaną forma diagnostyki jest irydodiagnostyka, czyli badanie z tęczówki oka i test Volla wykonywany biorezonansem MORA. Na tęczówce oka widać wyraźnie zmiany wskazujące na zwiększone napięcie układu nerwowego i jego wpływ na szczególne narządy w tym żołądek. Z kolei w Teście Volla może przetestować tzw. czynnik psychosomatyczny, wskazujący wyraźny wpływ psychiki na ciało. Na podstawie tego można przejść do drugiej części, czyli do terapii. Terapie przeprowadza się za pomocą specjalnego urządzenia generujące fale elektromagnetyczne i częstotliwości poszczególnych narządów, które przywracają równowagę układowi nerwowemu, mają bardzo silne działanie tonizujące, uspakajające. Poprzez oddziaływanie bezpośrednie maty magnetycznej położonej na brzuch, terapia wpływa na unerwienie żołądka i wzmacnia go.  Zabiegi wykonuje się raz w tyg w serii dziesięciu zabiegów. mają one długotrwałe działanie i zabezpieczają organizm przed ponownym stresem.  

Przy nerwicy żołądka nie należy odrzucać pomocy psychologa, chociaż na podstawie doświadczeń terapeutów MORA wynika, że sama terapia systemowa daje bardzo dobre efekty. 

 

Najczęściej czytany artykuł

Reklama artykułu o wiarygodności badań Volla. Lekarka a w tle lekarz rozmawia rodzinie.

Wyniki testów biorezonansu mogą być fałszywe! Zobacz, na co zwrócić uwage i jaki test wybrać.  

Borelioza. Badanie i leczenie

baner borelii

Terapia biorezonansem MORA jest jedną z najskuteczniejszych metod leczenia boreliozy. 

Szczegółowa diagnostyka organizmu

Baner

Polecana w przypadkach przewlekłych, które trudno poddają się leczeniu

Treści artykułów służą jedynie celom informacyjnym. Nie zastępują konsultacji z lekarzem, nie mogą służyć samodiagnozie lub samoleczeniu. Jeżeli masz problemy zdrowotne lub jakiekolwiek wątpliwości dotyczące Twojego stanu zdrowia i sposobu leczenia to skonsultuj się z lekarzem. Nie bierzemy na siebie odpowiedzialności za skutki w przypadku, gdyby ktoś będzie chciał wykorzystać informacje do samoleczenia czy samodiagnozy.

Teksty prezentowane na stronie stanowią własność firmy Łukasz Dobrzyński i są utworem w rozumieniu ustawy z dnia 04 lutego 1994r o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz.U.nr.90,poz.631). Żadna ich część nie może być rozpowszechniana, kopiowana, przetwarzana w jakikolwiek sposób (elektroniczny, mechaniczny lub inny) bez pisemnej zgody Właściciela.